Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogy könnyebben befogadhassana...

Hogy könnyebben befogadhassanak a lányok és a társaság része legyek, értük érdemes lenne legalább kipróbálnom a cigarettát? 23L

Figyelt kérdés

Alapjába véve, én igyekszem egészségesen élni, bio ételeken élek, 2 naponta járok futni, illetve sok zöldséget, gyümölcsöt is eszem.


Lassan 3 hónapja annak, hogy egy művészeti közösség része lettem, ahol festészettel foglalkozunk. Számomra a festészet az életem, minden nap festek, életcélom, hogy sikeres festő legyek. Ebben a közösségben 7-en vagyunk, mindenki lány. Kezdetben nagyon kinéztek engem, de igyekeztem a közösség tagja lenni. Példának okán, kinéztek, mert fenékig érő hajam volt, egyik nap pedig annyira megelégeltem ezt, hogy itthon fogtam az ollót és levágtam magamnak olyan rövidre, hogy most már bőven a vállam fölé ér és azóta még rövidebbre is vágtam vissza.


Igyekeztem olyan téren is, hogy ők szoktak menni bulizni, én pedig még sohasem voltam korábban. De elmentem velük, igaz, mindig szorongok. Főleg, mert az összes, ismétlem, az összes lány dohányzik a közösségben, csak én nem, emiatt pedig, kinéznek engem. Már nagyon sokszor megkínáltak engem, de mindig visszautasítottam.


Most azon gondolkodom, a társaság kedvért, minimum ki kellene próbálnom a cigarettát, igaz? Vagy, akár rá is szoknom, hogy jobban befogadhassanak a közösségben? Nem tudom, mi lenne a helyes, szeretnék alkalmazkodni is, de egyszerre, félek is.


2016. okt. 15. 14:24
 1/9 anonim válasza:
100%
Szerintem nem éri meg... ha küzdened kell azér hogy befogadjanak soha sem alakulhat ki szoros barátság... gondolom vannak barátnőid, nem? Kérd meg őket hogy mutassanak helyeket ahol tudnál barátkozni :D 12/L
2016. okt. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
És mi rá a garancia hogy ha te is elkezdesz cigizni akkor már id be leszel fogadva? Még csak ki se próbáld mert rászoksz, hiába mondod hogy nem , kívánni fogja a szervezeted és kénytelen leszel venni. NE CSINÁLD! ha már ilyen egészségesen élsz ne rontsd el, ugyanid hiába élsz bio életmódot a cigi mindent elront. Nem kell csak hogy bevágódj, ez hülyeség. Ilyet a mai általános 6.7.8. osztályosok szoktak csinálni " 12 éves vagyok, és cigizek csak mert ez menőnek tűnik" aztán 10 év múlva sírnak hogy miért diagnosztizálták őket tüdőrákkal. Remélem ezt te sem gondoltad komolyan, hogy az EGÉSZSÉGED tönkre tennéd, csak mert az a pár lány kinézett téged. Ne csináld én azt mondom.
2016. okt. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudtam eddig, hogy a művészek egyediek. Miért baj az, hogy nem csinálsz mindent, amit ők. Ha emiatt kinéznek, akkor nem biztos, hogy jó társaság lesznek neked hosszútávon...

Miért kellene miattuk megváltoznod? a festészet a közös, nem? Vagy lassan a festési stílusodon is változtatni fogsz, esetleg mert ők azt mondják? És ha Te vagy a tehetségesebb? Szerintem gondolj bele ebbe is.

2016. okt. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Dobj rá még egy lapáttal és használj drogot is.
2016. okt. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem, nem érdemes. Ha a többiek inni, drogozni kezdenek, azt is csinálod utánuk? Ha a bulikban lefekszenek fiúkkal, azt is fogod? Mindig lesz valami, ami miatt egy ilyen társaság kinézi, kicikizi, aki egy kicsit is kilóg. Megértem, hogy szeretnél barátokra találni, beilleszkedni, de kell legyen ennek egy határa, amit meghúzol. Ha fontos számodra saját magad, a saját egyéniséged is.


Egyesek erre azt mondanák, ugyan, mi az a pár szál cigi, legalább próbáld meg. De szerintem már elég felnőtt kellene legyél ahhoz, hogy az ilyen dolgokban arra hallgass, amit te a magad számára valóban helyesnek is érzel. Ha fontos számodra az egészséges életmód, akkor abba a cigi biztos nem fér bele. Biztos, hogy ha "csak kipróbálod", nem mész tovább lefelé a lejtőn?

Megéri neked, hogy rosszul érezd magad miattuk? Például szorongani a bulikon? Ugyan mit nyújtanak cserébe, csak annyit, hogy normálisabban viselkednek veled, vagy gondolod, hogy ettől valóban szeretni is fognak?

2016. okt. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
dohányzással lehetsz party-dohányos csakis alkohol mellé.... de könnyen rá lehet szokni.... én az életemből kb 3,5 évet töltöttem dohányzással (18 éves koromig csak buli és társai és nagyon ritkán 3-4 havonta) aztán fél évig majd két évre rá 3 évig nagy vonalakban nagyon nehéz abbahagyni a dohányzást.... nekem egy éve sikerült.... a közösség amiben most vagyok java része, dohányzik, de én tudomás se veszek a dohányzásról és még ők mondják amikor poénból mondom na most én is rágyújtok még ők mondják, hogy ne gyújtsak rá! szóval ennyi az ilyen vagy olyan közösségről....
2016. okt. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem.
2016. okt. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem érné meg értük. Még a hajadat sem kellett volna levágnod! Ha nem fogadnak el úgy, ahogy vagy, akkor nem is igazi barátok.

Ne tedd, ne csináld! Kár lenne az egészséged ezek miatt elpazarolni... Ha mindig az adott közösséghez akarsz alkalmazkodni, akkor hamar eljuthasz a drogokig és akár mindennap más-más férfival fekszel le.


Szerintem ezt kéne tenned:

Ad1: nem szívsz el egy szálat sem. (már ha fontos az egészséged)

Ad2: nem mész el bulizni velük. (már ha nem szeretsz bulizni)

Ad3: visszanöveszted a hajad. (már ha tetszik)

2016. okt. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Valahogy nem akarom elhinni, hogy 23 évesen valakibe annyi értelem szorult, hogy egy rakás 3,14csa miatt levágatta a fenékig érő haját rövidre...
2016. okt. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!