Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 32 nap után normális, hogy...

32 nap után normális, hogy még mindig sóvárgok a cigi után? 18/L

Figyelt kérdés

2 évig cigiztem. Az elején még nagyon ritkán, az első 8 hónapban egy hónapban pár szál amennyihez éppen sikerült hozzájutnom lopással, vagy megkínáltak. Aztán megvettem az első saját dobozomat, próbáltam beosztani, hogy csak 5 naponta egy szál, vagy kettő, de akkor egy hétig nem gyújtok rá. Ezt sikerült tartanom újabb 8 hónapig, amikor is elszabadultak a dolgok,mert elmúltam 18 éves. És következett a következő 8 hónap amikor akkor gyújtottam rá, amikor akartam. Legtöbbször stresszhelyzetben (egyet-kettőt), néha amikor unatkoztam, ritkán kaja helyett vagy után (egy) esetleg buliban(általában egynél több). A leggyengébbet szívtam, a legutolsó dobozom volt csak picit erősebb.


Kicsit több, mint egy hónap telt el, amióta letettem, de még mindig sóvárgok utána. Úgy kifejezetten nem fogalmaztam meg magamban, meg nem határoztam el magamban, hogy én most leteszem, hanem csak feltettem magamban a kérdést " Mi lenne ha "véletlen" szoknék le?" :D aztán már egy hónapja nem gyújtottam rá. Viszont azt tudtam, hogy le kéne tennem, mert elég sok pénz, és párom sem szereti, ha cigarettázok. Amióta együtt vagyunk, azóta nem is cigizek. Most már csak azért sem szeretném újra elkezdeni, mert különben nagyon rosszul érezném magam, hogy ilyen gyenge vagyok, és nem voltam képes leszokni.


Mit gondoltok, lassan elmúlik a sóvárgás? Helyette szoktam egyébként rágózni, az segít valamennyit.



2017. okt. 26. 17:05
 1/7 anonim ***** válasza:

10 evig cigiztem, 4 éve nem dohanyzok, de neha még én is sovárgok utána.

De ezek pár oerces gondolatok....

2017. okt. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az elmulik ha talalsz mas addiktiv dolgot. Magatol is elmulhat de az sok ido. Kvzz vagy tvzz, amit csak eleg erdekesnek talalsz
2017. okt. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint teljesen nem is lehet leszokni róla, mert örökre ott lesz mélyen az emberben még ha csak egy kicsit is a vágy? :S
2017. okt. 26. 17:10
 4/7 anonim ***** válasza:

Beszélgetések alapján mondom ezt

Az egyik ismerősöm 30évig dohányzott egyik napról a másikra tette le, de Ő nem is vágyik utána, egyátalán nem hiányzott neki egy percre sem az első hét után


A másik ismerősöm pedig 25év után tette le, néha-néha sóvárgott, zavarta a füst is 1évig nem cigizett


Azután meghalt a párja és elkezdett megint dohányozni


Tehát végulis ez emberfüggő, legalábbis ahogy hallomásból tudom

2017. okt. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%
Sajnos. ha úgy hagytad abba a dohányzást, hogy szerettél dohányozni, akkor ez örökre így is marad. Ugyan az emléke egyre halványabb lesz, de ott lesz....
2017. okt. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

7,5 év után is még sóvárgok a cigi után.


Azt vallom, hogy leszokni nem lehet róla, csak vannak olyan élethelyzetek, amikor hosszabb-rövidebb ideig nem szívja az ember.

2017. okt. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A fuggoseg egy van-nincs ciklus. Ha kielegited a sovargast, epp van. Ha nem, akkor nincs. A sovargas orokke tart, amig ki nem elegited. A ciklus hossza valtozo. :)
2017. okt. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!