Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miben tároljam a tasakos...

Miben tároljam a tasakos pipadohányt, hogy ne száradjon ki?

Figyelt kérdés
Egy 40 grammos adagot kb 3-4 hónap alatt szívok el, de most vettem még kettőt mert ki akartam próbálni néhány új ízt. Szerintem egy év is kell hogy ezek elfogyjanak, és szeretném megőrizni a minőségüket.

2017. márc. 2. 21:36
 1/7 anonim ***** válasza:
2017. márc. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. márc. 2. 21:49
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kapni pipa tisztító kefét és én annak a visszazárható csomagolásába raktam bele csomagostul és évekig jó volt a pipadohány.
2017. márc. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Erre nem is gondoltam, jó ötlet!
2017. márc. 11. 20:18
 5/7 anonim ***** válasza:

Milyen gyakran pipázol, hogy 40 grammot 3-4 hónap alatt szívsz el?

Nem azért kérdezem, mert kötekedni akarok, hanem csak kíváncsiságból, mert a héten fogom megvenni az első pipámat, és én azt hittem, hogy egy 50 grammos csomag dohány úgy egy fél hónap alatt fogy el, kb.10-15 alkalomig tart csak. Rosszul gondoltam? Az jó hír lenne...

2020. nov. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 XDVB válasza:

Kérdező:

Én légmentesen zárható befőttes üvegben tároló.(sok mindent kipróbáltam, de ez volt a legjobban kinéző, tudok rá címkét rakni, és tudok saját keveréket is csinálni benne.


5.:

Az, hogy milyen hamar fogy el függ a pipafej méretétől és a pipázás gyakoriságától. Ez mindenkinél változó. Kezdésnél úgyse számít, hogy milyen hamar fogy el mert akkor úgyis még tanulod a dolgot meg kísérletezel.

2020. nov. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Még az jutott eszembe hogy az öregektől azt tanultam hogy a kiszáradt pipadohányt egy estére be kell tenni a hűtőbe és egy órával rágyujtás elött kiszedni és olyan lesz mint a frissen bontott. Nekem 40g évekig elegendő, és hosszúszár-szűrős üvegpipát használok. A dohány fele legtöbbször kuka ha nagy a pipa, ha vihargyújtóval gyújtod be akkor is benzinesnél rossz ízűvé válik, gázos gyújtó megmérgezi, csak hosszúszárú fenyű gyufával szabad begyújtani, ilyet találni lehetetlenség. A korona gyuában soha nem láttam jó gyufát de rövidszárúban sem, a gyufát több másodpercig égetni kell hogy elégjen a foszfor, meg rengeteg jótanácsom van. Pl a gyufát a pipán keresztül fújod el. Vagy amikor kialszik nem csak szívod hanem fújod is, egy pipa hetente egyszer használható, az új pipa évekig bejáratós, és ha víz éri a pipát dobhatod el...stb sehol nem írják és kitapasztalni lehetetlen hogy jó. Jó dohány a Holger Danske, rossz dohány a borkum riff, jacht, ...stb Egy könyvet írhatnék a pipázásról. 2013 óta foglalkozom a témával és többször rontottam el mint ahányszor más megpróbálta. A pipázás akkor jó ha a környezetedben élő antidohányosok könyörögnek hogy gyújts rá. És minden dohányzás után jobban vagy, mint elötte.
2020. dec. 28. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!