Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A fiatalkori dohányzás befolyá...

A fiatalkori dohányzás befolyásolja a növekedést?

Figyelt kérdés

Na szóval két kérdésem lenne.. :)


1- Normális z hogy 14 évesen csak 161-162 cm magas vagyok? van még esélyem nőni?... :/ olyan rosszul érzem magam hogy mindenki magasabb nálam es ez rossz érzés... és alig van esélyem a lányoknál is mivel majdnem mindegyikkel egyforma magas vagyok vagy magasabbak mint én..és hát ez rossz érzés... 50kg sportos vagyok meg mindig szoktam sportolni... anyukám alacsony 150 cm apukám 172.. de amúgy ilyen unokatesóim magasabbak.. meg keresztapám is 180 még nagyapám is... Szerintetek meddig fogok nőni? vagy hány centi lehet a végleges magasságom:? :/


2-hogy ha cigarettázok az befolyásolja a növekedésemet? nem leszek alacsonyabb mintha nem dohányoznák? a dohányzás alatt azt értem hogy egy hónapban elszivok vagy 3 szál cigit... erre egyáltalá nem vagyok büszke... de ez nem rendszere... max mikor rossz kedvem van akkor elszivok szálat....



2016. júl. 24. 13:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha napi szinten 1 dobozzal szívnál se befolyásolná érdemben a magasságodat, de ettől még egészségtelen.Ha 14éves vagy és nagyszülő is magas még tuti fogsz nőni.Legalább annyira mint apád de simán kegetsz több is.
2016. júl. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És nincs valami módszer arra hogy magasabb legyek? pl. szednék c vitamin vagy calciumot vagy nemis tudom..... valami tornagyakorlatok vagy már igazán nemtudom :/
2016. júl. 24. 14:27
 3/12 A kérdező kommentje:
és rossz érzés hogy mások evvel szivatnak engem... :/ remélem egy olyan 175 cm elérem ebbe már reménykedni tudok csak... a tesi tanárom avval biztat hogy volt egy fiu a suliba és hogy ő is 1 év alatt nagyot nyúlott és még énis megnőhetek... :/
2016. júl. 24. 14:29
 4/12 A kérdező kommentje:
ja és még annyi hogy mostanában nagyon szokott fájni a hátam a derekamnál.. főleg elalvás előtt vagy hogyha háton fekszek.. ez jelenthet valamit?
2016. júl. 24. 14:32
 5/12 anonim ***** válasza:
Hosszútávon befolyásolhatja.
2016. júl. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Mindenki úgy kezdi, hogy: jó csak havi 1-2 szál, elszívja az elsőt, hamar megszokja a szervezet, én így jártam, de már büszke nemdohányzónak mondhatom magam, én kb. 1 hétig dohányoztam, Marlboro Gold, és Gold Edget szívtam, imádtam volt egy nagyon finom íze és a füstből is lehetett érezni, nemrég tettem le, minden nap 1 szál, de hamar észbe kaptam és még időben sikerült leszokni, nekem szerencsére könnyebb volt, kívánom, de már szerencsére leszoktam, egyébként meg nem hiszem hogy megakadályozza a növekedést, merevedési problémák előfordulhatnak, meg az ivarműködést is eléggé károsítja
2016. júl. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ennyi cigitől nem fogsz megállni a növésben. Én 15 évesen kedztem el cigizni már akkor 190 cm voltam, most 16 vagyok és nem nőttem semmit sem. Lehet hogy befolyásolja a növésemet a cigi, de nekem nem baj mert nem szeretnék magasabb lenni. Ha nem cigizel akkor simán lehetsz 170-180 cm. Tapasztalataim szerint 15 évesen az ember nagyon sokat nő (kivéve én). Mi fiúk 20 éves korunkig is nőhetünk.
2016. júl. 25. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 UseYourBrain ***** válasza:
A dohányzás nem befolyásolja a növekedést, csupán lassan lebontja a szervezetedet sejtről-sejtre.
2016. júl. 28. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Én 14 évesen 160 centi voltam 15 évesen már 170cm masasságot értem el 17 éves koromra elértem 185 cm magasságot én is cigized de én szégyenemre q6 évesen kezdtem el,de az hogy a cigi megöl az is baromság,nagybatyam nem cigizett és rákba hallt meg.Én meg úgy vagyok vele hogy Aki cigizik meghal,aki nem cigizik is meghal. Az élet túl rövid addig éld amíg csak tudod... 17/F
2016. júl. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Q6* javitanám 16 évesen.
2016. júl. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!