Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan lehetne egy láncdohányo...

Hogyan lehetne egy láncdohányost leszoktatni?

Figyelt kérdés

Barátom anyukája cigizik mint a gyárkémény. Az a baj, hogy bent a lakásban. Én 1 éve náluk lakom, persze folyamatosna fulladok, köhögök és minden bajom van, ha ott vagyok, ezért próbálok csak este odamenni. Nyilván erre nem lehet hivatkozni, de arra igen, hogy minden cigiszagú náluk, ott száradnak a frissen kimosott ruhák a füstben.


Most nagy lázban van, h 4 év múlva mehet nyugdíjba, de nem tudom minek örül, az a nagy szó, ha addig kihúzza.


Olyan, mint a többi cigis, azt mondja le akar szokni, de gyenge hozzá. De nem tudom felfogni, hogy lehet vki ilyen nemtörődöm. A barátom 2 szakon tanul + dolgozik mellette, csak azért, mert fél, hogy nem lesz pénze, mert ehhez szokott hozzá, hogy nem tudják ő támogatni anyagilag. Hát jóhogy nem tudjűk, havi 50ezer mnimum elmegy cigire és keres nagyon maximum 70-80-at, az elmúlt fél évben pedig ennyit sem, mert munkanélküli volt


2017. febr. 13. 23:46
1 2
 1/14 la99 válasza:
66%
Megvannak a megoldások mindenre, ha az illető okos annyira hogy befogadja azt az információt amit szeretnénk átadni neki. De aki így van a cigizéssel hogy fontosabb, mint a gyereke támogatása meg az egészsége(reménytelen), szerintem mentsd ami menthető és egyezzetek ki abban hogy ne cigizzen bent ha már ilyen szar a helyzet, más környezetét azért ne rontsa el. Elég a magáét
2017. febr. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Egyébként teljesen normális, semmi bajom nem lenne az anyóssal, mert nagyon kedves velem, meg szeret, mindig várja, hogy menjek, de ez az egészséghez a hozzáállása nagyon rossz. Az még elmenne, hogy egészségtelenül esznek, mert csak disznóhúst esznek kb. mást se, de az az ő dolguk, de ezzel mindnekit szennyez. Az a baj, hogy a barátom azt mondja, hogy ők már nem is érzik, mert hozzászoktak. Én nem tudok és nem is akarok hozzászokni. fél év kb. és elköltözünk, de jobb lenne ha végleg leszokna, mert esetleg ha gyerekünk lesz egyszercsak, én biztos nem viszem oda az ő házukba, akkor lesz ott csak balhé.


De a probléma az, hogy hogy lehet ezt elmagyarázni egy dohányosnak, aki nem fogja fel, hogy egészségtelen, mert nem tudja, hogy működik a szervezet és nem is fogja így fel a dolgokat. Én csak nem mondhatom neki, hogy ne cigizzen már, mert ott vagyok, mert én mégis csak idege vagyok ott, a barátom pedig azt mondja, h ők már rengetegszer mondták neki, mégsem hallgat rájuk. De akkor hogy magyarázzam el én, hogy ne legyek bunkó, aki megmondja a saját házában, hogy mit csináljon?

2017. febr. 14. 00:04
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ki lakása?

A barátod anyukáé? Gondolom igen. Az ő lakása, azt csinálhat benne amit akar. Ettől függetlenül meg lehetne beszélni vele azt, hogy "jelöljetek" ki a lakásban egy dohányzó mellékhelyiséget, és akkor csak ott cigizzen. Akkor legalább nem lesz az egész lakás cigi szagú, szerintem ez egy jó megoldás lenne neked is, meg neki is. Vagy ha van erkélyetek, akkor oda menjen ki dohányozni (nyilván nem ilyen hideg időben).

2017. febr. 14. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
31%

Odaköltözöl a nyakára és pluszban nyafogsz a cigi miatt? Páros lábbal rugnálak ki, ha nekem szólnál be a saját lakásomban. Egy kicsit azért gondolkozzál már!

Leszoktatni nem lehet senkit amúgy, leszokni lehet, ha valaki le akar. De ezt a döntést neki kell meghoznia.

2017. febr. 14. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Utolsó: Olvasd el még egyszer a szöveget, ha elsőre nem ment, utána puffogj
2017. febr. 14. 00:29
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Én elektromos cigire szoktam át 26 év láncbagózás után... aztán 3 év alatt szép fokozatosan az is elmaradt...

Itthon nem árusítható, de külföldi webshopokból minden gond nélkül teljesen legálisan beszerezhető a nikotinos liquid, így nem kell a nikotin függőségről sem lemondani...

Amúgy leszoktatni senkit nem lehet, aki nem akar, az nem is tud... én ezért választottam elősször az átszokást.

2017. febr. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
52%
Elolvastam a felháborító dumádat és még úgy is nagyon gáz, hogy néha próbálsz beleszőni enyhébb mondatokat is. Hogy jössz te ahhoz, hogy kritizáld másnak az étkezési és egyéb szokásait? Eleve nem értem miért kell más családhoz költözni, és zavarni az ott élőket? De neked még elvárásaid is vannak. Menjetek szépen albérletbe aztán rendezkedjél, ha már képes vagy normális életet élni öneröből.
2017. febr. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
51%
Te meg szedd be a nyugibogyóidat megmondóember...
2017. febr. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

68%-os inkább nem reagálok a h.lyeségeidre. Nem az életem volt a kérdés, semmit nem tudsz a körülményekről, nem is írom le, mert nem ide tartozik, ha nem tudsz a kérdésre válaszolni, akkor inkább ne írj semmit szánalmas vagy.


És egyébként olyan nikotinos liquidet egyáltalán nem kapni Mo-n? Az E-cigiben már mi is gondolkodtunk, hogy azzal könnyebb lenne, csak nemünk még nem volt rá pénzünk

2017. febr. 14. 10:53
 10/14 anonim ***** válasza:

Nikotinos liquid árusítását magyarországon kedves kormányunk betiltotta... de birtokolni és fogyasztani szabad... tehát amik shopok túlélték a tiltást, szépen kitelepültek romániába meg szerbiába...

Sok trafik előtti ecigi bolt ma "szervizként" üzemel, ha ismernek már mert rendszeres vendég vagy, kéz alatt mindrnük van "pult alatt"

2017. febr. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!