Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Egy dohányos aki olyan 8-9...

Egy dohányos aki olyan 8-9 vagy több száll cigit szív el naponta át tud szokni elektromos cigire? És az elektoromos cigi milyen mit kell róla tudni?

Figyelt kérdés
Barátom erős dohányos én már lettem mellette rosszul cigi végett. Szerintetek lehet ilyen átszokásra lehetőség ?

2017. máj. 7. 18:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Én már többször letettem, igaz csak napokra (napi egy dobozzal füstölök). Akaraterő kell, és megy bármi! Sajnos nekem sosem volt igazán erős motiváló erő, hogy cigi nélkül is maradjak, mert sajnos jól esik, de szerencsére még így is átlagon felüli a fizikumom. Persze előbb-utóbb le fogok szokni, csak így 19 év után már erős a megszokás is.
2017. máj. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Minden lehetséges,csak akarni kell. Alapvetően ecigi átállásnál arra kell figyelni,hogy megfelelő erősségű eliquidet vegyen az elején,mert ha túl gyengét vesz nem érezheti azt,hogy megvan a nikotin pótlása,ha túl erős az meg elveheti a kedvét. Kisérletezni kell,mire megtalálja mi a legjobb. A másik pedig az,hogy nem feltétlen kell egyik napról a másikra átállni,először próbálja meg azt,hogy reggeli kávé mellé elszív egy cigit,meg kaja után,vagyis az ilyen megszokott rítusokat tartsa be,de amikor csak úgy rágyújtana egy cigire,akkor pöfékelje az ecigit. Aztán szépen hétről hétre, lehet csökkenteni az adagot,és egy idő után végleg elhagyni. Persze ez egyén függő is,kérdés hogy tényleg átakar-e állni,mert ha nem nem fog sikerülni. Az Ecigi kicsit más mint a cigi,de hamar meglehet vele barátkozni. Nekem is időbe telt,de azóta iszonyat élvezem,hogy lakásban is szívhatom mert nem büdös,én se leszek büdös,jobban tudok futni,stb :)
2017. máj. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egyénfüggő, hogy kinek sikerül, kinek nem. Nekem egyáltalán nem jött be annak idején, mert olyan volt, mintha cigiznék is, meg nem is. Ugyanúgy kívántam mellette a rendes cigit.

Viszont most már lassan egy hónapja nem gyújtottam rá (kb. 20 év után), és nem kellett hozzá semmi.

2017. máj. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én napi átlag 15 szálat szívtam, és át tudtam állni. Van olyan ismerősöm, aki napi 2 doboz piros cigiről állt át.

Normális készülék, és normális liquid kell hozzá.

Az elején, miközben e-cigiztem, arra gondoltam, hogy ok, hogy most ezt szívom, de mikor megyek ki cigizni...? Szóval furcsa volt, de minimális akaraterővel simán leküzdhető.

2017. máj. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

15 év, napi 1 doboz cigit sikerült kiváltanom elektromos cigivel. 4 évig kerestem a nekem megfelelő szettet, és megtaláltam, így 1.5 éve nem gyújtottam rá analógra egyáltalán, és a másfél év előtt is csak a kávé mellé szívtam cigit (kb fél évig), mert nem volt meg a megfelelő íz hozzá. De már megvan... és nem kívánom a cigit akkor sem, ha mellettem többen is szívják, sőt már zavar a cigifüst.


A régi típusokkal, amik jelenleg a legtöbb dohányboltban kaphatóak, azokkal nem lehet átszokni, vagy nagyon keveseknek sikerült. Viszont egy komolyabb szettel és 1-2 jó ízű liquiddel (ami szintén nem nagyon kapható a trafikokban) sikerül, minden erőlködés és hiányérzet nélkül.

2017. máj. 8. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én 3 éve szoktam át hasonló mennyiségről, heti 5 dobozról. Akkor még elég szarok voltak az elérhető árú e-cigik, ennek ellenére olyan simán ment hogy én magam se hittem el. Volt már pár hagyományos leszokási kísérletem korábban, de sose bírtam sokáig. Ez meg varázsütésre működött 0 akaraterővel.


Akkor pont nem is akartam leszokni, csak a feleségem nagyon tukmálta, ajándékba vett nekem egyet, és úgy illett hogy adok neki egy esélyt és 2 hétig azt használom. Na azóta nem vettem egy doboz cigit se, ellenben van már 4 e-cigim, az első vacak emlékbe és 3 komolyabb.


Az utolsó dobozomat a kocsi kesztyűtartójában tartom vészhelyzet esetére (lemerült akksi) és még mindig van benne 3 szál! Mondjuk olyan száraz hogy máskülönben nem fanyalodnék rá :)

2017. máj. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!