Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan kell helyesen kimondani...

Hogyan kell helyesen kimondani azt, hogy Rothmans?

Figyelt kérdés
Egy ismerős ezt szívja és most megkért, hogy "eriggy mán lé a dohánybótba" :D szóval amúgy is akartam, de hozzak neki is ezt-azt. Mikor kérdeztem, csak annyit mondott, hogy úgyis tudom mit szív. A büdös kék 100-as cigijének tudom mi a márkája, de kérnem még sosem kellett, nem is állt soha szándékomban, így fogalmam sincs hogy kell, nem akarom kiröhögtetni magam.
2017. dec. 6. 21:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Rotmansz. Én a múltkor Rethman-t mondtam, ami a kukás cég.:) Először nagyot nézett az eladó, de megértette, hogy mit akarok.:)
2017. dec. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Valahogy a Marlboro kimondásával boldogulok, sőt, évek óta Benson & Hedges-t szívok, szóval sok cifraságot szívtam már, de pl. mikor Savidoffot kérek egy évben egyszer, azzal mindig beégek... Hát ezzel is valahogy úgy vagyok, hogy halvány lilám sincs... Pedig nem lehet túl bonyolult :D
2017. dec. 6. 21:50
 3/10 A kérdező kommentje:

Na az jó mert arra áll a szám nekem is, de a Davidoffnál megkaptam, hogy az Dévidoff, meg nem barna hanem bordó... Ha bordót mondok akkor az eladó tuti barnának látja... Mostmár megjegyeztem, hogy Classic...

Most jöhet ez is a repertoárba, bár sokat filóztam mansz-e az avagy mensz...

2017. dec. 6. 21:54
 4/10 A kérdező kommentje:
De ha mégiscsak mensz akkor megmondom, hogy mensz te a p...csába... Bár volt már hogy haverok beküldtek listával én meg csak habogtam... Bár a B&H-val is bajban voltam az elején... Mindig kimondtam az egészet néhány eladó meg csak vakarta a fejét, ma már arra csak azt mondom hogy 'benzon' és csá, ebből mindig tudják :)
2017. dec. 6. 22:05
 5/10 A kérdező kommentje:
Ó, ezaz, szuper vagy, így kértem és azonnal adták is :) És amúgy 1000 köszi a szuoergyors válaszért! Ment a zöld pacsi!
2017. dec. 6. 22:15
 6/10 A kérdező kommentje:

*Davidoff

* szupergyors

mamma mia! Gyorsan akartam írni de le vannak fagyva a kezeim

2017. dec. 6. 22:16
 7/10 anonim ***** válasza:

Mivel brit cég,ezért helyesen Rotmansz,de teljesen jó úgy is,ha amerikaiasan ejted,hogy Rotmensz.

A Davidoff-ot is ejtheted Davidofnak is ,meg Dévidofnak is.A Classicnak pedig bordó színű doboza van.:)

2017. dec. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A Classicot végre valahára megjegyeztem, mert mikor néha elszáll az agyam és gyors nyugtatónak kell valami tüdőszaggató, de nem is gagyi cigi, akkor azon akarok a legkevésbé vitatkozni, hogy bordó-e vagy milyen színű a doboza az aktuális eladó szerint. Szerintem is bordó, de egy szerint barna volt, na mikor barnát kértem véletlen akkor rögtön be is lettem oltva... Davidofnak mondom amúgy, valaki szerint Dévidof... Hát legyen... Nekem valahogy a-val áll a számra, ahogy zsigerből a Rothmans-szal is valahogy így álltam, meg nézem és tényleg brit... De egyébkét hiába brit angolt tanultam, a filmek és a zenék miatt mimden egyebet amcsi akcentussal mondok... Ezért is volt a filó... De mostmár nyugi van, mindent elsőre értett az eladó, hatalmas köszi nektek!
2017. dec. 6. 22:38
 9/10 A kérdező kommentje:

Engem amúgy néha megkínál vele az adott ismerősöm, ezért is vágta rá rögtön, hogy úgyis tudom mit szív. Nem rossz, hosszú távon viszont biztos nem tudnám szívni, mert számomra aromátlan. Neki jó, mert pont ezért szívja, szerinte pl. a Marlboro mosószer ízű... Amiben egyet kell értsek, hogy valóban van egy összetéveszthetetlen savanykás, erős aromája és utóíze, ami nekem se jön be hosszabb távon, ebben egyet kell értsek vele, de nálam inkább a középút a nyerő. Viszont nem hátrány, ha ezt megjegyzem, mert olykor, pár havonta egyszer ha nap közben elfelejt venni, és a gyerekek miatt este már nem tud elmenni és emellett pont kivan idegileg... Hát nem tudom irigyelni. Neki se jó meg áttételesen nekem se olyankor, igaz eddig csak 2x volt így mióta ismerem, egyszer felajánlottam veszek neki, akkor azt mondta nem kell, most inkább megkért, de így már vész esetén neki is simán el tudok menni cigit venni, ha kell.

Elég aszociális vagyok, hypermarketben is ha van, az önkiszolgáló kasszához megyek inkább... Mégis a haverok valamiért szeretnek engem bedobni a mélyvízbe és beküldeni cigiért, hogy aztán én is és az eladó is izzadjunk a negyedik mordori akcentussal kért doboz után... Ő mondjuk nem ilyen, tudja mennyire utálom ezt, ő még venni is szokott nekem, vagy ha ketten megyünk be akkor kikéri nekem is, szal jófej nagyon, ezért is futottam el most neki is, így alakult ki ez a helyzet.. De mostmár teljes nyugodtsággal kérek majd cigit én is neki bármikor :)

2017. dec. 6. 23:18
 10/10 A kérdező kommentje:

Kedves privát író, nem tudom téged ki bántott meg, de fiatalon megözvegyült Józsi kollegámmal nem szoktam viccelni. Nem tudom mit vettél magadra, de csendben együtt kólázunk a cigi mellett még a teraszon, szóval ki kell ábrándítsalak, de nem te vagy az.

Amúgy rajtam meg jót nevetett, azt mondta megkérdezhettem volna.

2017. dec. 6. 23:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!