Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Csak én nem érzek semmit...

Csak én nem érzek semmit cigizés közben?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok. Nem dohányzom. De a kíváncsiság kedvéért 2 alkalommal kipróbáltam a dolgot az életem során. Egyik alkalommal sem éreztem semmit. Se nem köhögtem tőle, de nem is lettem rosszul. Viszont jó érzésem se lett tőle. Olyan érzés volt, mintha csak simán a levegőt szívtam volna be és fújtam volna ki. Ha letüdőztem, akkor sem éreztem semmit. Ha a számban tartottam a füstöt, akkor sem éreztem semmit.

Van más is így ezzel? Ez normális? Vagy mit kell ahhoz tenni, hogy az ember bármit is érezzen cigizés közben?

Nem akarok rászokni, csak kíváncsi lennék rá, hogy milyen érzés, hogy jobban megérthessem, hogy a dohányosok egyáltalán miért csinálják? Mert úgy tűnik én immúnis vagyok a nikotinra. :)


2016. szept. 4. 17:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Van akinek jólesik a füst.
2016. szept. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Valami béna gyenge cigit szívtál.
2016. szept. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez nem olyan drog, ami eufóriát okoz, és nem is hallucinálsz tőle, tehát gyakorlatilag semmit nem érzel. Nem azért cigiznek az emberek, mert éreznek bármit is, hanem mert a nikotin függőséget okoz.
2016. szept. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A dohányosok semmi különöset nem éreznek cigizés közben. Nem azért szívják, hanem azért, hogy megszüntessék a nikotin elvonás tüneteit.
2016. szept. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Csak annyit tudok, hogy az egyik Marlboro volt, a másik meg Pallmall. De konkrétan nem tudom, hogy melyik fajta.

Olyanoktól kaptam, akik rendszeresen ezeket szívják. Ha annyira gyenge, hogy nincs semmi hatása, akkor minek szívják? :)

2016. szept. 4. 18:10
 6/9 A kérdező kommentje:

Zapdos:

Ismerek olyan embereket, akik alkalmi dohányosok. Kb. havonta, kéthavonta elszívnak egy-egy szálat. Tehát ők biztos nem függők. Ők azt mondják, hogy őket ellazítja a cigi, feszültségoldásnak jó.

De akkor ezek szerint ez csak placebo effekt náluk?

2016. szept. 4. 18:12
 7/9 anonim ***** válasza:
Valószínű, ők is ugyanúgy függők, de annak is vannak különböző mértékei, meg mindenkire máshogy hat, attól függően ki mennyire képes ellenállni. A cigaretta nem lazít el, nem nyugtat meg önmagában, mert nincs benne semmilyen nyugtató vegyület, egyszerűen az elvonási tünetek kielégítésétől lesznek "nyugodtak". És azért lesznek idegesek, mert nem szívják. Ördögi kör.
2016. szept. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ne aggódj... én se látom értelmét a cigizésnek!


Anno még általános sulis koromban 3hónapra rászoktam (mert hát az általános iskolás időszakban feltétlen menőzni kell...)


Aztán egyik napról a másikra elszívtam a dobozban található utolsó szálat és letettem! Azt mondtam: nekem soha többet nem kell! (És azóta se gyújtottam rá sima/egyszeri cigire).


Mivel én sem éreztem tőle semmit (max büdösebbnek a számat).


Ezt egyébként én is kérdeztem már nagyon sok embertől(függőktől/alkalmi dohányos barátomtól) ,hogy mi értelme van ha nem érzel tőle semmit?!


Ritkán ,de rászoktam pörkölni egy kis zöldre(de az már teljesen már tészta... itt már azért érezhető az előtte-utána állapot különbsége)!

2016. szept. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha havonta elszívsz egy szálat, akkor tényleg érezni a hatását.

Én legalább is éreztem, hogy ellazultam teljesen, meg elzsibbadtam.

Ez akkor volt mikor elkezdtem dohányozni, és töltöttem magamnak a cigit, de aztán mikor naponta elszívtam 3-4 szálat alig éreztem.

De ha rendszeresen szívja valaki akkor szinte nem érez semmit, csak annyira minimálisat, hogy érezze hogy most 1-2 óráig megvan.

De ha lefárasztod magad, vagy futsz, és a tüdőd kissé megtuisztul, és rágyújtasz, érezni, hogy el lazulsz.

2016. szept. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!