Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 30 éve cigizem. Milyen módszer...

30 éve cigizem. Milyen módszerel tudnám abba hagyni a dohányzást? Nem egyszerű? Kérem segítségeteket?

Figyelt kérdés
2017. jan. 15. 03:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak, ha leteszed. Önuralom. Háklis leszel, meg többet nasizol egy hónapig. Én is letettem, ilyen voltam. A fokozatos leszokás baromság, úgy csak magad álltatod.
2017. jan. 15. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%
Akarat kell és önuralom. Persze az neked nincs meg, mert ha akarnád akkor nem itt kellene megkérdezned. Én is nagyon sokáig bagóztam, tudom. De talán ilyenkor azt a társaságot is kerülni kell, akik vissza erőltetnék. Először fejbe döntsd el hogy mit akarsz. Én annyira eldöntöttem hogy egy pillanatig nem hiányzott utána.
2017. jan. 15. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
46%
Könnyebb ha e-cigire váltasz
2017. jan. 15. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1. Ne legyen nalad cigi, otthon sem.

2. 4D azaz delay, deep breath, drink, do something

Ha jon a cigi inger akkor kell ezeket alkalmazni

2017. jan. 15. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

43 évig szívtam, napi másfél dobozzal! 6 év óta egy szálat sem. A módszer a fokozatosság volt. Nem akartam magamnak kudarcélményt, ezért meg sem próbáltam, hogy egyik napról a másikra, és az elvonási tüneteket is el akartam kerülni.


1. Vegyél ugyanabból a megszokott márkából hatóanyagát nézve egy fokozattal gyengébbet IS. A megszokottat kizárólag csak kaja, kávé után vedd el, a napi "rutin-rágyújtáshoz" csak a gyengébb legyen kézügybe!

Ott is, amikor rádjön, hogy rá kellene gyújtani, nézd meg az órát, és mondd azt magadnak, hogy: még 5 percet bírj ki!! Ennyit ki lehet, egy idő után észreveszed, hogy eltelt az 5 perc, és elfelejtettél rágyújtani.

2. Amikor már azt veszed észre, hogy kaja-kávé után is a gyengébb minőségből gyújtol rá, akkor az erősebbet eldobhatod, és ami eddig volt gyengébb, ettől kezdve ezt használd erősként, és vegyél hatóanyagát tekintve még egy fokozattal gyengébbet.

Persze közben a "még 5 percet..." lehet nyújtani, hogy még 10 percet bírj ki...


Amikor már eljutottam odáig, hogy ezzel a módszerrel elég a napi 10-12 szál, akkor már azt osztottam kétfelé, d.e.-i adag és a többi este lefekvésig, kiszámoltam, a dobozt pedig jól eltettem a konyhában.

Ha mégis hamarabb elfogyott, és mentem a dobozért, megálltam a csapnál, ittam egy nagy pohár vizet, és visszafordultam, el sem mentem az eldugott cigiért.


Ezzel a módszerrel nem lesz lelkifurdalásod, ha egyik nap többet szívsz, mint előző nap, csak a lényeg, hogy ne hagyd abba azzal, hogy neked ez nem megy. Rászokni sem egyetlen nap/hét/hónap alatt szoktál rá! Légy önmagaddal szemben türelmes! Sikerülni fog neked is!


Nekem ez a módszer vált be, utána még pár hónapig ha megéreztem a füstöt, előfordult, hogy szívesen rágyújtottam volna, de nem volt mire!

Most már a gyárkémény is füstölhet mellettem!

2017. jan. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!