Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Nem értem, hogy a sok 18 év...

Nem értem, hogy a sok 18 év alatti személy honnan szerzi a dohányt/cigit, amikor elméletileg bent se tartózkodhatnak a dohányboltban?

Figyelt kérdés

2017. márc. 31. 20:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Megkérnek valakit, vagy kinéznek 18-nak és kitapasztalták, melyik helyeken nem kérik el az igazolványukat.
2017. márc. 31. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Ugyan mar!el sem kerik a szemelyit!!!
2017. ápr. 1. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%

Idosebb baratoktol


Van aki otthonrol hordja el a szulei cigarettajat

2017. ápr. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Trevor. ***** válasza:
100%

3 nagyon egyszerű lehetőség:

- bemegy a boltba és megveszi, mert kiadják neki

- megkér egy idősebb embert (rokon, ismerős, haver, trafik mellett elhaladó nagykorú járókelő), hogy vegyen már neki egy doboz cigit

- szülők is bagóznak és tőlük lop/kér/kap cigit


Az már az ő dolguk, hogy ilyen fiatalon tönkreteszik az egészségüket.

2017. ápr. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
32%
Én már jelentettem dohány boltot ezért. Felnőttre is szóltam rá, hogy ne adjon a gyereknek. Undorító ez a társadalom.
2017. ápr. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%
Na igen.. de tőlem aki majd 30 éves, rendszeresen elkérik, pedig azért na, nincs babaarcom elhiheti mindenki. És csúnyán néznek rám, ha egy jobb pillanatomba kiröhögve odacsapom a személyimet a pultra. Haggyukmár.
2017. ápr. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Trevor. ***** válasza:
Én nemrég bementem dohányboltba venni egy doboz sört (elmúltam 18 pár hónappal), de nem kérték el a személyit. Trafikja válogatja.
2017. ápr. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 6-ik. A dohánybolti eladónak jogszabályi kötelezettsége, hogy ha csak felmerül(!) annak az esélye, hogy egy bent tartózkodó személy nem múlt el 18, tök mindegy milyen ok miatt merült fel, el kell kérnie a személyit és amennyiben nem adja át/nem távozik a boltból, rendőrt lehet hívni rá. Ha valaki megbukik egy ellenőrzésen, nagyon csúnyán büntetik az eladót és a boltot is külön.

Ha egy csövest vagy bárkit megkérnek 18 alattiak, hogy vegyen cigit, eladóként nem szükséges mérlegelni, még ha egyértelmű is. A dohányboltban csak 18 év fölötti tartózkodott és ő vásárolt cigarettát érvényes fizetőeszközzel.

2017. ápr. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

6. vagyok

-> 8.-nak


Persze ebben igazad van, csak a mivoltját nem értem, hogy merül fel. Egy tinédzsernél pedig, hogy nem.


De ha már ezt szóba hoztad. A karonülő gyermekemet hagyjam kint a dohánybolt előtt mert 18 év alatti nem tartózkodhat az üzletben? Nem hasamra ütöttem, megtörtént!

2017. ápr. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Ha szabolcsba laksz akkor a világ legegyszerűbb dolga hisz az ukránok itt árulják. A Marbi is 600 szóval olcsó is
2017. ápr. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!