Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » E-cigaretta - melyiket ajánlod...

E-cigaretta - melyiket ajánlod? Azok ne írjanak, akik nem e-cigiznek.

Figyelt kérdés

A párommal most készülünk beruházni e-cigi készletbe. Napi 1 dobozzal szívunk (én kék viceroyt, ő meg töltött cigit /piros dohánnyal/). Rendeltünk egy próbacsomagot, hát az nem jött be, úgyhogy most kicsit vesztettünk a lelkesedésből.

Nem szeretnénk mellényúlni, ha már egy egész készletet veszünk. Szóval kinek-melyik vált be? Lehetőleg ne legyen túl drága. Előre is köszönjük a válaszokat ;)


2010. máj. 27. 06:29
1 2
 1/18 anonim válasza:
én nem értem a kérdést?ird le bövebben!én töltöm a cigit golden gét-et kéket nagyot veszem ami 2100-ft és 2-napig elég!mert 4-en cigizünk,igy nekem meg éri!
2010. máj. 27. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
0%
Mi az az e-cigaretta?:D Bocsi az offert..
2010. máj. 27. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Tök mindegy melyiket veszed.Csak a kinézetük más.A patront( mennyi nikotint tartalmazzon) azt meg úgyis külön veszed meg az igényeid szerint
2010. máj. 27. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem mindegy, hogy melyiket veszem: értem ezalatt az aksi lemerülési idejét, az atomizátor (avagy kazán) élettartamát, a "füst" mennyiségét. Nem csak a kinézetük más, hanem a teljesítményük is.


Más. A google a barátunk, ha nem tudjátok, hogy mi az e-cigi, akkor keressetek rá :D:D:D

2010. máj. 27. 07:06
 5/18 anonim ***** válasza:
12%

Basszus, ha ennyire tudod mi a francért kérdezel!?

Én csak leírtam az ecigit használó ismerőseim véleményét


A google a te barátod is lehet!Tudod beírod hogy e cigi és felhoz egy rakás oldalt.A leírásokban megtalálod az aksi adatait is meg mindent

2010. máj. 27. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Azt írják a honlapon, hogy ingyen kipróbálható. Nem éltél még a lehetőséggel? Ha igen, akkor milyen tapasztalatod volt? Írd majd meg légyszíves, mert nem hangzik rosszul.
2010. máj. 27. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Basszus! Te AGY! Azért kérdezem, mert már 8000 oldalt átnéztem és nem tudom eldönteni! Most minek sértődsz meg? De írtam is a kérdésemben, hogy AZOK ne válaszoljanak, akik nem e-cigiznek! Köszi!


Az ingyenes próba: nem is ingyenes :D Nem olyan cigit küldtek, amire számítottunk, viszont tetszett a füstimitáció és érzésre is olyan volt, mint a rendes cigi :) Úgyhogy ezért nem adjuk fel :) Keresünk tovább :)

2010. máj. 27. 07:24
 8/18 anonim ***** válasza:
4%
Több ismerősöm is ecigizik azért bátorkodtam válaszolni a kédésedre, de hisztizz csak nyugodtan akkor biztos sokkal-sokkal több okos választ fogsz kapni :P
2010. máj. 27. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Nézd meg ki kezdett hisztizni :)


Tegyük fel, hogy te szűz vagy és az ismerősöd már nem az... vajon el tudnád mesélni, hogy milyen érzés volt elveszteni a szüzességedet?


Na ugye, hogy nem... úgyhogy ha nem vagy tisztában azzal, hogy miként működik ez a készülék és hol a legolcsóbb, akkor nem kéne okoskodni és felháborodni. Pápá :)

2010. máj. 27. 07:31
 10/18 anonim ***** válasza:

Na, lásd kivel van dolgod.Barátom google segítségével találtam

Sziasztok,


Asszem mindenkit, aki ebbe beleásta magát, régóta foglalkoztatja a téma, hogy melyik lehet a legjobb elektromos cigaretta. Egy ismerősöm a Vateráról már az összes cigarettatípust kipróbálta. Ő a Janty Stick-re esküszik. (a leírásból kiderül, hogy miért)

