Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit lehetne tenni élelmiszerfü...

Mit lehetne tenni élelmiszerfüggőség ellen?

Figyelt kérdés

Szerintem valami pszihés megoldás kellene, de nem tudom, mi... Ajj

Valaki legyen szíves segítsen!



2016. ápr. 15. 18:22
 1/8 anonim ***** válasza:
De milyen élelmiszerről van szó?
2016. ápr. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Szintis Zoli ***** válasza:

Semmit.

A természet kibabrált velünk, és nem tanított meg minket fotoszintetizálni.

Ez van sajnos.



Biztos, hogy ezt akartad kérdezni?

2016. ápr. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

oké,pontosítok...

Az a lényeg, hogy bárhol kaját látok, rögtön utána nyúlok, de csak akkor jut eszembe, hogy nem kellett volna, amikor már megettem... Ezért hízok hónapok óta, és nem tudok mit csinálni ezzel. Ha szomorú vagyok úgy érzem édességet kell ennem, attól mindig jobban vagyok...

Nem tudok erről leszokni... :/

2016. ápr. 15. 19:46
 4/8 Szintis Zoli ***** válasza:
100%

Szerintem ez csak egy hormonális visszacsatolás az agyadban.


Közhely, de csak önuralom kérdése a "leszokás".

Számos más dolog van, ami boldoggá tesz és/vagy elönt endorfinnal. Pl egy jó súlyzós edzés. Egy élettárs. Extrém sportok.

Találj valamit! Ne maradj a hormonjaid k*r*váj@ (bocs)!


Menni fog.


Hátha segít:

https://www.youtube.com/watch?v=We-Gzed00lQ

2016. ápr. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Naponta kétszer, háromszor egyél meg egy reszelt répát. Étkezés előtt kellene egy órával enni. Garantáltan le fogsz tudni fogyni.
2016. ápr. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Amikor a kirakatban látod és utánanyúlsz, nem szokott véres lenni a kezed?
2016. ápr. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#5: Hát persze. Csak sajna a lefogyás után felébredünk s bilibe lóg a kezünk...


Nekem is az volt az első gondolatom, mint Szintis Zolinak... Biza édességfüggők vagyunk, de még vízfüggők és oxigénfüggők is... Függőség az élet.

Nos, valóban pszichésnek látszik a baj, de ezzel az van, hogy mi nem tudunk neked segíteni, neked kell valahogy rendben tenni ezt fejben. Valamit segíthet egy jó étrend, ami mellett kevésbé jut eszedbe az evés - bár ha meglátod és megeszed effektus van, akkor lehet, hogy ez sem ér sokat. Minimalizálhatod az ételek meglátását, de bizonyos helyeken nincs sok lehetőség rá. S persze ez csak egy ideiglenes kis mankó lenne, hisz a valódi problémát kell megoldani, ezt a rossz kapcsolatot. Látod az ételt, OK, akár vágyhatsz is rá, de ezt mindenáron kiélni... Nem normális.

Eleget s megfelelő ételeket eszel? Megint visszakanyarodok ahhoz, hogy az étrend nagyon sokat számít. Én jó étrenden olyan fegyelmezett tudok lenni némi odafigyeléssel (amit azért gyakorolnom kellett), hogy ihaj. Rossz étrenden pedig beüt a káosz és eszem, ami szembejön. Nekem is rendbe kell még tennem ezt-azt, de jó étrenden azért jóval tünetmentesebb vagyok...

2016. ápr. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
mindenkinek köszönöm a válaszokat, majd igyekszek :)
2016. ápr. 16. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!