Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Milyen e-cigi lenne nekem való?

Milyen e-cigi lenne nekem való?

Figyelt kérdés

Történet!


Sosem voltam egy masszív dohányos, 4-5 évig naponta 1-3 cigit szívtam el, ez leginkább 1-2 volt igazából, de volt mikor 4-7 is elment de ezek tényleg nagyon ritka alkalmak voltak. Eleinte sötétkék Bondot szívtam úgy 2 évig, majd váltottam piros Bondra. A 4-5 év alatt többször is kb minden évben kétszer volt egy 1-3 hónapos kihagyás. Most december/január nagyon eleje volt az utolsó mikor szívtam.


Na már most én sosem azért cigiztem, mert nikotin, persze éreztem hogy kell, de annyira nem volt nehéz sosem túl tenni magam az érzésen. Leginkább azért cigiztem, mert tetszett, mint látvány, mind dolog, illetve mert jó volt kimenni minden éjszaka este a sötétben elgondolkozni kicsit. Erre tökéletes volt a cigi. Igazából utáltam a szagát, az ízét, de egy jó "szokás" volt.


Szóval most egy ideje elvagyok, de láttam egy videót e-cigiről és nagyon megjött hozzá a kedvem. Na már most én nem akarok nikotinosat szívni. Mennyire kár ez nikotin mentes dohány nélkül. Mennyibe kerül havonta kb? Mit kell nézni rajtam, milyen paramétereket? Olvastam hogy valamelyiknél jobban kijön íz, valamelyik füst. Nekem talán füst fontosabb lenne. Aztán már régebben ismerőseimmel szívtam e-cigit, de mindig fájt a fejem utána meg álmos voltam. Ez amiatt volt hogy több nikotin volt vagy micsoda? Ciginél ilyen sosem volt. El fog ez múlni? Nem akarok valami csúcs szupert venni, de nem akarom azt sem hogy felrobbanjon a számba, vagy hogy hamar tönkre menjen.


Szóval jól jönne sok infó, tapasztalat, ajánlás.


2017. febr. 25. 16:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Liquidtől függ a füst mennyisége: Ha nagyobb a VG tartalom, akkor kisebb az ízátadás, de több a füst. Általában ezt annyival kompenzálják, hogy több aromát tesznek bele.

6mg nikotin felett én nem ajánlom, valószínűleg attól fájt a fejed. Csomóan vesznek 18mg-osat és az nekem kb olyan volt, mintha színtiszta nikotint szívnék.

És ha alapból nem szeretted a dohány ízt, akkor az még jobb is, mert a dohányos ízek általában nem jönnek annyira össze, viszont gyümölcsösek, mentolosak stb. nagyon is jók.

Készülékből pedig szerintem érdemesebb beruházni egy modra, kedvtől függően pedig válassz olyat amit szájból tüdőre kell szívni, vagy egyből tüdőre küld (igazából ebben én is kicsit tapasztalatlanabb vagyok).

Nekem eleaf istick pico MOD-om van Ego One porlasztóval (nem eldobhatós verzió) már 1 éve, és meg vagyok vele elégedve. Annyi hogy az egyik csavar kiesett és lusta vagyok újat venni, úgyhogy most úgy nézek ki vele mint valami redneck.

2017. febr. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Napi 1-2 szál meg minek egyáltalán? Csak a divat miatt? Ha már szívsz, rendes cigit szívj, ne ilyen izéket.
2017. febr. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Első, teljesen nulla a tudásom erről a dologról, szóval én nem értem pontosan hogy miről beszél hogy mod, az melyik része? Azt sem tudom milyen részei vannak.


Dohányt mondtam hogy nem akarok nikotinosat sem, nekem nem kell nikotin kátrány, inkább csak maga a cselekvés

2017. febr. 25. 16:52
 4/13 A kérdező kommentje:
Második, majd én eldöntöm hogy hogyan cigizek és mennyit, köszönöm :)
2017. febr. 25. 16:52
 5/13 anonim ***** válasza:

A kátrány a papír égésével kerül a szervezetedbe. A nikotin az teljesen más téma, szóval nyugodtan válassz 6mg-osat, de persze kipróbálhatod mentessel is.

A MOD az egy olyan készülék ami tartalmaz akkumulátort és vezérlést egyben: Be tudod állítani a teljesítményt neked megfelelően. Sok más funkciója is van, de én erre használom... meg látom a töltöttségi szintet így legalább.

