Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mennyire káros az e-cigi?

Mennyire káros az e-cigi?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, és nikotinmentes e-cigin gondolkozom. Olvastam rengeteg mindent, jót és rosszat is ezzel kapcsolatban. Mivel nem akarom elrontani az egészségem, ez az első kérdésem: mennyire káros nikotinmentesen (tehát csak vízgőz, elvileg)? Ha nem az, akkor milyet ajánlotok? 18 éves kor alatt kiadják valahol Székesfehérváron? Valamint meg lehet érezni a ruhán/leheleten? Milyen patronnal vegyem? Nem dohányzom, csak úgymond hobbiként pöfékelném, megnyugtatás céljából. Előre is köszönöm!

2016. febr. 14. 22:06
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Ahogy tudom sajnos még a nikotinmentes e-liquidhez is szükség van a 18. év betöltéséhez, de javítson ki valaki, ha hülyeséget(geket) írnék. A tüdő elméletileg levegőnek a felvételéért funkcionál, így minden más ami bejut, az valamilyen mértékben káros (bár a Pesti levegő is elég károsnak mondhatóm ha innét nézzük) azonban itt se mindegy, hogy mennyire. Az nikotin mentes e-liquidnek 4 alapanyaga van: növényi glicerin, propilén glikol, aroma és desztillált víz. Mikor szívsz eggyet az e-cigiből a porlasztód alakítja át a glicerint gőz halmazállapotúvá ami magával viszi az aromát, így az az állítás, hogy csak "vízgőz" jut be a tüdőbe sajnos nem igaz. Igazából eggyik sem egy hú de mérgező anyag, ezektől nagy bajod nem lesz. (már ha nem csüngesz rajta egész nap, de még akkor se feltétlenül) baj akkor van, ha mondjuk allergiás vagy az eggyik komponensére ami igencsak ritka dolog, na érdemesebb abbahagyni az e-cigit mert veszélyes lehet az egészségedre nézve. Károsságát tekintve annyiban káros, hogy hosszútávon a tüdőnek a "teljesítményét" rontja. Illata jellegzetes, de egy idő után elmúlik és ahogy eddig tapasztaltam a ruhák nem szívják be az aromás gőzt, így illata a ruhán nemigazán érezhető leheletben se sokáig. Bár hobbinak egészségesebb lenne a sportolás, de ha nincsen tervedben az, hogy jelentkezz a 2022-es olimpiára nyugodtan szerezz be magadnak egy e-cigit.(csak annyira vigyázz, hogy ne márkátlan e-cigit vásárolj és próbáld meg elkerülni a nikotinos e-liquidet.) Ha van valamennyi szabadidőt ajánlom, hogy nézz meg pár videót Darth Vaper-től aki nem kicsit ért az elektromos cigarettákhoz és engem is sikeresen belevezetett az e-cigi világába. A jövőbeli énednek, meg kellemes gőzölést kívánok. :)
2016. febr. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2016. febr. 15. 06:05
 3/9 -H.- ***** válasza:
2016. febr. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. febr. 15. 16:34
 5/9 anonim ***** válasza:
2016. febr. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 -H.- ***** válasza:
100%

Előző, mindkét link tele van hülyeségekkel. Olyan dolgokat írnak le, amiknek az ellenkezője már több éve be lett bizonyítva. Elolvasásra sem érdemesek.

(dietilén-glikol, úristen... ha azt szívtam volna az elmúlt közel másfél évben, már rég nem élnék.

Egyébként az olajok okozzák ezt a fajta tüdőgyulladást, amiről az origós cikk ír. Még szerencse, hogy a glicerin alkohol, és nem olaj...)

2016. febr. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

02-14 22:06 Privát üzenet Tetszik


A válaszok

Ahogy tudom sajnos még a nikotinmentes e-liquidhez is szükség van a 18. év betöltéséhez, de javítson ki valaki, ha hülyeséget(geket) írnék. A tüdő elméletileg levegőnek a felvételéért funkcionál, így minden más ami bejut, az valamilyen mértékben káros (bár a Pesti levegő is elég károsnak mondhatóm ha innét nézzük) azonban itt se mindegy, hogy mennyire. Az nikotin mentes e-liquidnek 4 alapanyaga van: növényi glicerin, propilén glikol, aroma és desztillált víz. Mikor szívsz eggyet az e-cigiből a porlasztód alakítja át a glicerint gőz halmazállapotúvá ami magával viszi az aromát, így az az állítás, hogy csak "vízgőz" jut be a tüdőbe sajnos nem igaz. Igazából eggyik sem egy hú de mérgező anyag, ezektől nagy bajod nem lesz. (már ha nem csüngesz rajta egész nap, de még akkor se feltétlenül) baj akkor van, ha mondjuk allergiás vagy az eggyik komponensére ami igencsak ritka dolog, na érdemesebb abbahagyni az e-cigit mert veszélyes lehet az egészségedre nézve. Károsságát tekintve annyiban káros, hogy hosszútávon a tüdőnek a "teljesítményét" rontja. Illata jellegzetes, de egy idő után elmúlik és ahogy eddig tapasztaltam a ruhák nem szívják be az aromás gőzt, így illata a ruhán nemigazán érezhető leheletben se sokáig. Bár hobbinak egészségesebb lenne a sportolás, de ha nincsen tervedben az, hogy jelentkezz a 2022-es olimpiára nyugodtan szerezz be magadnak egy e-cigit.(csak annyira vigyázz, hogy ne márkátlan e-cigit vásárolj és próbáld meg elkerülni a nikotinos e-liquidet.) Ha van valamennyi szabadidőt ajánlom, hogy nézz meg pár videót Darth Vaper-től aki nem kicsit ért az elektromos cigarettákhoz és engem is sikeresen belevezetett az e-cigi világába. A jövőbeli énednek, meg kellemes gőzölést kívánok. :

2016. márc. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Bundi007 válasza:
és honnan lehet tudni hogy alergiás valaki valameik összetevőre? én már szívtam e-cigit és semmi csak kicsi köhögés mikor letüdőztem de az azért mert nem dohányzom de akarok e-cigit és mikor lehet tudni h alergiás vagyok valamire?
2016. máj. 8. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Bundi007 válasza:
az ego ecigik jók?
2016. máj. 8. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!