Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Az egészséges és sportos...

Az egészséges és sportos életmód követője vagyok, mostanában azonban nagyon foglalkoztat a dohányzás esetleges kipróbálása, mit tegyek? 24L

Figyelt kérdés

Amennyire csak tudok, egészségesen élek, hetente 3 alkalommal megyek úszni, minden nap futok, illetve nagyon sok zöldséget és gyümölcsöt fogyasztok, valamint Bio élelmiszereken élek. Komolyan veszem az egészség ügyét és egyféle életstilus ez nálam.


A helyzet viszont az, hogy az utóbbi 2 hónapban nagyon foglalkoztat a dohányzás, s egyre komolyabban. Mostanában minden nap gondolok rá, sokszor nézek olyan videókat, ahol színészek a szerep kedvéért dohányoznak, valamint néha álmodok is erről éjjel. Nincs olyan rokonom, vagy közeli ismerősöm, aki dohányzik, csak egy barátnőm, de ő direkt soha nem dohányzott előttem korábban.


A helyzet komolyságát mutatja valamennyire, hogy van egy barátnőm, akivel gyakran találkozunk (minden hónapban) és néha nálam is alszik, de még sohasem dohányzott előttem (soha nem éreztem a testén vagy ruházatán dohányszagot, le a kalappal előtte, mennyire odafigyel miattam erre) mert tudja jól, az egészséges életmód híve vagyok. Tegnap viszont, fölajánlottam neki, hogy ha szeretne, nyugodtan cigizzen mellettem, nem zavar, gyújtson rá bátran. Először nem értette a dolgot, kérdezte is sokszor, biztos ez, mire én, hogy egészen nyugodtan, ha szeretné a dolgot és jól esne neki, cigizzen csak. Kezdetben vonakodott és bűntudata volt, de végül elszívott 2 szálat mellettem.


Szombaton nálam alszik a barátnőm és azon gondolkodtam, hogy kérni fogom, adjon 1, vagy 2 szálat és kipróbálom a cigarettát. Ha jól esik, akkor megnyugszom és egy szép élmény lesz, ha nem, legfeljebb nevetünk majd a dolgon egyszer, de tény, hogy NEM, ismétlem, semmiféleképpen nem szeretnék rászokni a dohányzásra, csupán kipróbálni szeretném a dolgot.


Mit gondoltok, mit tegyek? Vagy mi lehet nálam most ez az érzés?


2016. jún. 8. 17:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha érdekel próbáld ki csak neszokj rá.
2016. jún. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nalam is ilyesmi volt.

En meg tudtam allni a partydohanyzasnal 2 evig. De mostanaban az a baj, hogy haverok altal bulin kivul is ra szoktam gyujtani..

De ha el tudod donteni, hogy azon az 1 esten es SOHA de SOHA tobbet nem gyujtasz ra, akkor oke.

Hajra!

2016. jún. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld csak ki, legalább újat tapasztalsz.

Elsőre senkinek sem jó, sőt.

Enyhe szédülés, köhögés, égett érzés a torokban a leggyakoribb. Ezek jelentkezni fognak, de nem lesz tőle semmi bajod később. 3-5 perc, a szédülés elmúlik, az égett érzés meg olyan 20 perc körül. Sok sikert, pár száltól nem fogsz rászokni, az biztos.

Ha meg így folytatod ezt az életmódot, akkor seperc alatt ki fog tisztulni mindenhonnan a bejutott esetleges káros anyag.

2016. jún. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező ha ilyen videókat nézel akkor nem lehet hogy az tetszik ha más dohányzik,azt szereted nézni,és így ez már fétis!
2016. jún. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Próbáld ki...azt kész.

Én elég sokszor kipróbálom..úgy napi 40x. :D

2016. jún. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Tegnap itt aludt nálam a barátnőm és minimális mértékben, de kipróbáltam a cigit. Nos, valójában nem volt jó érzés, köhögtem, szédűltem, picit hányingerem is volt. De legalább kirpóbáltam, megtapasztaltam milyen, úgyhogy megnyugodhat a lelkem végre. Őszintén szólva, ennyi elég is volt nekem, soha többé nem kérek belőle.


Egyébként jól éreztük magunkat a barátnőmml, sokat sétálltunk, beszélgettünk, majd amikor megkérdezte, dohányozhat-e mellettem, azt feleltem igen, illetve ki szeretném próbálni a dolgot. Annyit tettem mindössze, hogy amikor meggyújtotta a cigit, 3-szor én is beleszivtam, de utána mondtam, köszönöm, ennyi elég volt. Sőt, annyira rosszúl lettem, hogy aznap nem is szivott el több cigit a barátnőm, mi több, megigérte, mint a múltban, most sem fog dohányozni többé mellettem, mert ugye nem egészséges és látszólag nem is nekem való. (Nem is szeretném a dolgot többé... Ennyi elég volt nekem.)

2016. jún. 12. 09:35
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Értjük. Gratulálunk.

De miért emeled ki a kérdést? :D :D :D

2016. júl. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

11:54


Mert semmiféle választ nem kaptam.

2016. júl. 1. 14:21
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Öt, ismétlem, 5 választ kaptál a kérdésedre, mind használható. :D

Főleg a hármas. Ő egy nagyon intelligens, okos, jóképű férfi, jó az én vagyok..


De még le is írtad hogy kipróbáltad, többször nem fogod. :D

Akkor mire kell a válasz, mert én nem értem?


Ha a fő kérdésedre gondolsz, akkor már mindegy. Ha az utolsó két mondatodra, akkor a válasz a kíváncsiság.

Világosíts fel kérlek. :D

2016. júl. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!