Erre tekered rá a porlasztót tartállyal meg mindennel együtt. Ez az ami nekem EGO One. A porlasztóban van vatta és ellenállás. A vatta magába szívja a folyadékot, amit az ellenállás gőzzé alakít és azt szívod be.

A folyadék az alábbiakból áll: PG és VG keverékű alaplé, aminek az aránya fel van tüntetve a dobozon %-os arányban. Ezen kívül aroma és nikotin.

Ha sok gőzt szeretnél akkor olyat nézz aminél nagyobb a VG százalék. De szerintem az 50-50-es is bőven megfelelő.

Körülbelül ennyi.

De semmi kátrány nincs benne, szóval emiatt ne is aggódj.

2017. febr. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Értem, meg ezzekkel tisztában is voltam, én értem hogy az sem olyan sok, de én nem azért nem akarok mert félek vagy ilyesmi, tényleg nincs rá szükségem, nekem elég a füst ha úgy tetszik, meg az hogy szívhatom ezt. Esetleg tudnál ajánlani konkrét eszközöket, mod+porlasztó kombót.
2017. febr. 25. 18:58
 7/13 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy annyi rosszat olvasok, hogy hamar tönkre mennek, meg minden, nem akarok gagyit venni, nem akarok barkácsolni meg ilyenek, csak ha kifizetem működjön legyen olyan amilyennek lennie kell. Most most nem értem, elromlik 1 év alatt, most minden évben venni kell egy aksit 5-6 ezerért, ezen kívül még porlasztót havonta és még a lötyit?
2017. febr. 25. 19:23
 8/13 anonim ***** válasza:

A 'barkácsolás' nálam annyiból áll, hogy kb 2 havonta egy fülpiszkáló egyik végét levágom, és rátekerek tekercsből (dohányboltban lehet kapni) 6 menetet, beszerelem a porlasztóba, és átdugok rajta egy vattát (ami sima tesco-s pamut vatta). A vattán érződik, hogy mikor használódott el, azt kb 3hetente-havonta cserélem. Nagyon könnyű és youtubeon fent van minden, hogy az adott készülékhez hogy kell.

Porlasztó részhez nekem nagyon bejött az Ego One. Nagyon egyszerű a karbantartása (úgy ahogy írtam az előbb) és a tankja fémből van. Nem egyszer ejtettem el, és semmi baja nincsen. Ha üveg tartálya lenne, akkor foghattam volna a fejem. Ráadásul olcsó is. Akkumulátor szintén olcsó megoldás volt. Laptop aksi van benne. 1 év alatt még nem volt szükségem cserére. MOD készülékből szinte bármiből válogathatsz, mivel ehhez a spechez nem kell több 12W-nál. Nekem a Pico is bejött... de talán az eVic VTC mini jobb.

Így nem lesz drága se a készülék, ha rendeled.

Havona a porlasztót kell cserélni, ha eldobható verziót választasz. De ezt két dolog miatt sem ajánlom. 1. drága... így, hogy magamnak tekercselem 1év alatt 1500Ft-ot költöttem rá, ami kb a havi ára lenne, ha cserélgetném.

2. Szörcsög, meg minden sz*r. Átereszti néha a folyadékot. Nagyon gány.


De keress fel oldalakat, elég segítőkészek a vaperek. Én most itt nekem a proli verziót írtam le, de ha nem akarod beleásni magad ebbe nagyon, akkor ez tökéletes. Vannak akik ezt 'hobbyként' űzik, bár ez szerintem már nagyon is túlzás. Viszont ők jobban értenek ehhez, ez tény.

2017. febr. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Most nézem hogy ezek a mod-ok rohadt drágák. Én valami ilyesmire gondoltam: [link]


ilyen 10-15 ezres árkategóriába nem lehetne kijönni magából az eszközből?

2017. febr. 25. 20:46
 10/13 anonim ***** válasza:

10000Ft volt nekem a MOD és 4000Ft a porlasztó, ha jól emlékszek. +1000Ft tán az aksi.

Ilyet meg ne vegyél. Mert ebben aztán cserélgetheted a porlasztót 2hetente + alig ad át gőzt meg ízt.

Ráadásul nekem az üvegéről a gyűrű le is pattant egy idő után és eresztett.

[link]

[link]


plusz egy aksi... 15 körül jön ki így. Kicsivel több. De jobban megéri.

2017. febr. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!