Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Dohányzók:a cigaretta ilyen...

Dohányzók:a cigaretta ilyen és olyan betegségeket okozhat és meg is ölhet titeket, ha nem akartok belebetegedni, belehalni-akkor miért cigarettáztok?

Figyelt kérdés
Még sose kaptam erre érdemleges választ senkitől.
2017. szept. 22. 09:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%
Ilyen és olyan betegségeket OKOZHAT. Nem feltétlenül okoz is. Manapság bármi okozhat bármilyen betegséget... A sok tartósítószer amit minden ételbe beleraknak..még a kenyérbe is... A sok permet amivel még a bio cuccokat is lefújják........... A gyógyszerek! A légszennyezettség, a sok kocsi, gyár füstje... Szóval...manapság gyakorlatilag MINDEN káros. Azonkívül, amit nem te magad termelsz meg otthon. De még akkor is kapsz a szarból...hiszen levegőt ugyanúgy venned kell.. Tehát ebből kiindulva, hülyeség csak a cigin fennakadni..hisz gyakorlatilag BÁRMIBE bele lehetne (sőt, talán kellene is) kötni....
2017. szept. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igaz.Minden káros az egészségre.Hallottam,hogy a tej is.De a cigit el lehetne kerülni.
2017. szept. 22. 09:44
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én amikor dohányos voltam, azt élveztem, hogy milyen jó egy kávé mellett rágyújtani, vagy egy finom ebéd után, az a "hab a tortán", meg olyan illúziót kelt, hogy javítja a közérzetet...

Nagyon kezdtem unni, hogy minden összejövetel, vagy bármi esetén azt vártam : "mikor lesz már vége, hogy mehessek rágyújtani", kvázi rabja lettem...


A tipikus megnyugtató szöveget olvashattad az első válaszban, amikor valaki azzal nyugtatja magát, hogy bármi okozhat bármit és nem akar szembenézni azzal, hogy jelentősen növeli a kockázatot a dohányzással....

Felhoznak mindent a dohányzás igazolására, tüdőrákos embert, aki életében egyetlen szálat sem szívott el, mint ahogy alkoholista májrákost hoz példának, aki szintén soha sem ivott...

2017. szept. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%
Egyszerűen van, aki nincs ennyire rágörcsölve erre az egészses, nem egészséges dologra. Van aki lesz@rja,hogy káros vagy nem káros,ha ha egyszer jól esik. Marhára nem érdekel mi lesz 20-30 év múlva, ráadásul, ahogy az első írta sok más káros dolog van, miért pont a cigiről mondanék le?Kismillió embert ismerek,aki kamaszkora óta,egész életében dohányoztt,és 70-80 évesen halt meg,nem a cigi miatt.És 60 felett amúgy is jönnek a betegségek, pont nemrég volt infarktusa egy soha nem dohányzó idős férfinak itt a faluban. A ráktól,szívbetegségtől,agyhártya-gyulladástol,Alczheimer -től, HIV-től,Parkinson-kórtól,Ebolától,madárinfluenzától,balesetektől nem véd meg ha nem cigizel. 1-2 éves gyerekeket is műtenek szívbetegséggel,bármivel. Plusz akkor a csoki sem egészséges,a vöröshús sem,az alkohol sem, a fehérliszt sem, miért pont a cigiről mondanék le .90%,hogy ha valaki egész életében cigizik is,nem a cigi fogja megölni. Végülis a nem-dohányzók sem sérthetetlenek, ugyanúgy megbetegedhetnek és meghalhatnak.Egyszer úgyis meg kell halni,tök mindegy,hogy a cigi vagy más öl meg.
2017. szept. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Bár van,amiben egyetértek az utolsó válaszolóval,én csak azt tudom mondani:a meghalás esélyét csökkentsük a minimumra.Vagyis ne gyújtsunk rá,ha nem muszáj.És,ugye,nem muszáj.

Ismertem valakit,aki azt mondta:leszokott,mert a cigi pénzbe is kerül és miért rongálja a belső szerveit.Nem értettem ,miért nem gondolt erre korábban,mondjuk a rászokáskor.

A nagyapám 56 éven át dohányzott,leszokott,pár évre rá embóliában meghalt.Ha nem dohányzott volna,talán megérhette volna a második unokáját és sok egyebet is.

