Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Egyetértenétek vele, hogy 18...

Egyetértenétek vele, hogy 18 éven aluli személy jelenlétében még magánterületen se lehessen rágyújtani?

Figyelt kérdés
Sok gyerek kénytelen elviselni, hogy a szülei a lakásban, autóban dohányoznak, amivel töménytelen mennyiségű rákkeltő anyagot lélegeznek be. Egyetértenél egy ilyen törvénnyel?

2013. ápr. 4. 23:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
67%
Egyetértek!
2013. ápr. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
89%

Én maximálisan egyet értenék ezzel, csak a gond az hogy nem működne, mert a házakat, mégsem figyelhetik kamerával, meg most bizonyítsák be hogy a gyerek ott volt abba a helyiségbe ahol a szülő dohányzott vagy nem.

persze a közterület az megint más, de például nagyon az autókat sem tudják ellenőrizni így, szóval, jó ötlet, csak nem működne.

2013. ápr. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
89%
sajnos ezzel nem lehet mit kezdeni. viszont az szomorú, ha egy szülőnek magától nincs ennyi esze. mondjuk... mondom ezt úgy, hogy sokáig nálunk is dívott a lakásban dohányzás, amíg gyerek voltam. Mennyire gyűlöltem...
2013. ápr. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Én is azért írtam ki a kérdést, mert gyerekkoromban apám mindig a lakásban dohányzott. 50 éves korában meg is halt szív- és érrendszeri megbetegedésben...


Amúgy lehetne egy honlapot működtetni, ahol a gyerekek anonim módon jelezhetik, ha a szüleik dohányfüsttel mérgezik őket, így fény derülhetne az ilyen esetekre.

2013. ápr. 4. 23:25
 5/22 anonim ***** válasza:
és ha lenne ez az oldal akkor mi lenne a vége? hogy elveszik a szülőtől a gyereket???? A másik hogy a 10 év alatti gyerek hogy ir oda? Vagy a csecsemő? az ovis? Ellenőrizhetetlen a dolog.
2013. ápr. 5. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

"és ha lenne ez az oldal akkor mi lenne a vége? hogy elveszik a szülőtől a gyereket????"

Legvégső esetben az is megoldás lehetne. Aki gyereket vállal, bírja ki, hogy nem mérgezi a dohányfüsttel. Aki ezt nem látja be, azt nem tartom szülőnek. (Ezt úgy mondom, hogy apám is előttem dohányzott.)


"A másik hogy a 10 év alatti gyerek hogy ir oda? Vagy a csecsemő? az ovis?"

A honlap csak egy ötlet volt. Amúgy nem csak a gyerek tehetne bejelentést, hanem egy védőnő, rokon, ismerős, szomszéd, bárki akinek ilyen a tudomására jut. Az óvodákban a gyerekeket megkérdezve fel tudnák mérni, hogy ki kénytelen cigarettafüstöt belélegezni és ez alapján a szülőkre lehetne küldeni a "dohánykommandót".

2013. ápr. 5. 00:25
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Azért az hogy akár vegyék el a gyereket a szülőktől szerintem nagy durva túlzás! Rengeteg család van ahol sokkal komolyabb károkat szenved el a gyerek (akár testi akár lelki) mégsem csinálnak semmit:-( Szörnyű mennyi gyereket tartanak lelki terror alatt a szülei.
2013. ápr. 5. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 lencsefőzelék ***** válasza:
59%

Én azzal is egyetértenék, hogy az egész bolygón soha, semmilyen körülmények között ne lehessen rágyújtani. Ehhez - globálisan - be kellene tiltani a dohánytermékeket. Persze amíg azok irányítják a világot, akik, és amíg lesznek befolyásolható emberek, addig nem is igen fog javulni a helyzet...

Egy volt kolléganőmet most temették, néhány hónap alatt elvitte a tüdőrák. '58-ban született, nyugdíjat már neki sem kell fizetni...

2013. ápr. 5. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
84%

Természetesen egyetértek azzal, hogy a szülő ne dohányozzon egy légtérben gyerekekkel. Ettől függetlenül azt látom, hogy mindenki csak a dohányzást tartja bűnnek, a többi egészséget veszélyeztető tényező felett viszont szépen becsukjuk a szemünket. Ennyi erővel meg lehetne büntetni azt a szülőt is:


- aki alkoholterméket fogyaszt kiskorú jelenlétében

- aki nem egészséges ételeket ad a gyerekének, nem gondoskodik a kiegyensúlyozott táplálkozásról

- aki megveszi a gyerekének a chipset, édességet, cukros üdítőitalokat, gyorséttermi ételeket

- aki nem gondoskodik a gyerek a napi, rendszeres testmozgásáról

- aki nem viszi rendszeres orvosi szűrésekre a gyerekét


Ugyanis, az elhízás, helytelen táplálkozás, mozgásszegény életmód következtében sokkal több ember betegszik meg, mint a dohányzás következtében, csak erről hajlamosak vagyunk elfeledkezni.( cukorbetegség, szív- és érrendszeri betegségek, mozgásszervi betegségek...)

2013. ápr. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, sikerült nálam kiverned a biztosítékot, márpedig ez nem gyakran fordul elő.

Hogy a gyerekek (titokban!) jelentgessék fel a szüleiket az államnak? Mondd, te belegondoltál abba, hogy ez mit jelent? Legyél szíves, és olvasd el Orwell 1984 c. könyvét, hogy többé ki ne csússzon a szádon ilyen baromság.

"Amúgy nem csak a gyerek tehetne bejelentést, hanem egy védőnő, rokon, ismerős, szomszéd, bárki akinek ilyen a tudomására jut." Na, egyre jobb. Akkor mindenki jelentgessen fel mindenkit! Nem elég, hogy ebben az országban így is olyan széthúzás van, amit még sehol máshol nem tapasztaltam, mindenki irigy mindenkire, az emberek úgy akarnak egyről a kettőre jutni, hogy közben másokon áttaposnak...

Nekem minden cigifüstöt megérne, ha végre azt láthatnám, hogy az emberek végre nem egymás ellen, hanem egymással és egymásért küzdenek.

Te feljelentenéd a barátod, ha azt látnád, hogy rágyújt a 3 éves gyermeke jelenlétében a nappaliban? Szerinted ez a megoldás? Nem az, hogy normálisan közlöd vele, hogy a gyerekére nézve nagyon káros, amit csinál, úgyhogy inkább menjen ki a levegőre? Mert hidd el - bármilyen meglepő - , sok dohányos szülőnek eszbe sem jut, hogy a gyerekére nézve milyen káros a passzív dohányzás. És a 00:56-os válaszolónak igaza van, sok gyerek vízen járna azért, ha az lenne a legnagyobb problémája a szüleivel, hogy mellette dohányoznak.

[link]



tegnap 23:25 voltam

2013. ápr. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!