Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Életemben nem dohányoztam (a...

Életemben nem dohányoztam (a szagát sem bírom). Mi lesz akkor, ha nikotintablettát veszek be?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy szeretném valamivel stimulálni az agyamat, mivel a sok stressz és idegesség ami napi szinten ér, kikészíti az idegeimet. A tesóm erős dohányos és emellett mindenféle nikotin tartalmú szert használ.

Itt van most egy NiQuitin nevű 1,5 mg-os tabletta. Arra lennék kíváncsi hogy ez a nikotinmennyiség egy nemdohányzó esetében milyen hatást eredményez?

Sokat olvastam a nikotin hatásairól, viszont kíváncsi vagyok, hogy 1,5 mg nikotin milyen hatást fejt ki egy alapból nemdohányzó személynél?

(Könyörgöm azért, hogy senki se akarjon lebeszélni. Csak a hatás érdekel.)


2016. dec. 28. 20:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nem dohanyzol ezert nalad semmilyen pozitiv hatasa sem lesz. En dohanyzom es jol esik stresszhelyzeteknel egy szal cigi de ezt nem tudna potolni ilyen tabletta mert nem csak a niktoin a lenyeg hanem maga a dohanyzas
2016. dec. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én 10 évvel ezelőtt napi egy dobozzal elszívtam. Sikeresen letettem. Azonban tavaly ért egy olyan "dolog", amitől közép-súlyos depresszióm volt, illetve még mindig tart bizonyos szinten. Nagyon kívántam a cigit ismét, viszont már nem tudtam szívni, mert a füsttől befulladtam és még rosszabb lett. Vettem e-cigit, de azt ugyanúgy nem bírtam. Így esett a választás a 4 mg-os niquitin tablettára. Ha elfáradok erőt ad. Mondjuk én némi izgatottságot is érzek, de ezért is kezdtem el szedni, hogy stimuláljam az agyamat. Szerintem nyugodtan próbáld ki, de szerintem a 1,5-öst nem fogod megérezni, az nagyon gyenge.
2016. dec. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
45%
A legelsővel nem értek egyet, abszolút nem hiányzik a mozdulat, sem a füst! És fél óráig tart míg elszopogatod, szépen lassan oldódik fel a szájban.
2016. dec. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem iszol inkább citromfűteát, és szedsz magnéziumot?
2016. dec. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Varga Péte4 ***** válasza:
100%

Közel 50 éve dohányzom. Tapasztalatom szerint a nikotin leginkább a nikotinéhség kiváltotta stresszt enyhíti.

Egyéb esetekben is van talán valami stresszoldó hatása, szerintem nem sokkal több, mint bármilyen egyéb pótcselekvésnek.

Sokszor azért gyújtok valamire/kire várakozás közben, hogy az idő gyorsabban teljen.

2016. dec. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek! Nagyon hasznosak voltak számomra a válaszok, őszinte hálám! :)
2016. dec. 28. 21:19
 7/9 A kérdező kommentje:
Időközben kipróbáltam. Alapjába véve olyan szinten nem volt rossz, hogy nagyon ellazultam tőle (enyhe szédüléssel egybekötve). Viszont nem ajánlom senkinek, aki nem dohányos. Főleg azért, mert nagyon nagyon kellemetlen, kaparó érzés támad miatta a torokban.
2016. dec. 28. 21:33
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A kaparó érzés, elmúlik pár alkalom után. Nekem is volt az elsőnél.
2016. dec. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

A füstölésre akkor sem bírnék rászokni, ha az ember nagyon vágyik a nikotinra. Annak vannak alternatív módjai is (bagó rágás, tubákolás, e-cigi stb). A füst a legrosszabb, beleivódik az ember bőrébe, ruhájába, rossz lehellet, sárga körmök, fogak, büdös ruházat stb. Sajnos a volt barátnőm cigi függő volt én meg nem, tehát nyilvánvaló hogy mi lett ennek az eredménye.

De valószínű, hogy én a nikotinra sem fogok ráállni. 1 db tabletta elég volt arra, hogy erről meggyőzzön.

2016. dec. 28. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!