Sok féle szempontból lehet elemezni ezeket a készülékeket, mindenkinek más fontos. Van akinek az íz, van, akinek az akku kapacitás, van, akinek a kinézet. Én egyetértek az összehasonlítás írójával, mert számomra is az íz a legfontosabb, tehát én is ilyen szempontból szoktam magamban értékelni a készülékeket. A hagyományos cigarettáknál is igazából az íz határozza meg, hogy melyik finomabb és melyik kevésbé. A drága cigaretták általában azért drágábbak, mert jobb az ízük, nem olyan folytogatóak, vagy nem olyan büdösek. Bár én azokat egyáltalán nem akarom dicsérni vagy összehasonlítani. Szerintem manapság már egyáltalán nem szabadna hagyományos cigit szívni. Csak összehasonlítási alapként hoztam fel, miszerint azoknál is az íz határozza meg többnyire az árat és a keresletet, tehát szerintem tényleg ez a fontos. Én még annyi típust nem próbáltam azért, mint a cikk írója, de amelyiket igen, azzal szintén hasonló tapasztalataim voltak, tehát számomra abszolút "fekszik" a sztori és megfelel a valóságnak.

Én most jó ideig Silver Bullet-et használtam, de én is visszatérek most már a Janty Stick-re. Ezt egyelőre nem tudja számomra semmelyik másik típus über-elni.

Szóval itt a szöveg, amit írt az ismerősöm. Megkértem, hogy hadd rakjam ki fórumokba, mert hasznos információkat tartalmaz mindenki számára. Ez alapján mindenki jobban összehasonlíthatja, hogy melyik név mit takar. Még mielőtt megvenne valami nagyon drága cuccot, amiről 1 nap alatt kiderül, hogy nem jó semmire, valóban érdemes tudni ezekről a készülékekről az alapokat és azt, hogy melyik milyen a többihez képest. . . .



"ÖSSZEHASONLÍTÁS MÁS TÍPUSOKKAL:


Az alábbiak a jelenleg kapható elektromos cigaretta típusok. A legtöbb viszonteladó (főleg itthon) fantázianeveken árulja ezeket a típusokat, de ha rákeresünk ezeknek a képére az interneten, láthatjuk, hogy ugyanaz, mint amiket itthon árulnak mindenféle neveken.


Az elektromos cigarettákat véleményem szerint 3 szempontból érdemes vizsgálni:

1 - füst minősége és íze. Szerintem ez a legfontosabb dolog, ugyanis kit érdekel, hogy valami 10-szer annyi füstöt produkál, ha egyszer nincs jó íze, nem?

2 - akkumulátor kapacitás: milyen gyakran kell tölteni, mennyire zavaró, hogy állandóan lemerül a készülék?

3 - a készülék használatának költségessége: A patront különböző trükkökkel akárhányszor újra lehet tölteni, az akkumulátorok is évekig bírják. Az atomizátor az ami a leghamarabb elhasználódik. (1-2 hónap alatt). Ennyi idő alatt általában kiég, elpattan benne a fűtőszál. Nos ilyen szempontból nem mindegy, hogy mennyibe kerül az adott készülékbe az atomizátor és, hogy mennyire könnyű benne kicserélni azt!



Joye510 e-cigaretta: kis méretéhez képest hatalmas füstöt produkál. Viszont ez csak a látszat, ugyanis a nagy füstöt a készülék az E-liquid hirtelen történő felmelegítésével éri el. Ez látszólag egy nagy mennyiségű füst. Viszont érzésre nem annyira kellemes, ugyanis túl meleg legtöbbször és szinte NINCS íze! Ez a legnagyobb probléma egyébként a kis atomizátort használó készülékekkel: az E-liquid valódi ízének és aromájának hiánya.

DSE901 e-cigaretta: kicsit nagyobb a készülék atomizátora, de még mindig ugyanaz a probléma vele, mint az előzővel: nagy és időnként túl meleg füst, a valódi íz hiánya.

M401 e-cigaretta: ugyanaz vele a probléma, mint az előző kettővel

KR808D e-cigaretta: szintén ugyanaz a probléma

DSE103 e-cigaretta: szintén

RN4075 e-cigaretta: gyakorlatilag ugyanaz, mint a DSE901. Tehát a hátrányai is ugyanazok.

RN4081 e-cigaretta: gyakorlatilag ugyanaz, mint a Joye510. Tehát a hátrányai is ugyanazok.

