Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Milyen elöször cigizni?...

Milyen elöször cigizni? Szerintetek kipróbáljam? Részletesebben lent

Figyelt kérdés

Tegnap a barátaimmal elmentünk sétálni, és egy helyen megálltunk pihenni. 5-en voltunk, köztük én is, és abból 4-en cigiztek. 3-an rá voltak már szokva, 1 pedig csak néha szokott. Nagyon sokszor megkérdezték, hogy kérek-e, csak 1 szívást, de akkor nemet mondtam. Ma átgondoltam, és arra a döntésre jutottam, hogy egyszer az életben szeretném kipróbálni. Holnap újra találkozom velük, szerintetek kipróbáljam? Csak egy szívás lenne, ha nem tetszik, természetesen nem folytatnám.

Milyen tapasztalataitok vannak egy közepesnél kicsit gyengébb erősségű cigi első használata után?

Fájni fog a torkom?

Mennyi esély van rá, hogy köhögni fogok/befulladok?

1 slukktól rá lehet szokni?

(Ha ez valamennyit is számít: nem szoktam beteg lenni, max 1 évben egyszer, de az is csak megfázás, bárányhimlőm nem volt még, és 6-7 éves koromban tüdőgyulladásom, de alig tartott 1 hétig)

Csak olyanok válaszoljanak, akik nem k*csögök, és nem írnak „bántalmazásokat.” 14/L



2016. jún. 19. 19:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
Ha van egy kis eszed, nem próbálod ki. Büdös, értelmetlen, drága, egészségtelen, és menőzésen kívül semmi más "haszna" nincs. Vagyis ha kipróbálod, semmivel nem leszel előrébb.
2016. jún. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 H.Patrik20 ***** válasza:
80%
Ha kesobb tudsz NEM-et mondani, akkor nyugodtan probald ki. En elszor talan egy kicsit kohogtem tole. Egy slugtol nem lehet raszokni, de kesobb konnyebb. Nem fog fajni a torkod, de nehany ciginel kaparhatja a torkod. Nalam pl ilyen a sofi, bond
2016. jún. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
69%

Lehet, hogy köhögni fogsz tőle, nem fog fájni tőle a torkod és nem lehet rászokni egy slukktól DE a te korosztályod azért cigizik, hogy menőzzön, felnőttnek látsszon, a szervezeted viszont nem felnőtt, hanem egy fejlődésben lévő szervezet így számodra ártalmasabb a cigi és az alkohol is, nem véletlen, hogy a nagykorúak fogyaszthatják ezeket legálisan. Ha elszívsz egy cigit semmi bajod nem lesz, de ha rászoksz, mert úgy gondolod jól áll a kezedben, egy halom pénzt el fogsz rá költeni és rombolod vele az egészségedet. A cigi élvezeti értéke nagyjából nulla amúgy, nem nyugtat le, nem csinál semmit, csak drága, büdös és egészségtelen, a helyedben azt sem hagynám, hogy rám fújják a füstjét, az is mérgező hosszú távon. A te döntésed amúgy.

Egy leszokott dohányos

2016. jún. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
77%
Csak 1 slukkról beszélünk nem 5 év dohányzásról, annyira nem vészes mint amennyire te gondolod, de tényleg nincs haszna max annyi hogy ,,menő" a füst de akkor inkább vizipipa én azt mondom 1x mindent ki kell próbálni én 11 évesen próbáltam ki van egy két ismerősöm aki 6 semmi bajuk nincs 1x ki lehet próbálni, de azt tudd h minden az első lépéssel kezdődik.
2016. jún. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy slukktól csak köhögni fogsz, ha elszívsz egy szálat, akkor kevereg majd a gyomrod. De ha egyet elszívsz, akkor a barátnőid még inkább rábeszélnek, és nagyon könnyen rá fogsz szokni. Nem biztos, hogy tudnál nemet mondani. Mindenki úgy kezdi, hogy "nem fogok rászokni". Inkább ne szívj egy slukkot sem.
2016. jún. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Én mikor először cigizgettem akkor még nem tüdőztem le, így úgymond csak a füsttel "játszottam". Viszont mikor először letüdőzve szívtam el egy egész cigit, utána szörnyen éreztem magam, szédültem is meg hányingerem is lett tőle. De utána a megmaradt doboz cigit nem akartam kidobni, így másnap is szívtam, meg azután is, és mindig egyre jobban esett. Jól rá is szoktam. Ha jót akarsz magadnak, akkor hagyod a francba a cigit, borzasztóan függővé tehet, és az egészséged sem utolsó.
2016. jún. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja és még valami: azt írtad egyszer az életben szeretnéd kipróbálni. 14 éves vagy, nagyon ráérsz még később is kipróbálni. :D
2016. jún. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Inkább később próbáld ki.
2016. jún. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

Tudod, milyen érzés vonat alá feküdni?

Nem próbáltad még?

Lehet, hogy jó!

Okos ember a más kárán is tud tanulni.

2016. jún. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
5%

Ne halgass a sok netharcosra:D Hidd el ők sem próbálták még mert anyuci nem engedi :)

A lényeg, hogy 1 slukktól nem halsz meg. Én mikor először szívtam meg is lepődtem, hogy nem köhögök. Nem annyira vészes mint, ahogy mondják. Nyugodtan próbáld ki, de meglátod nagyon undorító. Ha valaha rá is szoksz akkor az nem attól az 1 slukktól lesz. :)

2016. jún. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!