Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mi a jó a cigiben? 16/f

Mi a jó a cigiben? 16/f

Figyelt kérdés
Nem nem vagyok dohányos és nem is akarok az lenni. Légyszives ne mondjatok azt hogy hú nem jó, milyen sz.r stb... Engem az érdekel hogy mit érez a dohányos amikor rágyujt? Kérdeztem már 1..2 haveromtól de azt mondták hogy ezt nem lehet elmagyarázni. Ha rászokok, csak akkor értem meg.
2017. júl. 5. 20:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Van egy olyan placebo hatása, hogy azt hiszik az emberek, hogy a cigitől nyugszanak meg. Amúgy állítólag finom, de én persze nem értek hozzá.
2017. júl. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

[link]


Valamilyen szinten feszültségoldó hatása van, ezért van, hogy a már leszokott dohányosnak stresszhelyzetben a legnehezebb megállni, hogy ne gyújtson rá.

A linkelt oldal elég részletesen leírja, miről is van szó, a lényeg: olyan anyag termelését emeli, ami növeli az emberben a boldogságérzetet, emiatt alakul ki gyorsan a függőség.

Ennek két fajtája van: a pszichikai függőség az, ami néhány hónap után kialakul. Közrejátszik a társasági kényszer, sok esetben a dohányosok kvázi egymást akadályozzák meg a leszokásban.

A fizikai nikotinfüggőség viszont évtizedek kitartó dohányzása után alakul csak ki.

2017. júl. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sokaknak a dohányzás aktusa, a kéztartás, a szerepjáték egy elme pl. dámának érzi magát. Szerepeket lehet felvenni a cigivel, már-már ősi toposzokat.
2017. júl. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Allen Carr, a nagy leszokásguru (30 évig volt láncdohányos) úgy fogalmazott, hogy olyan, mintha levennél egy egy számmal kisebb cipőt. Ez a cipő az elvonás. Ezért nyugtatja meg a dohányost a cigi. Egy nemdohányzóra nincs ilyen hatással, sőt, inkább egy kicsit aljzószer-jellegű.
2017. júl. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Van akinek a pótcselekvés.
2017. júl. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Leginkább pótcselekvés, nekem is az, bár nem cigizek sokat, van, hogy két hét alatt egy szál van, hogy egy buliban 5 szál, de az a max.

Egyébként ez egy érdekes kérdés, ha rászoksz, tehát pangsz, az nagyon rossz érzés, nagyon nehezen tudsz tőle megszabadulni, rágyújtasz, ez elmúlik, felszabadultabb vagy, végre újra tudsz koncentrálni.

Egyébként, ha iszom, akkor nekem az alkohol eleve kívánja a cigit, nem az, hogy pangok, csak addig gondolok rá, míg rá nem gyújtok.

Ha ideges vagyok, akkor viszont előszokott fordulni, hogy pangok, azonban akkor nem szoktam rágyújtani.

Egyébként meg maga a szertartás tetszik sok embernek, hogy meggyújtja, szívja, eloltja, elhajítja, eltapossa, lehet hülyén hangzik, de ismerek olyat, aki emiatt szokott rá.

2017. júl. 17. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!