Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Melyik egészségesebb az...

Totális metál kérdése:

Melyik egészségesebb az elektromos cigi vagy az igazi?

Figyelt kérdés
Van 1 elektromos cigim és a barátaim mind mondják hogy karosabb a rendes ciginél. Valaki meg tudná mondani az igazat?
2017. jún. 15. 21:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Az egészséges nem a jó szó erre. Az elektromos cigi kevésbé káros.
2017. jún. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mindkettő káros csak nem egyformán.
2017. jún. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyértelműen az elektromos,de ahogy már írták is, inkább kevésné károsnak lehetne nevezni.


Rendes ciginél konkrétan növényi származék ég el és füst keletkezik,tehát elégetsz egy anyagot és annak a füstjét szívod,nap,mint nap. Elektromos ciginél nincs égéstermék,csak gőz,egy átnedvesedett vattáról párolog el a nedvesség,ez adja a "füstjét",ami tehát nem is füst valójában.


Rendeltetésszerű használat mellett és minőségi liquiddel nagyon minimálisan károsítod az egészséged. Ha a cigaretta 1-100-ig tartó skálán 100-as a károsító hatásában,akkor az elektromos mondjuk 10,ami persze károsabb,mint a hegyi levegő,de már sokat tettél az egészségedért.


Bizonyos aromákban azért lehet elég káros anyag pl alkohol,ami nem tesz jót a tüdőnek még gőz formájában sem. Ha pl folyton leégeted a vattát és égett gőzt szívsz le, hát az se valami egészséges,de ez is csak szakszerűtlen használat miatt fordul elő,alapesetben sokkal jobb az elektromos cigi. És akkor még külön történet,hogy nem leszel büdös,a tüdőt kitisztul és nem fulladsz meg egy kis futástól,a fogaid nem lesznek sárgák, a szaglásod,ízérzéked visszatér,a pénztárcádban több marad és még sorolhatnánk.

2017. jún. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
3/3 köszi szépen! Sokan mind mondják hogy szivjak rendes cigit de az az igazság hogy nem vagyok valami nagy szakértő... Ezt az elektromos cigit is azért vettem mert mindig szeretek új dolgokat próbálni. Annyit tudok hogy a rendes cigi nagyon káros és sokat ismerek aki szenved miatta csak hogy mondták páran hogy az elektromos cigi károsabb akkor gondoltam meg kérdem valakitől aki jobban érti magát.
2017. jún. 16. 14:12
 5/6 anonim ***** válasza:

Én személy szerint elektromos cigit soha a számba, de még a kezembe sem vennék! Még a szagát is utálom!


Valami szintetikus cuccot veszek be a számba, amiből nagy mennyiségű szintetikus cuccot szívok be! Kösz nem! Ráadásul szerintem tök ostobán néz ki, amikor valaki e-cigizik.


Annál idegesítőbb meg nincsen, amikor valaki bunkó módon elkezdi szívni az e-cigijét egy olyan helyen, ahol amúgy nem lehet dohányozni vagy nem illik dohányozni, csak azért, mert ő azt hiszi mindent megtehet, mert neki elektromos cigije van!

2017. jún. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Kedves utolsó, részben egyetértek veled, mert az e-cigire is ugyanaz a szabály vonatkozik... de úgy látom, te jobban örülnél, ha a büdös, rendes bagót fújnák az arcodba... A dohányzók és a nem dohányzók közt is vannak érzéketlen bunkók, szerintem ezen kár ennyire kiakadni. (Viszont ha már nem dohányoznék és döntenem kéne, inkább e-cigi párát nyomjanak az arcomba, ami már abszolút nem tartalmaz káros anyagokat és nem is büdös, mint a rendes cigié...)


Én e-cigiztem és e-cigizek most is (kisebb kihagyással). Jóval kevésbé káros, mint a rendes cigi és nem büdös. Egy idő után visszatér az íz érzékelésed és a szaglásod és javul a tüdőkapacitásod is.

2017. jún. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!