DSE601 pipa (és az összes nagy méretű e-pipa): nagy füst és a nagy atomizátor miatt kiváló íz, VISZONT az atomizátor be van építve a pipafejbe, ezért ha az elhasználódik (márpedig el fog), akkor az egész pipafejet ki kell cserélni, vagy újat venni, ami majdnem annyiba kerül, mint egy új pipakészlet! Egy ilyen készüléket NEM LEHET évekig használni.

RUYAN e-szivar (és nagyjából az össze többi e-szivar is): ugyanaz a probléma, mint az előzőnél: bár a füstmennyiség és az íz kiváló, borzasztó költséges egy ilyen készüléket használni. Az atomizátor gyakorlatilag maga a szivar. Amikor elhasználódik 1-2 hónap alatt, akkor új szivart kell venni. Tehát egy ilyen készüléket NEM LEHET évekig használni.

DSE905 Csavarhúzó: hatalmas elem kapacitás (az egyik legnagyobb), kb. 3-4 naponta kell csak tölteni, viszont a készülék a fent említett DSE901 atomizátort használja, amit már fent említettem: íz hiány! Hiába a nagy elem kapacitás, ha nincs íze a liquid-nek. Számomra ez teljesen tönkreteszi az elektomos cigarettázás élményét.

"The BB", másnéven "Black Beauty": ugyanolyan (nagy) elem van benne, mint a DSE905-ben, csak ez máshogy néz ki és Joye510 atomizátort használ. (számomra ez a készülék egyáltalán nem vált be. A nagy elem ellenére nincs íze a Joye510 atomizátor miatt).

SILVER BULLET: Az előző "BB"-nek egy mégnagyobb változata. Ennek a készüléknek van a világon a legnagyobb eleme jelenleg. Kb. hetente kell csak tölteni. Ez is Joye510 atomizátort használ sajnos, tehát ugyanaz vele a probléma, mint az előzővel is.

Janty eGo: Joye510 atomizátort használ a készülék sajnos. Ez a készülék főképp kinézetre nagyon szép. Valódi jó tulajdonsága nem nagyon van. Az elemkapacitása sem túl nagy és az atomizátora sem jó minőségű (szerintem).

DSE801 e-cigaretta: ugyanolyan, mint a következőleg említett Joye302. A teljesítménye és a kinézete is szinte pont ugyanaz. Viszont ez egy régebbi verzió (tudtommal) már nem is gyártják olyan nagy mennyiségben, mert gyakrabban elromlik és nem olyan megbízható, mint az újabb verzió:

Joye302 e-cigaretta: Elérkeztünk a létező legjobb atomizátorhoz! Ez nem melegíti túl hirtelen a "füstöt". Kellemesen langyos, akárcsak a valódi cigaretta füstje, és az íz KIVÁLÓ! Nagy méretű az atomizátor és mindent kihoz az E-liquid ízéből. Ezzel a készülékkel pont olyan ízű az E-liquid, amilyennek lennie kell. Viszont a cigaretta gyári akkumulátora nem bírja sokáig és túl gyakran kell tölteni.

Erre a megoldás a következő készülék:

Janty Stick: Ez a készülék szerintem a jelenleg LÉTEZŐ LEGJOBB e-cigaretta!

A Joye302 atomizátort használja, ami a legjobb minőségű (hőmérsékletű és ízű) füstöt produkálja. Nem drága, kb. 2500 Ft és könnyű kicserélni a készülékben az atomizátort. . A készülékben jóval tartósabb az elem, mint a Joye302 gyári akkumulátora! Naponta elég tölteni. Napközben nem szokott lemerülni még nekem sem, aki közel 2 doboz cigit szív naponta. Mérete gyakorlatilag a LEGKISEBB, azaz a legkisebb elektromos cigaretta a világon! Tenyérben elfér, vagy egy mellényzsebben. Sokkal jobban is néz ki, mint egy átlagos, régebbi modell.

Akkumulátorát nem hogy nap közben nem is kell tölteni, de gyakorlatilag egyáltalán nem kell, ha USB-ről használjuk!



39. edri 2009-11-26 22:47


Mióta nem dohányzol? Nekem is le kéne szokni, de valahogy nincs erőm elkezdeni a leszokást :-(((

(válasz Dexxter 38. hozzászólására)



38. Dexxter 2009-11-26 17:06


Amúgy a korábbi hozzászólásomhoz hozzáfűznék újdonságokat. (a hányingerkeltő Marlboro és társai témával kapcsolatban)


Most már végigkóstoltam szinte mindent és elmondhatom, hogy NINCS igazi füst ízű E-liquid.

