Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Akinek sikerült letennie a...

Záróra kérdése:

Akinek sikerült letennie a cigarettát, kérem a segítségüket a kérdéseimben (? ).

Figyelt kérdés
Hogyan is sikerülhetne ,ez a változtatás? Naponta kb 15 szálat elszívok. Hallottam már nikotin tapaszról és egyebekről ,de talán még tablettáról is. Ezek mennyire hatásosak? Kinek milyen módszer segített? Már egyszer letettem félévre ,de vhogy visszacsábultam erre a fölösleges függőségre.

2017. jún. 21. 18:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Messze az e-cigi működik a legjobban. Nikotintapasszal leszokik 30%, ezzel 90%. Az elején nehéz kiismerni magad, de itt sokan szívesen segítenek. Mennyi idős vagy?
2017. jún. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Huh, hát a leszokás pszichológiájáról könyvet lehetne írni. :)

Nem is tudom már így utólag, hogy sikerült letennem, leírhatom, de lehet neked más segít. Ès nem használtam semmit, tapaszt, rágót stb.


Először is a leszokás azèrt nehèz, mert olyan, mintha önmagad kène feladnod, mintha az már nem is te lennèl. De ez nem igaz. Ugyanaz maradsz, aki vagy, csak cigi nèlkül. Ugyanakkor kell majd kelned, ugyanazt a zenèt fogod szeretni, csak a cigi nem lesz már. Ès nekem valahogy így sikerült, hogy tovább csináltam mindent, ahogy szoktam, egyet kivève, hogy nem gyújtottam rá.

Van aki egyik pillanatról a másikra leteszi, van, aki fokozatosan csökkenti, majd elhagyja (ahogy èn is), egy biztos. Úgy sem lehet leszokni, hogy számolgatod a szálakat. Mármint hogy elhatározod, hogy na, ma csak 8 szálat szívok. Ez nekem soha nem működött, mert akkor folyton azon agyaltam, hogy akkor hány óránkènt gyújthatok rá.

Inkább bele kell gondolni, hogy mikor szoktál rágyújtani. Minden dohányosnak megvannak a maga cigijei. A reggeli kávè-cigi, a leszálltamabuszról-cigi, a munkahelyigmègelszívokegyet-cigi. Próbáld meg, hogy megiszod azt a kávèt cigi nèlkül. Vagy besètálsz a munkahelyre cigi nèlkül. Ha egyszer sikerül, utána látni fogod, hogy ezek a tevèkenysègek elvègezhetőek cigi nèlkül is.

2017. jún. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mondtam, hogy könyvet lehetne írni. :)

Ès mèg nem írtam le mindent.


Az is fontos, hogy keresztül láss a nikotinon. Sokan azzal jönnek, hogy azèrt nem azoknak le, mert akkor idegesek. De most komolyan? Hány nem dohányzó embert látsz, aki jobban tèpi a haját idegèben, mint dohányost? A cigi nem nyugtat! Nem azèrt leszel ideges, mert nem gyújthatsz rá, hanem azèrt, hogy rágyújthass. Ezèrt sunyi a nikotin. Ha egyszet rájössz, hogy tulajdonkèppen csak kifogást keres az agyad, hogy rágyújthass, úgy már könnyebb megállni.


Ès mèg valami: nincs "csak mèg egy szál", vagy "csak egy szál naponta". Te nem dohányzó szeretnèl lenni, azokat pedig arról lehet felismerni, hogy nem gyújtanak rá.

Mindenesetre ha már kibírsz több órát, esetleg egy egèsz napot cigi nèlkül, már az is eredmèny, ne nullázd le azzal, hogy rágyújtassz.

2017. jún. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
23 éves vagyok és mostanában erősödött meg ez a rossz szokásom és egyre csak mohóbb vagyok...
2017. jún. 21. 20:32
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el hogy letudod tenni.
2017. jún. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a biztatást! :)
2017. jún. 22. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!