Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ha csak bulikban szívok...

Ha csak bulikban szívok cigit, az mennyire károsítja a tüdőm?

Figyelt kérdés

Nyilván tudom hogy ez is káros, de ha rendszertelenül szívom (1-2 hetente kb 10-15 szál)

Ez kevesebb mint egy éve tart, akkor mennyire károsodok?


Nem szoktam még rá, nem akarok, nem könnyű ellenállni

(Nem kérek bölcseleteket, tudom hogy nem helyes)



2017. júl. 13. 23:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Annyira mint napi 1 szál.
2017. júl. 14. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
17%
A károsító hatás elsősorban a géneken múlik. Valamiért nincs a köztudomásban az a tény, hogy 30 évesen is meghalhat valaki tüdőrákban alkalmi dohányosként és 80évesen is élhet vígan probléma nélkül. Ezzel nem az "én nagyapám 50 évig napi 2 doboz talpas cigit szívott és még mindig kapál" mondásra utalok, hanem bizonyítottan a géneken múlik a hatás.
2017. júl. 14. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Nem szoktam még rá"


Lehet, hogy épp a következő szál lesz az, ami után már rá leszel szokva, ami után már nem fogsz tudni leállni. Úgyhogy most kéne, amikor még nem vagy rászokva, viszont amikor már felmerül a kérdés benned.


Ez a bölcseletek kategória szerinted? Akkor milyen válaszokat vársz arra, hogy "mennyire"? Azt, hogy "semennyire", "kicsit", "nagyon", vagy "nagyon-nagyon"? Vagy mit?

2017. júl. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hosszútávon eléggé.
2017. júl. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kapsz egy más típusú bölcseletet: az élet döntésekről szól, te érzed, hogy Neked mi a fontosabb vagy a jobb. Azt mérlegeld hogy jobb e úgy Neked egy buli ha cigizel mert jobban élvezed még akkor is ha tudod hogy ez hosszú távon káros lehet vagy az a fontosabb hogy egészséges életet élj mert így nagyobb valószínűséggel fogsz hosszabb ideig élni unokáid körében és a lelkiismereted így toszta. Ez elég nagy dilemma én mostanság az előbbi mellett foglaltam állást hogy ez még belefér az életbe. De ezt mérlegeld magadban te is és dönts úgy ahogy te a legjobbnak érzed.
2017. júl. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!