Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Első szál hogyan? Ki tudott...

Első szál hogyan? Ki tudott róla? Sok alul

Figyelt kérdés
Alapjában nem szeretem a dohányosokat, de úgy vagyok már 2 hete hogy nagyon vágyom arra hogy 1 szálat elszívjak. Soha nem cigiztem még. De már 5x ezzel álmodtam, nem tudom hogyan kezdjem el, egyszerűen csak kipróbálni szeretném. Soha nem szoknék rá, mert rettenetesen utálom mikor olyan dologra megy el a pénzem ami fölösleges. Ti hogyan, mikor cigiztetek először? Ki tudott róla? Szülők mikor tudták meg? Bármi hasznos tanács? Nem szeretnék egy egész dobozzal venni, pénzkidobás. Tudom hogy káros de 1 száltól biztos hogy nem lesz bajom, 1x ki kell próbálni ezt is.

2018. jan. 15. 00:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
Szia! Én kb 15éves koromban próbáltam ki először lent a téren egy barátnőmmel. Borzalmas volt. Mondták,hogy szívjam meg a számmal majd vegyek levegőt,így lement a füst a tödőmbe. Tényleg nagyon rossz volt. De aztán lett egy barátom és ő dohányzott és miatta rászoktam. Dohányoztam 21éves koromig. Napi fél dobozzal szívtam. Buliban elmen 1-2 doboz is. Aztán megismerkedtem a mostani barátommal aki sohasem dohányzott és ki sem próbálta. Tudtam,hogy utálja ezért leszoktam.Csak simán letettem és nem vettem többet. Mai napig hiányzik a feeling,hogy kihajoljak az ablakon és rágyujtsak este. Most leszek 27 éves.
2018. jan. 15. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szülők mikor tudtak róla?
2018. jan. 15. 00:56
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon bonyolult gyerekkorom volt. 12 éves korom óta egyedül élek így nem volt minden napos felügyelet. Kb 17 voltam amikor rá mertem gyujtani apám előtt. (elváltak a szüleim) Őt nem zavarta. Sosem volt egy apa típus. Anyu kb mikor 16 voltam akkor érezte rajtam és csak annyit mondott,hogy ne cigizzek,mert káros. Elég lazák a szüleim. Nem csináltak belőle nagy ügyet. Ugy voltak vele,hogy majd leteszem ha megjött az eszem.
2018. jan. 15. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
Nos velem apám akkor csinálta meg a "próbált ki és utáld meg" fázist, mikor a tudta nélkül már hónapok óta dohányoztam. (tegyük hozzá, hogy 20 éves voltam, ergo papíron felnőtt ember, aki elméletileg tudta, mit csinál, mikor megvette az első dobozzal, ráadásul külön is éltem már akkor, csak látogatóban voltam otthon)
2018. jan. 15. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%

Én 14 évesen próbáltam ki, teljesen egyedül. Aztán rá 1 hétre, majd szépen lassan besűrűsödött. Sokáig le se tüdőztem, mert nem tudtam hogy kell. Szüleim nagy dohányosok ezt hozzá kell tennem, ezért a cigi szagot meg sem érezték rajtam, aztán pár évre rá véletlenül kint hagytam egy szálat az asztalomon, így tudták meg. Amúgy kb fél év után tudta meg a legjobb barátom, majd egy másik, és így tovább. Hamar híre ment. De cikinek éreztem nagyon, ezért jó pár évig csak egyedül dohányozgattam.


Fura amúgy olvasni amit írtál, mert én is hasonló gondolatokkal kezdtem. Ráadásul igen erős jellemnek tartottam magam. Most már 15 éve dohányzom, és havi 30-40 ezrem megy rá. Úgyhogy látatlanban is egy hasznos tanácsom van: Egyet se szívj el! Maradjon meg a természetes gát. Elszívod az elsőt, utána úgyis az lesz, hogy most már mindegy, mit számít az a második? Dominó

2018. jan. 15. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Osztálytársam kínált.
2018. jan. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Már vagy 2 hónapja bennem volt hogy hűde rà kéne gyújtani. Pedig mindig is elleneztem a dohànyzást. Aztán lakótàrsam megkínàlt eggyel, amit elfogadtam. Ez volt életem első szàla. Aztán pár nap múlva újra megkínàlt, majd rà 1 hónapra tök ideg voltam melóhelyen, így munkatàrstól kértem egy szàlat. Utàna megvettem életem első dobozát. Mindez egy hete történt. Egyedül élek, szüleim még nem tudják. Jövő héten utazom haza, nem tervezem elmondani nekik. Biztos hogy nagyon kiakadnànak.

21/L

2018. jan. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%

13 es fel voltam, baratok tarsasag. CSAK a legjobb baratnom tud rola mert elvonultunk arrebb. En izgatott voltam amikor kiprobaltam, semmi extra. Tedd te is nyugodtan :) nem lesz semmi bajod tole, nyugi :)

(azota egyszer sem gyujtottam ra)

2018. jan. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
12 evesen vettem az elso dobozzal azóta 1-2 doboz/év csak munkanapomon ha stresszes vagyok megnyugtat jo erzes de nyári szünetben egy szalat nem szivtam nehany baratom tudta amugy siman ki birtam de neha ram tör hogy el szivnek egyet ugyhogy most vettem egy dobozzal
2020. szept. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Moss kezet 10 szer mert nagyon meg érzödik rajtad büdös ha nem akarsz le bukni. Jol dudg el ruhak koze ritkan nyitott szekrenyekbe. Lakasban sose mert az egesz lakasban budos lesz hajolj ki az ablakon, menj ki a teraszra.
2020. szept. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!