Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Elektromos cigi probléma (? )

Elektromos cigi probléma (? )

Figyelt kérdés

Szép estét! Lenne egy-két kérdésem.

iStick 100W TC modom Bachelor RBA-val és 2db 2500mah-os LG HE4 cellával nagyjából egy nap alatt lemerül teljes töltöttségről.

Kb másfél tank löttyöt használtam el.

Ez normális? I Just 2 szettem kb 2x annyi ideig bírja 0.3ohmos kazánnal és 2600mah akkuval.

Másik kérdés pedig. Ez normális? Az RBA elsőnek 0.59ohmosnak mutatta a tekerést, feltettem a modra az I Just patront, beleszívtam párat, majd visszatettem az RBA-t, akkor már 0.63-nak jelezte.


2016. jún. 18. 22:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Van rá esély, hogy rosszak az akkuk, USB-ről töltöd? Mert nem onnan kéne, hamar megdöglenek akkor. Az ellenállás változás pedig lehetséges, a kanthálon kívül szinte minden vezetőnek ami e-cigiben használatos (SS, Nickel..) változik az ellenállása hő hatására, ezért képes működni a TC, ezt a változást figyeli, hogy tudja a hőmérsékletet.
2016. jún. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Pár napja van meg, egyszer töltöttem usb-ról a modon keresztül. És az ellenállásváltozás kanthal huzallal történt, de azóta visszaállt 0.59-re.
2016. jún. 19. 11:46
 3/4 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy ez teljesen normális.

Amúgy hány watton használod?


Visszatérve a témára, az, hogy dupla aksis, nem a kapacitás miatt van. Hanem a leadott teljesítmény miatt. Egy 18650-es aksi a valóságban egy bármilyen moddal nem igazán tud leadni 60 ampernél többet. Két aksival viszont hja, lehetséges akár 100-at is.


A feszültségszabályzás meg veszteséges üzem, és tegyük fel, hogy beteszel két 4.1V-os aksit. Az ugye 8.2V. Számoljunk 0.6ohm-os ellenállással.

I = 8.2V/0.60ohm = 13.6 A


13.6A x 8.2V = 111.52W


Ez a 111 watt ugyebár túl sok lenne, ilyenkor jön képbe a feszültségszabályzó, ami ugyebár elég veszteségesen működik. A feszültség leszabályzásával számolhatunk kb 20-30% veszteséggel szerintem.


Ebből következik, hogy egy kétaksis mod jóval többet fogyaszt, mint egy egy aksis. Hiszen ott egy aksinál kisebb a veszteség, mert kevesebbet kell szabályoznia. (persze ez beállításoktól is függ)


Szóval a lényeg:

Egy kétaksis modnál, nem a kapacitás duplázódik, hanem a teljesítmény. Ha nem használod magas wattszámon, szóval mittomén 80-100 watton, akkor a feszültség szabályzás miatt nagyobb a vesztesége.

2016. jún. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

25-30-35 watt körül szoktam használni általában.

És akkor az úgy megoldás lenne, hogy egyszerre csak egy akkuval használnám és mikor lemerülne, kicserélném a másikra?

Lenne valami hátulütője?

Mert egy akkuval is tökéletesen működik, csupán annyi a különbség, hogy 75 watt felé nem engedi a cuccot.

Annyin viszont soha nem használom, így nálam nem lenne hátrány.

2016. jún. 19. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!