Mindegyik vagy gyümölcs ízű vagy zöldség ízű. . . esetleg valamilyen étel ízére hasonlítanak. (sütemény, csokoládé stb. . )

Amiket úgy hirdetnek, hogy Marlboro, Virginia, Kent stb. . . azok is igazából keverékei a fentieknek. Főleg dió vagy mogyoró ízhez hasonlítanak a dohány jellegű E-liquid-ek.

Valószínűleg ezért is ütött meg engem annyira a dolog, mert nem ezt vártam.

Végül is annyi az egész, hogy nyitottan kell hozzáállni a dologhoz és nem hasonlítani semmihez, hanem csak azt nézni, hogy ízlik-e vagy sem. Ha így áll hozzá az ember, akkor még akár meg is szeretheti. Én most már ugyanannyira szeretem ezeket az ízeket, mint régebben a cigarettát, úgyhogy csak megszokás kérdése.

Érdemes rá átszokni szerintem mindenképp.

Nekem gyakorlatilag semmilyen olyan tünetem nincs már, ami a dohányzástól volt korábban. Pedig még többet is szívok!

Régebben még a nevetéstől is fuldokló köhögésben törtem ki. . . most meg felfutok az ötödik emeletre és meg se kottyan.

(válasz Dexxter 35. hozzászólására)



37. Dexxter 2009-11-26 16:57


Szia isike1,


Melyik fórumra gondolsz? Amire írogattunk az még ott van. Nem lehet, hogy csak a linket vesztetted el? :-)

Én azóta is szívom ezerrel az e-cigit.

Kipróbáltam már kb. 30 féle aromát és kb. 4-5 féle e-cigit (pipát is és screwdrivert is).

Érdemes kipróbálni sok félét, mert nagyon nagy különbségek vannak.

Nekem az eddig kipróbáltak közül ezek az E-liquid-ek jöttek be a legjobban: Rum, Virginia, Hilton és Cherry. Valamint a Johnson Creek Original is elég érdekes. Megér egy próbát mindenképp.


Ami a legborzalmasabb szerintem: Camel (undorító az íze) és Dunhill (nincs íze).


Úgyhogy tényleg nagy különbségek vannak.

Én most épp egy Janty Stick nevű e-cigi készüléket használok. Ez nem is cigi igazából. Úgy néz ki, mint egy mobiltelefon. :-)

Ez eddig talán a legjobb, mert nem merül le pár óránként az akkuja. Naponta max egyszer töltöm kb. 2 doboz cigi elszívása mellett.

A patront is közel ugyaneddig kitart.

Az összes többi vagy jóval kisebb kapacitású, vagy a készülék volt túl nagy és ügyetlen (nehéz magamnál hordani).

Ebből az egészből azt szűrtem le egyébként idáig, hogy szerintem baromság, hogy ha valaki ezzel akar leszokni. Én sajnos úgy tűnik, hogy mégtöbbet dohányzom azóta.

Viszont nem köhögök és nincs semmi bajom, tehát nem is aggaszt, hogy többet szívok-e vagy sem.

Azért szívok belőle többet, mert tényleg nem szennyezi a lakást (tehát bent is dohányzom és így jobban rájárok), és mivel nem köhögök ezért nem érzem, hogy pihentetni kéne a tüdőmet. Akkor "gyújtok" rá, amikor csak akarok. És sajnos elég sokszor akarok. :-)


És ti hogy álltok? Sikerült esetleg leszokni? Vagy ti is többet szívtok? :-)

(válasz isike1 36. hozzászólására)



36. isike1 2009-10-16 10:56


Szia Dexter, ha még jársz véletlenül erre!,

mit szólsz, hogy eltűnt a másik fórum? Egyszerűen leszedték. . . Vajon miért? Szerintem ezzel nem tettek jót maguknak.

És Te hogy állsz azóta az e-ciggel? Tapasztalatok azóta? Új ízek kipróbálása? :)



35. Dexxter 2009-09-25 08:54


Kedves Pocy88,

Ne izomból szívd. Lassan és hosszan szívd, akkor valószínűleg több füstje lesz.


