Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért ítélik el az emberek a...

Miért ítélik el az emberek a dohányzást és a dohányosokat?

Figyelt kérdés
2018. jan. 12. 19:02
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Büdös, nincsenek tekintettel másokra. Szemetelnek, sárga fogak, kevesebbet dolgoznak, büdös kéz és lehellet, büdös ruházat, hamuzási szokások...
2018. jan. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%

Én egyiket sem ítélem el, csak nem értek egyet a tudatos önpusztítással.

Ahogy azzal sem, hogy a gyönyörű magyar átlagfizetéssel az ember az egyre dráguló cigire költi a pénzt. És érdekes módon ugyanúgy elkölti az, aki minimálbért keres, mint az, aki 300.000-en felül. Erre mindig van pénz. Ám legyen.

De a gyufát az húzza ki, aki pampog, hogy milyen keveset keres, alul fizetik, de havi legalább 10E ft-ot elkölt a dohányra a biztonság kedvéért, hogy nehogy maradjon neki. Na, az ilyen ne szövegeljen.

2018. jan. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mamma mia
2018. jan. 12. 19:09
 4/8 anonim ***** válasza:
95%

Nem mindenki ítéli el.

Pld. alapból én sem, pedig soha életemben nem dohányoztam.

Én azt ítélem el, aki nincs tekintettel a nem dohányzókra, és a büdös cigifüstjét kell szívnom egy zárt helyen, simán elhajítja a csikket, akinek a ruhája, kocsija, munkahelye "fürdik" a hamuban... De őt sem a dohányzása hanem az igénytelensége miatt.

Az alkoholt és az alkoholt fogyasztókat sem ítélem el, csak azt aki részegen fetreng a közterületen, összahugyozva, összaokádva azt.

2018. jan. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%
"Elítélni" talán nem ítélik el, hiszen hány család van, ahol egyes családtagok dohányoznak, mások nem és kétszemélyes párkapcsolatok is vannak, ahol csak az egyik fél dohányzik, a másik meg nem és a kapcsolat nem bomlik fel, ha meg felbomlik, akkor nem ezért. Itt inkább arról van szó, hogy többnyire a dohányzó fél nem igazán tudatosítja magában, hogy a nem dohányzó, ám a füstöt mégis belégző fél egészségét ugyanúgy károsítja, mint a sajátjáét. Azaz a dohányzó ember mindenképpen egy csendes (mondhatnám alattomos)agressziót követ el a nemdohányzókkal szemben. Hogy aztán a család vagy párkapcsolat esetében ez miként moderálódik, az az adott helyzettől és kapcsolattól, a személyiségtől függ.
2018. jan. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
62%
Én csak azokat a cigiseket ítélem akik: eldobálják a csikket, nem veszik figyelembe azt aki nem dohányzik, és hó végén pénzt kér kajára, de cigarettája az persze van.
2018. jan. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%

2 dolog amit gondolok, az egyik hosszabb:


1. Én soha nem dohányos vagy nem dohányost láttam. Érzem a dohányfüstöt de nem büdösebb mint más szag, sőt akár mondhatnám, hogy ha ez bűz azok közt a leghumánusabb. Füst szag, de nem kell túlreagálni.

Arra, hogy ki mennyit költ rá teszek. És azt hiszem senkinek nincs joga senki szemébe vágni, hogy mennyit keres és mégis költ cigire. A gyereknek se mondjuk, hogy milyen kevés zsebpénzt kapsz de mégis telik fagyira. Olyan élvezeti cikkre költ amilyenre akar, függetlenül attól mennyit keres, és elégedett-e a fizetésével, de ha nem akkor is azt vesz belőle amit akar.

A szemetelés, és a nincs tekintettel nem függ össze a dohányzóssággal. Ugyanúgy lehet tekintettel a környezet tisztaságára, a beszélgetőpartnerekre mint nem. Olyan mint szeretni a sört. Szeretjük de az nem automatikusan rábüfögjük a másikra.

Konkrétan tehát semmi különbséget nem látok a dohányzó és nem dohányzó között.

Ezenkívül a károssága igaz mint tudjuk, de a betegségekkel jóval kisebb az összefüggés mint amennyire mondják. És ez tapasztalható. Vannak dohányosak nagy arányban akik idősen ágyban és párnák közt halnak meg és nem dohányzók akik fiatalon rákban.

2. Az én nézeteim miatt azt gondolom nem kipróbálni a cigit gyenge jellemre vall, pont úgy mint az ha nem tud leszokni. Épp ezért a legkönnyebb pálcát törni a dohányosok felett, egy pipa az önigazolásokhoz.

2018. jan. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem 10ezret költ el. Ha 1000 ft egy doboz és naponta elszív egy dobozzal az már 30000 ft.

Van ahol mindketten dohányoznak.

2018. jan. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!