Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért van borzasztó kedvem ha...

Miért van borzasztó kedvem ha hosszabb ideig cigi nélkül vagyok?

Figyelt kérdés

Kb másfél évig csak bulikban cigiztem, ami havonta max egy-két estét jelentett.


Október eleje körül kezdtem el rendesen cigizni, ami naponta max. 3-4 szálat jelentett, de átlag inkább csak kettőt (hétvégente még annál is kevesebbet). Kb októbertől december végéig toltam. Azt vettem észre azóta, hogy pár cigi nélküli nap után fokozatosan egyre rosszabb kedvem lesz, nem csak szimplán kedvtelen leszek hanem durván elmegy a kedvem mindentől és kb használhatatlan vagyok bármire is.


Amint elszívok egy cigit a következő pár nap ismét tök jó, de utána kezdődik elölről.


17 vagyok


2018. jan. 12. 13:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom tudod te ezt, ez már a kemény függőség.

Az elvonási tünet.

Nem tudsz meglenni nélküle, és ez még lesz sokkal rosszabb is. Egyre többet kell szivnod, lesz amikor már egy órát sem birsz ki cigi nélkül.

2018. jan. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
55%

Igen, ez már a rászokás jele.

Az agyad már örül a nikotinnak, ezért ha nem kapod meg, nincs stimulálva a jutalomközpont.

Gondolj arra, hogy nem azért van rossz kedved, mert nem gyújthatsz rá, hanem azért csinálja ezt a rosszkedv mizériát az agyad, hogy rágyújts.

+ akik soha életükben nem gyújtottak rá, azok sem folyton-folyvást letargikusak, rosszkedvűek, tehát no excuse, hogy a cigi nyugtat/jobban érzed tőle magad stb.

2018. jan. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez bizony a kialakuló függőség és elvonási tünetek jel.

Felerősítésére ráteszel még egy lapáttal: minnél régebben gyújtottál rá, annál gyakrabban gondolod: "de jó lenne most egy cigi!"

Pozitív visszacsatolás miatt minnél régebben gyújtottál rá, annál többször gondolsz hiányára, minnél többször gondolsz hiányára, annál jobban hiányzik.

2018. jan. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mert hiányérzeted keletkezik.
2018. jan. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!