Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ego One e-cigibe milyen...

Ego One e-cigibe milyen ellenállás huzalt vegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nemrég vásároltam egy ego clr felujítható clr kazánt,és szeretném kicserélni az 1ohmos huzalt benne egy másik 1ohmos huzalra.


Elég sokfajta huzalt láttam Rosdamentes acélt,Kanthalt,és Titán ellenállás huzal.


1ohmos tekerést szeretnék készíteni,mint amilyen a gyári tekerés is.


Hanyas átmérőjű huzalra lenne szükségem,és melyik lenne a legjobb a felsorolt típusok közül?



2016. jún. 6. 10:22
 1/7 -H.- ***** válasza:

A Titanium és a Ni200 huzalt csak és kizárólag Temp Controlos-os MODokban, Temp Control módban használjuk.

A rozsdamentes acélhuzalok különböző fajtáit (SS430, SS304, SS316, stb.) lehet használni TC és VW módban is. Kanthalt megint csak nem használjuk TC-hez, nagyon kevés olyan készülék van, ami tudja. Króm-nikkel huzallal ugyanez a helyzet.

Ilyen NiFe meg Wolfram huzalokkal pedig ne foglalkozz.


Én általában SS-t használok, most épp 0.3 mm átmérőjűt, abból 9-10 menet olyan 1 ohm körüli, persze függ attól, hogy mekkora magra tekersz. Én a helyedben abba a Ego One-ba belekúrnék egy .5 SS-t 8 menettel oszt sunshine happiness.

2016. jún. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ego One-nal nem éri meg ezzel szarakodni. A sima kantál CLR fejekben pont az a legjobb, hogy vatta kihúz - dry burn - törölgetés - friss vatta berak műveletekkel egy fej is a világ végéig bírja és semmit, de tényleg semmit nem romlik.


Hetente cserélem a vattát mindkét Ego One-omban, és az egyikben lassan már egy éve ugyanaz a fej van, a másikban pedig fél éve, mert egyszer véletlenül eldeformáltam a tekercs szélső menetét, így beraktam egy újat.

2016. jún. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen ezt én is olvastam már,hogy a clr kazánban lévő kanthál huzal szinte örök életű. De van vele egy hatalmas probléma. Mivel vastartalma van ezért olyan mintha rozsdásodna,és olyankor észre is vettem,hogy szép barnára befogja a vacsi új vattát is. Égetni meg nem is tudom meddig érdemes,mert attól tartok,hogy túlégetem és akkor meg már égett íze lesz a lötyinek miatta.


Egyszóval egy rozsdamentes acél huzzallal is jó járnék,ha mondjuk vennék egy 0,20-ast és 5 tekeréssel csinálnék belőle 1ohmosat?

2016. jún. 6. 19:11
 4/7 -H.- ***** válasza:

Alapvetően nem rossz az 0.2-es sem, de az 5 menet kicsit kevés. Nem lesz normális fűtőfelületed.

Inkább akkor 0.3-as huzal és 9-10 menet.

2016. jún. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát van egy egész jó oldal,ami mondtál 0.3-as SS 304 huzal 15 tekerést ír.Bár nem igazán értek az oldalhoz.


[link]


Minden esetre gondolom multi méterrel rá lehetne mérni,az lenne a legjobb megoldás.

2016. jún. 7. 07:45
 6/7 A kérdező kommentje:
Az oldal szerint SS 304 0.3-as huzallal 9-10 tekerésre csak 0.6-0.7 ohm-ot kapnék. De valószínű,hogy a magméretet is meg kellene adni,meg még fene tudja mit kellene beállítani.
2016. jún. 7. 07:48
 7/7 -H.- ***** válasza:
Azt kellene tudni, mekkora átmérőjű a patron levegőcsöve, az a furat, ami felett a tekerésed van. Dugj bele egy 2 mm-es csavarhúzót, ha lötyög benne, akkor nagyobbat. Az ideális magátmérő a tekeréshez kb. a levegőcső átmérője+fél mm. Tehát ha a 2-es csavarhúzó nagyjából szorosan megy bele, a 2,5-ös viszont nem megy bele, akkor az a jó.
2016. jún. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!