Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ajánlott-e az e-cigi olyan...

Ajánlott-e az e-cigi olyan embernek, aki nem használt normális cigit előtte?

Figyelt kérdés
Ezt,csak azért kérdezem,hogy tiszta legyen,mert sok olyan emberrel beszéltem, aki csak az íz miatt használ e-cigit.És továbbá azt akarom tudni,hogy mennyire rendellenes,vagy...nem helyén való, hogy 16 évesként akarok venni egyet( 0mg nicotinnal csakis).

2016. dec. 20. 19:31
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
Mi az, hogy ajánlani egy függőséget okozó tevékenységet ??? Ez most életcél ?
2016. dec. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Persze, teljesen más a kettő.

Cigi után ha nikotinmentes e-cigit szívsz, akkor "hiányzik" a nikotin, és ezt én úgy vettem észre, hogy nikotinmentesnél szívom-szívom és sosem érzem azt a "nyomást" a füstben, amitől "jól esik". :D Ezért szoktam nikotinosat venni, mint ahogy a cigi is az.

Én dohányoztam, de már nem, csak e-cigit szoktam. Amikor le akartam szokni, akkor nem tudtam átszokni az e-cigire. Mert teljesen más a kettő. E-cigi is egy külön "hobbi", sok köze nincs a rendes cigihez, viszont sokkal jobb annál. (szubjektív) Én szeretem, már 2-3 éve meg van az enyém. :)

19L

2016. dec. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért vártam normális kommenteket xd. ahelyett hogy leírnád, hogy miért nem ajánlott, vagy miért nem jó elkezdesz pampogni hogy hát ez a fiatalság.. igen, egyszerűen az íz miatt akarom.. és annyira bírom hogy senki nem tud egy normális választ adni arra,hogy egészségtelen-e vagy egészséges.. van benne 2 tetves anyag, PG VG, mindennapok során is előforduló anyagok, nikotin nélkül is lehet(mivel úgy tervezem), de senki nem tudja megmondani.. füst helyett gőzt szívsz be, amit a porlasztó melegít fel..
2016. dec. 20. 20:17
 4/9 A kérdező kommentje:
az első kommentelőnek szólt
2016. dec. 20. 20:33
 5/9 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Nem egészségtelenebb a városi szmognál. Nem is a legegészségesebb dolog, de az egészségtelen kategória intervallumának a küszöbértékére tehető, szerintem. :)
2016. dec. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
csak először úgy voltam vele,hogy jaj de jó, megjött a kedvem hozzá.. de először meg akartam bizonyosodni, hogy mennyire is egészségtelen.. most meg annak a határán vagyok, hogy meg se veszem..., ennél szerintem sokkal rosszabb dolgokat csinálnak a velem egykorúak :), a legzavaróbb,hogy ezek az e-cigik kifejezetten azok számára van, akik le akarnak szokni a normális cigiről.. ezért nem tudom, hogy most mennyire vagyok nyomorék hogy én csak a szimpla móka miatt akarom.. de ezt úgyse érti itt meg senki
2016. dec. 20. 20:41
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Még nem igazán lehet tudni, mik a hosszú távú hatásai. Annyi nagyon valószínű, hogy a normál cigarettához képest jóval kevésbé egészségkárosító. A folyadékok alapját adó propilén-glikol vagy glicerin nem igazán egészségkárosító, mindkettőt simán meg lehet enni. Előbbi egyeseknél okozhat allergiás reakciókat.


A magánvéleményem az, hogy valószínűleg nem igazán káros, de én nem szívnám, mert baromság :) De mindenki azt csinál, amit akar.

2016. dec. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Eppaz02 válasza:
Szia! Nekem tegnap jött meg az e-cigim. Előtte én sem használtam rendes cigit, mert ha bele szívtam szédültem,hányingerem volt stb. Nem bírja a gyomrom a nikotint ezért, én is úgy döntöttem, hogy rendelek egyet, ami meg is jött természetesen nikotin mentes liquiddel aminek mellesleg nagyon jó íze van. :D csak az a baj, hogy nem kellett 24 óra és el szívtam a 10 ml-t. Üdv 16\F
2016. dec. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A VG-PG-vel nincs baj, ezek biztonságos anyagok amelyek normális e-cigikben használt hőmérsékleten is stabilak. Ha ízesítés nélkül szívnád az e-cigidet, akkor szinte kizárt, hogy bármi bajod lenne akár hosszú távon is. De ugye senki nem szívja a VG-PG-t nyersen, az aromákkal pedig lehet gond.


A fő baj egyrészt, hogy nehéz utánajárni, hogy egy adott aromában milyen vegyületek vannak, szabályzás erre még gyakorlatilag nincs. És még ha ismert és biztonságos élelmiszer-adalékanyagokból is áll, akkor sem tudjuk, hogy:


1. Nem lépnek-e reakcióba egymással

2. Két-háromszáz celsius hőmérsékleten lebomlanak-e más vegyületekké

3. A tüdőszövetben is ugyanolyan biztonságosak-e, mint az emésztőrendszerben.


Szóval lehet hogy nem tetszik neked a válasz, de tényleg nem tudjuk hogy mennyire egészségtelen az e-cigizés. Az biztos, hogy kevésbé mint a sima cigizés, de előfordulhat hogy némely aromákról kiderül majd, hogy azok is tudnak tüdőrákot okozni. És aki azokat használta egész életében, az majd jól megszívja.

2016. dec. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!