Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan tudnám a leginkább...

Hogyan tudnám a leginkább támogatni az élettársamat a leszokásban?

Figyelt kérdés

A párom 20+ éve dohányzik, de most nincs pénz, ezért le szeretné tenni. Sajnos szerintem ez nem elég motiváció neki, ezért is nagyon szenved. Szombat délután óta nem gyújtott rá. Folyamatosan nagyon ideges, néha egy kevés ideig jobban elvan, de aztán mindig rájön, hogy akármi van, csak forgatja a szemét, káromkodik folyamatosan, meg akármit mondok neki szinte mindenért "beszól" valamit. Próbálom nem felvenni ezeket, mert szeretném ahogy csak lehet támogatni, de nekem is nehéz ez, mert amúgy is elég könnyen kikészülök, ideges leszek, szomorú, sírok. Mielőtt letette a cigit, én pont egy elég rossz időszakban voltam, de így most csak rosszabb. Viszont tudom, hogy neki sokkal nehezebb, ezért próbálok nagyon erőt venni magamon, de egyszerűen nem tudom mit mondjak neki, mit csináljak. Mivel tudnék segíteni? Van valakinek tapasztalata?

Ő egyébként egy nagyon rendes ember, kedves, mindig mindent megtesz a boldogságunkért, ahogy szerintem én is. Mindig viccelődik, hülyeségeket beszél, általában így elég jó kedvünk szokott lenni együtt, de amúgy ő is eléggé könnyen le tud menni mélyre sajnos.

Szerintetek mi lenne a legjobb? Mit tehetnék?


2018. jan. 22. 10:31
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Ha tiéd a lakás, rakd ki a szűrét.
2018. jan. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tudatosítsd benne, hogy nem azért idegeskedik, meg csinálja a fesztivált, mert nem gyújthat rá, hanem épp ellenkezőleg. Azért csinálja ezt, hogy rágyújthasson, ürügyet keres arra a szál cigire akaratlanul is.

Én tudom, mert már túl vagyok a leszokáson. Onnantól kedzve, hogy ez tudatosult bennem, nem is voltam ideges. :)

Illetve nagyon fontos a dícséret. Én csak hümmögést kaptam a páromtól, még csak annyit se mondott arra, hogy leszoktam, hogy "jól van" (persze a cigizésért bírt csesztetni), és nagyon rosszul esett.

2018. jan. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Aki másért vagy a pénzért akar leszokni annak úgy se fog sikerülni. Ha lesz pénze megint ráfog gyújtani.

Elhatározásból szokjon le, segitség és dicséret nélkül.

Én is megcsináltam , senki nem dicsért meg, sőt még a sok rohadt bagós flegma is volt velem, gúnyoltak is. De ez nekem még nagyobb erőt adott, azért is megmutatom hogy letudok egyedül szokni. Csak saját magam akartam és soha nem volt olyan hogy hiányzik vagy szarul érzem nélküle.

Ha valaki leakar, az letud szokni.

2018. jan. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!