Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Napi 2 szál cigarettából...

Napi 2 szál cigarettából lehetnek komoly bajaim?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, az elmúlt pár hónapban alkalomadtán rágyújtottam, és mostanában egyre többször érzem úgy, hogy jól esne egy szál. Most tekintsünk el attól, hogy könnyen előfordulhat, hogy mindig emelnék az adagon. Tehát: tételezzük fel, hogy minden nap elszívnék 1-3 szál cigarettát. Igen, tisztában vagyok vele, hogy nem egészséges, sőt káros, de egyszer mintha azt hallottam volna, hogy ennyibe aligha hal bele közvetlenül bárki is. Ez valóban így van? Vagy már nap 1-2 szálból is származhatnak komoly egészségügyi problémáim?

2016. nov. 22. 19:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Sajnos hosszútávon ettől a mennyiségtől is lehetnek problémák.
2016. nov. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Ezt nem lehet így megmondani...valaki 60 évig napi 3 doboz cigit szív el és semmi baja..valaki 5 évig napi 1-2 szálat szív el és tüdőrákban meghal...szóval érted..nem tudhatod hogy a TE szervezeted hogyan reagál
2016. nov. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ezzel nyugtatod magadat. Mármint a minimális mennyiséggel...hidd el, mindegyikünk így kezdte.
2016. nov. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
1-es: Olvastam a P.Ü.-det, de inkább itt válaszolok. Nos mikor milyet szívtam, tök változó, ami jött. Volt, hogy töltöttet, volt, hogy arany Marbit, volt hogy Philip Morrist. De ez miért lényeg?
2016. nov. 23. 18:28
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem sportolok.
2016. nov. 23. 18:30
 6/6 anonim ***** válasza:
Mivel a dohányzás káros, ezért tulajdonképpen észrevétlenül kicsit egy szál cigi is károsítja a tüdőt. Persze napi két szál esetében ez nem jelentős, hiszen van ideje tisztulni a tüdődnek. De a két szál cigi elősegítheti azt, hogy még többször gyújts rá. Én azt mondom, hogy fölösleges azt a napi két szálat is elszívnod.
2016. nov. 25. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!