Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért szoktatok rá a dohányzás...

Miért szoktatok rá a dohányzásra és hány évesen?

Figyelt kérdés

Nyilván a kérdés ahhoz szól aki dohányzik vagy dohányzott


Ahogy észreveszem a többsége a dohányzóknak 20 év alatt szokott rá

Kíváncsi vagyok hogy ki miért szokott rá a dohányzás bármely fajtájára

Esetleg hogy szeretnétek-e leszokni, tapasztaljátok-e a szokásotokat az egészségeteken

Köszi a válaszokat!


( nem provokatív a kérdés, csak érdekel )



2017. okt. 30. 10:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Még nem voltam 15, amikor először rágyújtottam. Nagyon rosszul voltam tőle, de másnap már kívántam a cigit,rá is szoktam. 40 év után lett egy agyvérzésem, azóta nem szívok.
2017. okt. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%

Szép estét! Én 14-15 évesen gyújtottam rá először igazából, előtte már volt, hogy kipróbáltam de nem tüdőztem le.

Tehát mikor gimnázium miatt koliba kerültem gondoltam kipróbálom már úgy igazán. Ott piros malbival tüdőztem le elsőként, rendesen be is rosszalltam. De ez nem szgte úgy őszintén kedvem. Azóta is dohányzok, tehát már lassan 4 éve. Mondják és kérdezik, hogy miért nem szokok le, meg hogy miért cigizek. Erre a válaszom mindig az, hogy szeretek cigizni. Elsőként dobozos cigikét vettem, aztán sodrókával csináltam a cigit, volt, hogy töltöttem, aztán rájöttem, hogy sok dohit fogyaszt, és végül visszaálltam a sodrásra, immáron kézzel, ahogy kell.

Mi az, hogy bármely fajtájára? Joe? :D

2017. okt. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
szivar, vizipipa stb ilyesmikre gondoltam
2017. okt. 30. 17:44
 4/11 anonim ***** válasza:
74%

Cigit elöször 15 évesen szívtam, nem ízlett elsőre de mégis kivàntam. Közbe közbe kértem 1-2 szàlat haveroktol és nagyon ritkàn én is vettem magamnak. 16 évesen kezdtem rendszeresen cigizni. Amikor azt kérdezik, hogy miért szívom àlltalàban azt mondom, hogy azért, mert ki akarom élvezni az élet, úgy is rengeteg kàros dolog van, miért pont a cigiről mondjak le... Szivarat 16 évesen próbàltam először néha,néha most is veszek. E-Cigit 16 évesen ezt màr elsőre imàdtam. Vizipipàt próbàltam ki legelöször 13 évesen ez is bejöt. Fűvet 17 évesen szívtam elsőre, most kb. 3-4 hetente szívok jointot/bluntot/bongot.


Jelenleg nem akarok leszokni egyikről sem, lehet, hogy egyszer ha màr megunom leteszem mindet kivéve fűvet. :-)

2017. okt. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%

19 vagyok, 6 hónapja megy egyhuzamban, eddig is volt, de most lettem csak igazán rászokva.

Nem akarok leszokni, szeretem, csak kevesebbet akarok szívni mert van amikor olyankor is szívok mikor nem kívánom.

2017. okt. 31. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

12 évesen vízipipázni kezdtem. Haverok csinálták, Énis kipróbáltam és ízlett.

Vicces volt mert utánna első dolgom volt anyának mondani , hogy gyerünk az eldorádoba pipát venni mert tök jó :D (igen , nem gondoltam, hogy nem fog neki örülni)

Aztán 14 évesen kezdtem el cigizni. Miért? Menőnek gondoltam 14 évesen.


Azóta is dohányos vagyok.

20/f

2017. okt. 31. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Lemaradt

Nem akarok leszokni.

2017. okt. 31. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én 17 évesen kezdtem el cigarettázni menőzésből.A "vagány" osztálytársak cigarettáztak és én sem akartam lemaradni.Kb 10 évig dohányoztam (de hülye voltam!), majd eldobtam és azóta egy slukkot sem szívtam. Ennek idén májusban volt 28 éve.
2017. nov. 1. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
13 évesen, haverok miatt mert ők egy két évvel idősebbek voltak és ha ők akkor már én is kipróbálom. Nem szoktam rá, se akkor, se most de azért egyszer egyszer becsuszik egy egy szál társasággal.
2017. nov. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
15 eves fiu vagyok. kb egy feleve h elszivtam az elso cigim kivancsisagbol es utana is hellyel kozzel elszivtam parat. Akkor meg nem tudoztem le es furcsaltam is mi a jo benne. Aztan olvastam h a cigi csak akkor er valamit ha letudozzuk. Igy a kovetkezo cigieimet mar rendesen elszivtam (letudoztem). Nem vagyok raszokva heti 1 szalat szivok el de nagyon jol esnek azok a pillanatok. Tudom h egeszsegtelen de lehet h ra fogok szokni. Mikor szivok szexinek talalom magam. Es persze nagyon jo erzest is ad. Egyszeruen lenyugtat. A csaladomban senki nem dohanyzik. Igen valoszinu raszokok mert jol esik. Ha pedig kesobb megbanom akkor az az en hulyesegem volt.
2017. nov. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!