Egyébként én is nemrég vettem e-cigit. Meglehetősen változó a véleményem róla. Nem is tudom egyáltalán tetszik-e.

Az egyik legnagyobb bajom az vele, hogy ISZONYÚ az íze!! Gyárilag Marlboro nevezetű patront adtak hozzá. Hát elárulom, hogy köze nincs a Malrboro-hoz. Annak olyan íze volt, mint valami vegyszernek. . . kicsit a mogyorókrémre emlékeztetett, csak azzal a különbséggel, hogy égett műanyag íze volt. Mintha vennél egy üveg mogyorókrémet és üveggel együtt elégetnéd/megolvasztanád, aztán letüdőznéd a füstjét.

Komolyan hányingert kaptam tőle. Én már 20 éve dohányzom. Próbáltam már kb. 40 féle cigit eddig, de egyiknek sem volt ilyen undorító íze. Sőt, szinte minden valódi ciginek szeretem az ízért, ezért is dohányzom, de ez valami kiábrándító.

Utána vettem vanília aromás liquid-et hozzá.

HÁÁÁT. . . .

Ez enyhébb, de ez is hányingerkeltő. Nagyon műanyag íze van és elárulom, hogy egyáltalán nem hasonlít a vaníliára! Én épp most ezelőtt vaníliás valódi cigit szívtam és azt nagyon szeretem. De ennek köze nincs ahhoz az ízhez.

Jobban elviselhető, mint a Marlboro, de ez is undorítóvá válik néhány szívás után.

Van valakinek valami ötlete?

Tud valaki olyan ízűt, ami tényleg olyan, mint az igazi? Nektek melyik vált be legjobban?



© Dexter ma 08:46 | Válasz | #93

(válasz Pocy88 33. hozzászólására)



34. Pocy88 2009-08-04 10:53


?



33. Pocy88 2009-08-03 21:44


Sziasztok!


Vettünk egy oxy gain e-cigit. A patronok, amiket adnak hozzá, teljesen fel vannak töltve? Mert nekünk valamiért nem lehet normálisan szívni, vagy erőből kell szívni.

Tud valaki segíteni?



32. yoya 2009-03-16 14:51


Szia Reni!


Van itt egy másik topik több hozzászólással, "Ismeri valaki az elektromos cigarettát?" címmel.


Oda nézz be!

Én átrágtam magam az egészen és olvasás közben szinte minden kérdésemre választ kaptam. Múlt hét kedden megrendeltem az Oxy Gain nevű e-cigit, péntekre már meg is kaptam.

Remélem jól választottam, még nem próbáltam ki.

(válasz reny76 31. hozzászólására)



31. reny76 2009-03-15 06:52


Sziasztok !


Én új vagyok itt de a gondolattal hogy veszek egy e cigit már régóta foglalkozok. . . tudtok segíteni abban hogy melyik cég melyik terméke megbízható és jól működő? Már hogy füstöl rendesen és nem merül le hamar az aksija és a patron sem fogy ki fél nap alatt. Én átlagba 1 doboz cigit szívok el naponta ami közép erős. Teljesen tanácstalan vagyok. Láttam aukciós oldalon is de nem tudom merjek e onnan vásárolni. Ott is adnak egy év garanciát. . . de még sem vagyok benne biztos.

Válaszotokat előre is köszönöm:Reni



30. yoya 2009-02-24 10:53


Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy álltok, sikerült át-, illetve leszokni a rendes cigiről?

Tényleg ugyanazt az "élményt" nyújtja, mint az igazi cigi és tényleg nem büdös?



29. nagyi57 2008-06-03 08:42


♣♣Megvan, tegnap kaptam!!♣♣



28. nagyi57 2008-05-08 06:11


♣♣Szia!ivel közelünkbe nem árulják úgy rendeltem meg, és még nem érkezett meg. De nagyon várom!Szia♣♣

(válasz Pusi12 27. hozzászólására)



27. Pusi12 2008-05-07 20:19


Nagyi, mi újság?

Megyeget a cigitlenség? Bírod? Írjál, lelkiekben biztosan tudunk segíteni. Én ma 6 hete, hogy nem gyújtottam rá hagyományosra. Nem is hiszem el.

Üdv. és sok sikert! Ne csüggedj!

2010. máj. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!