Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Dohányzásról leszoktatni a...

Dohányzásról leszoktatni a párom (? )

Figyelt kérdés

Barátommal több, mint 2 éve vagyunk együtt. Tavaly szeptember óta közös albérletben is lakunk(csak hétköznap).

Amikor megismerkedtünk, akkor is elszívott 1-2 szál cigit, ez nem is zavart, buliban sem érdekel, ha ott többet szív, akkor én is szoktam.

De az utóbbi 4-5 hónapban nagyon rászokott, egy héten elszív 2-3 dobozzal + töltöttet is. Plusz mostanában már a füvet is egyre többször szívja egy barátjával, ez is eléggé zavar. Apukám alkoholista volt, mellé láncdohányos is, ha mwegérzem rajta a cigi szagát vagy látom, hogy be van szívva, nem igazán szép emlékeket idéz elő bennem.


Mondtam már neki, hogy nagyon megváltozott ebben a pár hónapban, ígérgeti, hogy megváltozik, de én nem szeretném beszabályozni.. Ha neki ez esik jól, akkor csinálja.

Ha nem szeretném nagyon, akkor már rég kimondtam volna, hogy legyen vége, de sajnos ez nem ilyen egyszerű.


Nektek lenne valami ötletetek megoldásra, vagy esetleg hasonló eset?


2017. okt. 20. 20:43
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha nem akarod beszabályozni miért szeretnéd leszoktatni. Ő szokik le, ha le akar, sajnos ha nem akarja nem megy.

31/f

2017. okt. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Amíg ő nem akar leszokni ill. változtatni, addig bármit csinálhatsz nem fog menni. Maximum a kedvedért, vagy a szakítástól való félelemből ideig-óráig leteszi, de az nem lesz tartós. Vagy pedig le sem teszi, és titokban csinálja.

Akkor az igazi, amikor eljut a belátás szintjére és aztán megfogalmazódik benne az igény. Az igény a valtoz(tat)ásra. Na abban már lehet bátorítani segíteni.

2017. okt. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez ilyen "apám egy lecsúszott alkesz volt, ezért most menekülésképpen választok egy ugyanolyan káros férfit magam mellé" esete. Függőket nem tudsz megváltoztatni, szerintem ezt apád esetén már egy életre be kéne látnod.
2017. okt. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A nők általában olyan tulajdonságokkal rendelkező pasit választanak mint az apjuk, a pasik meg olyan nőt, mint az anyjuk. De ha belátják, hogy mennyire rossz, akkor pontosan az ellenkezőjét fogják választani.


Nem veszed észre a hasonlóságot apukád és a mostani párod között? Én igen, na és te?


Olvasd el Csernus Imrétől A férfi és A nő című könyveket, hasznos lesz.



Ha már a párodat le akarod szoktatni, akkor előbb szoktasd le saját magad róla! Mindig csak olyat kérj a másiktól, amin nem sértődnél meg, ha tőled is azt kérnék!

2017. okt. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha téged ez zavar hiába szereted nem fogod tudni hosszú távon elfogadni.
2017. okt. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nézd én azt mondom sokan nem ismerik el a dohányzásnak mindig meg van az oka. Mármint buliban rágyújtok, mert jólesik, az érthető, napi 1 doboz, az mindig lelki gondra vezethető vissza. Általában munkahelyi stressz, vagy épp magánéleti válság, bármilyen elfojtott trauma okozza, de azért a legesleggyakoribb ok a munkahely.

Én 2 évet dolgoztam egy nagy multinál, már 3 hónap után rászoktam a cigire. Mikor az egészségem kezdett rámenni azt mondtam ebből elég, felmondtam. Mikor utolsó nap hazamentem, másnap már nem gyújtottam rá többet cigire. Azóta csak kocsmában szívok el pár szálat. Havonta mondjuk úgy 10-et. Itthon dolgozom és semmi stressz nem ér, nincs szükségem pótcselekvésre vagy cigarettára. Az egészségtelen ételeket és a cigarettát lecseréltem testmozgásra amire mostmár van energiám és időm.

Egy radikális változás a barátod életében egész biztos megoldaná a cigaretta problémát.

2017. okt. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
21:03 és 21:07 válaszok lehet hogy nem fognak tetszeni, kedves kérdező, de szerintem nagyon igazuk van, gáznak tűnik a srác és te se érzed magad jól vele, gondolkodj elrajta
2017. okt. 21. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Anyagilag hogy álltok?

Ha nem akar leszokni, érted/miattad, akkor szokjon le közös kassza miatt. Sem a dohány, sem a fű nem olcsó mulatság.

Számold ki, mennyit szív el egy héten, egy hónapban. Ő is meg fog lepődni. Aztán szorozd meg kettővel, mert mi lenne, ha te is ugyan úgy szívnád? De nem szívod, így azt a pénzt mind ő füstöli el.

Lehet ezzel sem érsz semmit. De talán.

Az én párom akkor szokott le, amikor össze költöztünk.

Nem engedtem, hogy a lakásban rágyújtson és a lehellete, meg a keze szaga miatt is panaszkodtam. A kaput az tette be, hogy én kezeltem a pénzt. Én adtam neki cigire pénzt. Mutattam neki a költségvetést. Mindig mindent vezettem papíron. Bántotta, hogy több a cigi pénz, mint a fűtésünk. Aztán átadtam neki a kasszát és a fizumat is. Akkor jött rá, hogy nem jó ez így, mikor fizu előtt 1 héttel volt 750 Ft-unk. Kenyeret is kellett volna venni, meg cigit is, de mindkettőre nem tellett.

2017. okt. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!