Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért emelkedik meg a pulzusom...

Miért emelkedik meg a pulzusom dohányzás közben?

Figyelt kérdés
Nyugalmi állapotban 70-80 a pulzusom és nem rég mikor rágyújtottam, akkor 110 re felment a pulzusom. 6 éve cigizek, 18 éves fiú vagyok. Valami ötlet? Régebben nem volt ilyen. Mióta füveztem februárban akkornagyon beparáztam és kicsit rosszul voltam. Azóta alig merek cigizni, állandóan a pulzusom mérem mindennap és ha kicsit is gyorsabban ver akkor beparázok. Azóta kb 3x volt hogy cigi után nagyon gyorsan kezdett verni a szívem és csak akkor múlt el ha leültem és rendesen szedtem a levegőt. Nem tudom mitévő legyek. Kérlek segítsetek valahogyan, nagyon hálás lennék érte :(

2017. júl. 23. 23:54
 1/6 anonim ***** válasza:

A nikotin (ami a cigaretta legfőbb alkotóeleme, és bár ez egy alaptudás, a biztonság kedvéért leírom...) növeli a vérnyomást és a pulzust. Hogy mi miatt azt nem fejteném ki, guglizd ki, kismillió szakszöveg és kevésbé hivatalos doksi elérhető.


És ember, ha már elég nagykisfiúnak érzed magad, hogy használj valamit, legalább tájékozódj a hatásairól...

2017. júl. 24. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ahogy az előző is írta. Valószínűleg mostmár direkt ráparázol és ezért jobban fel is megy,illetve jobban észreveszed .. válts gyengébb cigire és ha nem javul tedd le,hidd el nem akarsz 25 évesen infarkust kapni. És mielőtt kioktatásnak veszed,én vapelek,egy időben nekem is kelentkeztek a tünetek,azóta már csak nikotinmentes liquidet szívok és nincs ez.
2017. júl. 24. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szervezetednek elege van belőle.
2017. júl. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A dohányzás (nem konkrétan a tevékenység, hanem valamelyik hatóanyaga) összeszűkíti az ereket, ezért növekszik meg a pulzus és a vérnyomás is. A vérnek sokkal kisebb, szűkebb helyen kell 'átfolynia', így persze a szívnek is többet kell összehúzódnia, hogy az egész testet képes legyen ellátni vérrel. Ne várj tőlem tudományos választ, de szerintem emiatt van ez. Ne parázz, teljesen normális. Próbálj egyszerre kevesebbet szívni (kisebb slukk), és két slukk között tarts nagyobb szünetet, hátha segít. :)
2017. júl. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Én is igy vagyok el szivok egy cigit és egyből gyorsan ver a szivem meg a vérnyomásom is fel megy mitől lehet nm tudom ensem sajnos
2020. dec. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A nikotin, idegméreg. Mondjuk nem nagyon tudsz annyit bevinni belőle egyszerre a szervezetbe, hogy halálos legyen, de növeli a pulzust és a vérnyomást. Jó hír hogy kb. 24 órával az utolsó cigi elszivása után a pulzus, vérnyomás rendeződik. De a függőség 2-3 hétig is megmarad
2023. jún. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!