Ugyanő mondta:ha az ember mindenről leszokik,meghal.Igaz.De a dohányzásról - nem leszokni kell,rászokni nem kell.

2017. szept. 23. 09:19
 6/11 anonim ***** válasza:
19%
Jól van, megvan a saját véleményed,de fogadd el, hogy nem mindenki gondolkodik így. Engem nem érdekel mi lesz 50-60 éves koromban, nem érdekel az egészségem.Sokan vannak akiket szintén nem érdekel. Plusz rengeteg hasonló esetet mondhatnék aminek nincs köze a dohányzáshoz. Unikatestvérem autóbalesetben halt meg 38 évesen, alig 7 hónapos jogosítvánnyal.Ha nem tanul meg vezetni megélhetett volna sok dolgot. Csökkentsd minimálisra meghalás esélyét, ne tanulj meg vezetni/add el az autód és ne vezess többet...Itt a környéken egy egészséges nő meghalt szén-monoxid mérgezésben.Csökkentsd minimálisra a meghalás kockázatát, ne fűts télen.De olyan faszit is usmertem régebben,aki nem dohányzott,nem ivott, mégis 50 évesen havi szinten esett át egyik műtét utan a másikon, egyik hónapban szívroham, a masik hónapban a gyomrára műtöttek,pár hét múlva újra felnyitották a gyomrát,alig egy hónap múlva a beleit műtötték,nem sokkal késöbb a hasnyálmirigyét, most a nemsokára megint szívmütetre készülnek és ki tudja ez előtt még milyen nyavalyái voltak,és még mik jönnek neki.Nem szeretném átélni azt a szenvedést amit él át évek óta,inkább haljak meg egy viszonylag gyors embóliában. Előbb-utóbb úgyis megbetegszel,meghalsz nekem mindegy miben halok meg.Ha te nem akarsz dohányozni ne dohányozz, de ha eljön az ideje, halálod előtt ugyaúgy szenvedni fogsz mint egy dohányos.Pl.a túlsúly legalább annyi betegség,navalya, rizikóját növeli,ahogy az alultápláltságtól kezdve a mozgáshiányon át a szmogos,szennyezett nagyvárosi levegőig.Sőt, még a nem megfelelő testtartás,a silány minőségű lábbeli is növeli egyes betegségek kockázatát, vagy a akár a cukros üdítőkben is vannak rákkeltő anyagok.Hogy a genetikai hajlamokról meg a válogatás nélküli járványokról ne is beszéljünk. Halálos dolgok vesznek körül minket, nem pont a cigit kell ellenségnek kikiáltani.Nekem mindegy mitől halok,egyszer igy is, úgy is meg kell halni.
2017. szept. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mert attól még cigizni jó :-) Most oké, mindenféle betegségeket okozhat, de nem csak a cigi. Meg cigizni jó, most ha abbahagynék mindent, ami káros, akkor kábé semmi jó nem maradna :-D
2017. szept. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

3!


Nem. Semmiféle megnyugtatásról nem szólt a hozzászólásom, akkor sem, ha netán úgy tűnt. Pusztán tényeket közöltem. Pont úgy, ahogy a dohányzással kapcsolatban IS szoktak. Szóval...mindenki döntse el maga, hogy mit eszik/iszik/szív/sportol..egyszóval hogyan él, hogyan gondozza a testi/lelki/szellemi egészségét! S azért, mert xy/z ezt vagy azt mondja...na bumm..vagy elhiszi vagy nem. Viszont előbb-utóbb mindenki kimurdál, függetlenül attól, hogyan élt....s akárhonnan nézem, itt is láttam már karón varjút...úgyhogy semmi sem releváns, akár tetszik..akár nem.

2017. szept. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A passzív dohányzás révén nagy eséllyel a környezetét is mérgezi a dohányos, azonkívül gyenge immunrendszerrel, levegőért kapkodva és fulladozva kell leélnie az életét, aztán hozzátartozói ápolgathatják.

Allen Carr könyvét ha elolvassák a dohányosok, sokmindenre rájöhetnek...

2017. szept. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

6!

Nekem nem mindegy,miben,hogyan halok meg.Pontosabban:bármiben is,én -amennyire lehet,annyira-ne legyek felelős érte.Ezért nem dohányzom,nem iszom,energiaitalokat sem iszom,sportolok.

2017. szept. 25. 08:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!