Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mi lesz a reakciójuk ha...

Mi lesz a reakciójuk ha megtudják?

Figyelt kérdés
A családban senki nem dohányzik én 14 eves vok es cigizek mar egy 3 hónapja kb..Mi lesz a reakciójuk hogyha rájönnek??Lány vagyok.

2017. okt. 25. 10:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy fejmosást biztosan kapsz, de mást nem nagyon tehetnek. Ha futja a zsebpénzedből, és te erre költöd, akkor hajrá, szabad a pálya.

Max korlátozzák a zsebpénzedet.


Kicsit fiatalbb voltam, amikor dohányozni kezdtem (Helikon 2000 -de szerettem). Anyu dohányzott, apu már nem, túl volt egy infarktuson.


Különböző fokozatok voltak:

1. Nem akarom megtudni, mert agyoncsaplak!

2. Nem akarom meglátni, ...

3. Csak apád meg ne lássa!


Aztán lett belőe 14 év masszív dohányzás, többszöri sikertelen leszokási kísérlettel.

Most 7 éve nem dohányzom, de bármikor rá tudnék gyújtani.

Azt hiszem, most sem örülnének neki a szüleim :)

2017. okt. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%

soha nem fogom megérteni 14 évesen mi a fenének cigizik valaki.

persze később sem látom értelmét.

Büdös lesz tőle a szád,a kezed,és nem beszélve az egészségedről

2017. okt. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nos, én is 14 évesen kezdtem. Mikor anyám megtalálta a cigis dobozomat nagyon ideges lett. Apámról nem beszélve... Kaptam a fejmosást rendesen. Kiabáltak is. Akkor elvették és viszonylag abba hagytam. Aztán mikor történt egy bizonyos valaki halálesete aki nagyon közel állt hozzám, megtörtem és újra cigizni kezdtem. Akkor 16 éves voltam. Máig cigizek egyébként. Tudom hogy rossz, egészségtelen. De mivel vannak különböző mentális betegségeim is, így azt gondolom minek tenném le? Nem vagyok épelméjű, akkor nem gondolom olyan nagydolognak ha közben cigarettázom is. Többször is leszerettem volna szokni, de amint előjött a depresszióm újra a cigihez kellett nyúlnom. Azóta már feladtam, nem tudok róla leszokni. Akinek meg nem tetszik hogy cigizem, nem áll velem szóba. Ennyi.


Ugyan akkor azt mondom, rossz dolog ez. És nem ajánlom senkinek sem hogy cigizzen, mert sok árnyoldala van ennek a "függőségnek" is.

2017. okt. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
ja, 18/L vagyok
2017. okt. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
27%
Ha már most elkezded biztos lehetsz benne, hogy tüdőbeteg leszel. Nagyon szar dolog fulladni. Egy tüdőműtét pedig rohadt fájdalmas dolog. A kemoterápiát ne is említsem. Tudom ezt most nem érzed át mert nincs semmi bajod. De a kórházban ahol nrég varrták össze a tüdőm az összes rákos beteg azon kesergett bár sosem dohányoztak volna és már hiába szoktak le a több évtizednyi koszt nem tudják eltávolítani a tüdejükből. Ráadásul büdös és drága is. Ma már nem menő a cigi hanem ciki. Addig hagyd abba amíg nem szoksz rá. Bónuszban hajlamosít a PTX-re ami légmellet jelent ez a fiatalok betegsége elsősorban. A kezelése rohadt fájdalmas. Csövet dugnak az oldaladba egy hétre ami szívja a levegőt a tüdőd és a mellhártyád közül. Ha ez nem segít akkor műtét majd uhyan ez 2 csővel 1-2 hétig. Megdöglesz a fájdalomtól a wcre sem mehetsz ki mert a csövek az ágyhoz kötnek. Aztán hónapok alatt épülsz fel. Van még kedved rágyújtani?
2017. okt. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem fognak örülni.
2017. okt. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az a jó ha idegesek lesznek mert fontos vagy nekik és nem engedik hogy ilyen fiatalon cigizz. Persze, ennek nem örülsz, de gondolj bele ha engednék lazán az olyan lenne mintha lesz*rnák hogy mi van veled.
2017. okt. 26. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
87%
Honnan tudjuk? Te ismered a szüleidet.
2017. okt. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Amikor nekem 16 évesen anyám talált egy doboz cigit a kabátzsebemben annyit mondott hogy ne költsem a pénzem hülyeségekre. Másnál viszont ordibálás lett meg minden, szóval nem tudhatja egyik válaszoló sem, hogy a te szüleid hogyan fognak reagálni. De ne hagyd a kabátzsebedben :D
2017. okt. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!