Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Cigizés után kapkodom, nehezen...

Cigizés után kapkodom, nehezen veszem a levegőt, hevesebben ver a szívem. Miért van ez?

Figyelt kérdés

2016. szept. 17. 13:35
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
#18 De azért valamikor ki kellett kipróbálnia, hogy végül ne tudja letenni! A dohányzásra nem két nap alatt lehet rászokni, hanem hetek, hónapok is szükségesek! Emlékszem én anno voltam olyan hülye, hogy a suliudvaron eldobált, szinte tövigszívott csikkeket a haverjaimmal fölvettem, és azokat szívtuk. (úgy hívják, hogy csikkezés) Nem is tudom, hogy azon a nyáron hány cigit szívtam el. Amikor kis idő után egyik ismerősömmel találkoztam, meg is kérdezte, hogy most akkor leszoktam-e a cigiről. Azt hitte dohányos vagyok, mert annyiszor látott cigit a számban. Végig iszonyat pocsék fűszeres szájíz maradt a számban, egyszerűen szar volt utána. És én magam akartam rászokni, hogy bebizonyítsam, hogy utána le lehet szokni. Végül egyszerűen az lett a vége, hogy rá sem szoktam. Jelenleg egyáltalán nem kívánom a cigit, pocsék, egyáltalán nem könnyít az ember lelkén, ami bántja a lelkét az továbbra is bántani fogja, csak tehet a cigaretta. Először azt hittem, hogy tényleg valami pluszt ad, hogy úgymond mint a drognál, hogy valami kellemes érzést ad. Közben a szart! Nemcsak hogy káros, de még pocsék is! Amúgy a legtöbb ember nem csak önmaga miatt nem képes leszokni. Hanem mert olyan közösségben van, akik visszarántják. Nem lát példát, hogy pl. egy hírhedt egyéniség egyszerűen mindenki előtt megmondja, hogy a cigi szar, és többet nem szívja. Nincs hát miért leszokniuk. Hiába szeretnének leszokni, a végén úgyis kint találják magukat az udvaron vagy a téren, és a munkatársakkal, vagy haverokkal egyszerűen elszívnak egy cigit.
2016. szept. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
*teher a cigaretta*
2016. szept. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:

18-as, te ostoba fajankó, 23 évig kemény dohányos voltam, napi 40-50, időnként 60 szál cigarettát szívtam!

Hány éves vagy? A neveletlen 9 évesek szoktak ilyen kemény verdiktet mondani vadidegen emberről!

2016. szept. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:

Most tényleg azt hiszed, hogy azért, mert te 23 évig szívtad, akkor te már mindent tudsz a dohányzásról?...


...Miért vártál 23 évet a leszokással?

2016. szept. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:

"Először azt hittem, hogy tényleg valami pluszt ad, hogy úgymond mint a drognál, hogy valami kellemes érzést ad. Közben a szart! Nemcsak hogy káros, de még pocsék is! "


Ez mind igaz! Csakhogy, egy dohányos abban az illúzióban van, hogy dohányozni jó. És ez az illúzió annyira erős, hogy legyőz minden (ellen)érvet...


'Az illúzió (vagy érzéki csalódás) egy pszichológiai jelenség, amelynek során félreértelmezünk a valóságból érkező ingereket, azaz az agyban az érzékszervek által közvetített információ felhasználásával egy az objektív valóságtól eltérő reprezentáció keletkezik. Illúziót bármelyik érzékszerv okozhat, ezért vannak optikai csalódások, hallási, szaglási, tapintási illúziók,..."

2016. szept. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

23 év után mindent tudok a dohányzásról. Volt időm megtanulni, kisfiam.

Nem vártam a leszokással, egyszerűen nem szoktam le. Aztán meg leszoktam, ilyen egyszerű, kisfiam.

2016. szept. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%
Én 2-3 év cigizés után már le akartam szokni. Utána minden év elején megpróbáltam, max 1-3 hónapig ment. Végül 8 év próbálkozás után sikerült végleg leszoknom marha nagy elhatározással. Így utólag persze úgy tűnik hogy tök könnyű volt leszokni, de amikor benne van az ember akkor egy szinte lehetetlen feladatnak tűnik.
2016. szept. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

Atyaég... Csináld gyakrabban, akkor előbb döglesz meg.

Hogy lehet valaki ennyire hülye?! Ha szar, akkor minek szívod?

2016. szept. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

Atyaég! Te tényleg azt hiszed, hogy az emberek élvezetből cigiznek? Egy tábla csoki, vagy egy jó szex több örömöt tud okozni, mégis, bármelyik dohányos inkább ezekről mondana le, mintsem hogy ne gyújtson rá.

Érted a kényszert?

2016. szept. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

A kérdés teljes mértékben értelmetlen!

A hozzászólások között nem csak kioktató jellegű mondatok vannak, hanem a válasz is ott rejtőzik, de úgy látom, a kérdezőt nem izgatja.

A dohányzára különböző reakcióval felel a szervezet, evvel próbálja kimutatni tiltakozását a káros eseménnyel szemben.

Az oka lehet még asztma is. Kisebb arányban allergiás eredetű asztma, de az főként gyermek és fiatalkorban jellemző.


Egészségügyi tünetekkel kapcsolatban nem itt kell kérdezősködni, majd egyfajta struccpolitikát folytatni, azaz nem venni tudomást a dologról. A betegségek vagy azokra való hajlam nem múlik el attól, hogy tagadjuk önmagunk előtt!

Kedves kérdező! Fordulj orvoshoz!

Attól, hogy még a laikusok is reflexből ajánlják tedd le a cigit, nem kell felháborodni! Betegséget, tüneteket kiváltó okokat mielőbb meg kell szüntetni! Ezután következhet a már károsodott szervezet gyógyítása.

A dohányzás okozta panaszok többnyire nem heveny jellegűek, de ettől függetlenül nagyon komoly károk lehetnek. Esetedben mégis heveny tüneteket tapasztalsz, tehát a reagálásnak is gyorsnak kellene lennie.


Ha egy gép elkapja a kezedet, továbbra is ott tartod, hogy tovább cincálja? Gondolom, nem. Próbálod a további károsodástól megmenteni, majd orvosi segítséget kérni.


Nagyon érdekelne, hogy a kérdező, mit szeretett volna elérni evvel a kérdéssel?

Talán megerősítést várt, hogy ezek a tünetek nem is vészesek, nem jelentenek semmit, bátran dohányozzon tovább? Vagy egy távgyógyítót keres, aki megszünteti a problémákat? :-o

2016. szept. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!