Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Dohányosok, ha a dohányboltból...

Dohányosok, ha a dohányboltból kijövet megkérne egy (látszólag) kiskorú hogy vegyél neki cigit, visszamennêl és megvennéd? Ha igen, miért? Ha nem, miért?

Figyelt kérdés
2017. jan. 15. 23:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem, nem megyek be mert van jobb dolgom is. Kiskorúnak véletlenül sem adok cigit, mert még odajön hozzám valaki karattyolni hogy hogy mertem ezt. Igen volt ilyen.


Másik meg az hogy dohányosként nem tartom helyesnek a cigizést, és jó lelkiismeretem lesz hogy nem én segítettem valakinek függnie valamitől..

2017. jan. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%
Nem, keményen büntetik ha lebuknék.
2017. jan. 16. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mivel már nem cigizem ezért nem valószínű hogy meglátnak dohányboltbók kijönni. De nem álszenteskedésem, 14 évesen kezdtem cigizni.

Ha ~16+ akkor igen,

2017. jan. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"dohányboltból kijövet"

Ebben az esetben biztos nem...nemfogok csak miatta visszamenni.

Ha látja ,hogy épp bemegyek akkor talán...

Miért? Mivel úgyis megfogja szerezni a cigit akkormár én veszem meg neki mert lehet más lenyulná a pénzét.

2017. jan. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
14-15+nak meg, valljuk be, a legtobben, ha mas nem, kiprobaltuk ennyi idosen. Aki akarja, igy is, ugy is meg fogja szerezni. En legalabb nem verem at vagy lopom meg oket. Sot meg ra is gyujtanek veluk es beszelgetnek veluk, ha vevok ra. Hatha sikerul egy kicsit jobb iranyba terelgetni oket, es felhivni a figyelmuket ra, hogy ebbol a szituaciobol rosszul is kijohettek volna. De nem kioktatoan, az a kamaszoknal nem fog semmire sem vezetni.
2017. jan. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én igen. Ennyi idősen kezdtem. Ha valaki cigizni akar az úgyis fog. Én legalább azt veszem amit akar. És nem húzom le a visszajáróval. Nem hiszem h a dohánybolt akkora akadály lenne a fiataloknak.
2017. jan. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem, egyrészt mert nem helyeslem, másrészt mert ez bűncselekmény lenne.
2017. jan. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!