Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Szerintetek jó ötlet apámra...

Szerintetek jó ötlet apámra ráuszítani a főnökét?

Figyelt kérdés

Na most az a helyzet, hogy édesapám elég erős dohányos, 30 éve térden csúszhat előtte akárki, akkor sem hagyja abba vagy legalább szívna kevesebbet és jobb minőségűt, nem a töltött szarokat. Nappal 20 percenként gyújtja, még lehet keveset mondok. Ezt csinálja több, mint 30 éve. Nem is értem, anya hogy szerethetett bele egy ilyen alakba.. Na mindegy. Ott a gáz, hogy apának az édesapja tüdőrákban halt meg, neki fiútestvére májrákban, a lánytestvérük gégerákban, szóval elég fogékonyak erre a megbetegedésre.

Az elmúlt 3 hétben, hogy őszinte legyek, nagyon nem tetszik, annyira köhög, krákog édesapám. Majd megfullad, de azért egy ebéd alatt 3 szálat simán elpofékel, nem zavarja, hogy ott ül még 2 ember, aki nem kérne a füstből.. Utána nem hagyja, hogy szellőztessünk, nyáron mert bejönnek a legyek és a meleg, télen meg a meleget engedjük ki..

Eléggé aggódom, mert szerintem ez már nem normális, hogy megfullad a köhögéstől, de anyával nem tudjuk 2 hete rávenni, hogy vizsgáltassa meg magát. Ma délben annyira felbosszantott, hogy azt mondtam neki, hogy meg akarod várni, amíg áttéteid lesznek? Nem szólt egy szót sem.

Arra gondoltam, hogy vagyok olyan viszonyban a főnökével, hogy megkérném, valami indokkal küldje el egy tüdőszűrésre. Szerintetek ez jó ötlet? Ha megtudja, hogy az én művem, agyonvág, azt biztos, de féltem. És halál komolyan mondom, hogy meg is érdemelné a tüdőrákot, mert több, mint 30 éve nem képes uralkodni magán, de azzal nem csak magát tenné tönkre, hanem anyát és engem is.. Nekünk még azért szükségem volna egy apára, akkor is, ha ilyen önfejű. Mit gondoltok, mit vethetnék még be?


2016. júl. 12. 14:05
 1/8 anonim ***** válasza:
13%

Felnőtt férfi! A dohányzás saját döntés!

Nőjj már fel kisgyerek, és hagyd rá, egy felnőtt eltudja dönteni, hogy mit akar.

Ki akar 50 évet, ha nem azt csinálja ami neki örömöt okoz? Inkább 30 de az legyen normális.

Emellett ne legyél gyökér, megérdemli a tüdőrákot?

Miért, mert olyat csinál amit szeret? Nem gyilkosság ez, hogy cserébe Ő is halált kapjon.


A dohányzás saját döntés, ha nem tetszik csukd be a szemed, vagy elköltözöl?

2016. júl. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor inkább úgy fogalmazom, hogy nekem szükségem van a tudatra, hogy ő létezik. És ha meghal, akkor anya és én is lelkileg összetörnénk + én egyetemre járok, de még is vállalok munkákat, hogy normálisan megéljünk. Anya és én nem tudjuk fizetni a lakáshitelt, számlákat, autót fenttartani, tanulást.. Nem lesz tető a fejünk fölött, mehetünk az utcára, mert ilyen idióta (és én ezt így a szemébe mondtam), hogy nem képes azt az átkozott dohányzást abbahagyni vagy csökkenteni. És igen, teljesen megérdemelné, mert tartja a mondás: "Aki hülye, haljon meg!" Nyílván nem akarom, hogy meghaljon, de igazán, már csak az én megnyugvásom miatt is elmehetne egy tüdőszűrésre. Mert még évek óta oda sem képes elmenni, hiába küldik a leveleket. Lehet a főnöke kiröhög, de én akkor is beszélni fogok vele.
2016. júl. 12. 14:22
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

Igen első, saját döntés, de szerinted normális ha a lakásban ebéd közben 3 szálat elszív és nem is szellőztetnek közben vagy utána? Vagy talán te is ilyen büdösben élsz, mert ilyen igénytelen vagy?


Kérdező: megpróbálhatod elküldetni tüdőszűrésre. De ha már 30 éve szívja, akkor valószínűleg akkor sem szokna le róla, ha valami komoly baja lenne.. :(

2016. júl. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tönkremenne, ha erővel elvennék tőle....
2016. júl. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon jó az ötleted. Aki nem képes magától elmenni kötelező tüdőszűrésre, azt máshogy kell eltaszigálni. Apád ilyen hülye, nem tehetsz mást.
2016. júl. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#3 Tartja a mondás, hogy mindenki saját magából indul ki.. mármint a büdösségben élést tekintve. :)


Nem mondtam, hogy dohányzok, és arról sem nyilvánítottam véleményt, hogy a dohányzási szokásai jók-e vagy sem.

Szimplán amellett álltam ki, hogy aki dohányozni akar, az tegye azt, és ne más mondja meg. Ez nem azt jelenti, hogy mindenki beszűkült, és ráerőlteti másra!


Emellett tényleg ostoba vagy, mert a kérdezőnek a legnagyobb problémája az, hogy ha meghal az apja, akkor oda az anyagi biztonság, az érzelem, és a passzív dohányzás csak másodlagos amivel hárítja magáról a tényt, hogy az apjában elsősorban a kereső embert látja aki nélkül összetörne a család. Biztos vagyok benne, hogy ha biztosítva lenne a további ellátás, megbékélne az apja szokásaival, annak ellenére, hogy az zavaró.


#4-esnek maximálisan igazat adok! Erővel nem lehet senkit sem rávenni semmire, főleg nem egy elvonási tünetet eredményező dolognál. Extrém elhízás indulna meg, vagy ami rosszabb sok stressz, ami borítékolja a rákot! Különböző más megbetegedések.

Ezt magától kell felismernie, és tenni ellene.

2016. júl. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

keress fel egy pszichológust vagy egy tüdő orvost (nem tudom ennek mi a neve) és világosítassátok fel, hogy mire megy ki a játék. mi lesz a családjával, az életével és hogy éltek ti.


én fogtam volna és lekötöztem volna apámat és elmagyaráztam volna neki, hogy mi a pálya...vagy a család, vagy a cigi, mert úgy tűnik tönkretesz titeket a szenvedélye.



én is cigizek, de egyáltalán nem sokat és ha választhatnék, inkább az ételre voksolnék.

2016. júl. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Trevor. ***** válasza:
Ne kívánd semmiképpen se apád halálát! Viszont az, hogy a főnök elküldje tüdőszűrésre valami kamu indokkal, nagyon jó ötlet. Csak legyen meg az eredménye és persze ne derüljön ki, hogy a te ötleted volt (az pl. jó kifogás, ha maga a főnök aggódik a dolgozója miatt).
2016. júl. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!