Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogy mondjam meg anyáméknak h...

Hogy mondjam meg anyáméknak h cigizek?

Figyelt kérdés
15L
2010. máj. 15. 09:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

jó pár éve én is ezzel küszködtem. aztán egyik este kikívánkozott belőlem. kimentem anyuhoz, hogy elmondom. elkezdtem mondogatni, de aludt, ezért bejöttem a szobámba, és írtam erről egy levelet. gondoltam, ha már rávettem magam, hogy bevallom, akkor végigviszem, akármi is van :D


kiraktam a levelet a konyhába, ahol tuti meglátja reggel. másnap, mikor felkeltem, munkában volt, de a válaszlevél ott figyelt a konyhában.

leírta, hogy tisztában van vele, hogy nem tilthatja, elfogadja hogy ez van, csak előtte ne szívjam.

és így, hogy végül levélben írtam meg, még könnyebb is volt, nekem is, neki is. így vita se lett belőle, mert nekem volt időm összeszedetten leírni mindent, neki meg volt ideje megemészteni, mielőtt leírta a választ.

2010. máj. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%
Ha 15 éve korodban dohányzol, a káros hatásait 10 éven belül( még nagyon fiatalon megfogod érezni). Gyenge leszel, vérszegény, és megcsúnyulsz. A helyedben gyereket családot már nem is terveznék.
2010. máj. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
már eleve vérszegény vagyok,de nem a bagótol!
2010. máj. 15. 10:50
 4/13 anonim ***** válasza:
10%

Hali, álj elé és csak anyit mondj,

"anya cigizek, most elmegyek a haverokal kocsmázni!

-oké, éjfélre itthon legyél, szia

-csá"

Nálam enyivolt a beszélgetés :)

2010. máj. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én nem problémáztam rajta soha, én is 15 voltam, amikor cigizni kezdtem.


Mikor anyámék rákérdeztek, hogy dohányzom-e azt mondtam igen. A beszélgetést ennyivel letudtam, őket előtte és utána sem érdekelte mi van velem.


21/L

2010. máj. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

ha szüleid nem dohányosak emberek ez igen rossz hír lesz számukra, ha dohányosok, valószínűleg jól viselik majd


nem az őket érő apró kellemetlenségek, hanem sokkal inkább a te megrövidülő életed miatt aggódnak majd


ha édesapád szíveteg, vagy édesanyád különösen szeret Téged, légy óvatos (de mostohaapa például jól viseli)


a fő gondot a lelkiismeret-furdalás okozza számukra, hogy nem jó példát mutattak neked, "valamit rosszul csináltunk", ha a lányunk már 15 évesen bagós lett


és Tudod az a legnagyobb, hogy igazuk lesz

2010. máj. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Hát szerintem ha a szüleid előtt a cigizést gáznak érzed, akkor inkább rakd le. Így megkíméled magad egy csomó kellemetlen dologtól:) de nem akarlak kioktatni, mert nyilván tudod már az összes mellékhatását.

A kérdésre válaszolva kezdd azzal, hogy anyu egy fontos dologról szeretnék veled beszélni, de kérlek ne akadj nagyon ki... aztán mondd el... de még ígérd meg, hogy nem fogod az összes zsebpénzed erre költeni...


ja meg az is lehet egy megoldás, hogy most lerakod a cigit, de ha nagyon akarsz majd cigizni pár év múlva is, amikor már magad keresheted meg a rá valót, akkor kezdd el újra, ha ez tényleg ennyire fontos neked.

2010. máj. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem vagyok láncdohányos!!! 2-3 hetente ha elszívok eggyet!!! Apukám cigizik!
2010. máj. 17. 18:22
 9/13 anonim válasza:
oda mész és megmondod a szemébe!
2010. máj. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 psytom ***** válasza:

Anyukám, rászoktam a cigire. Erre 3 választ adhat: tudom már régóta, vagy hogy nem örülök neki, előttem ne, a harmadik az hogy sehova sem mész 1 évig...nemtom nemismerem anyudat. én 18 éves srác vagyok, 3 éve cigizem és egy hete mondtam el:D

nem is volt téma idáig, előttük még mindig nem cigizek csak mert tudom hogy nem esne jól neki ezt látni...anyukám 24 évig cigizett

2010. máj. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!