Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mit tesztek a titeket zavaró...

Mit tesztek a titeket zavaró dohányzás ellen?

Figyelt kérdés

Engem a dohányzás minden mértéke, minden formája zavar és felháborít. De nem mindig tehetem meg illetve nem mindig akarom megtenni, hogy arrébb megyek, hogy pont én menjek arrébb.

- Néhány kollégám természetesen odakint dohányzik, de az irodába visszajőve árad előlük a cigarettabűz ami nagyon zavaró.

- A megállókban és aluljárókban való tilalom egyre kevesebb dohányost érdekel. Néha rá lehet szólni egyre, egyre. De mindig mindenkire?

-Szerencsére a hozzám legközelebb állók közül senki nem dohányzik. De néhány körrel odébb már akadnak. A sógorommal nagyon keveset találkozom, az ő füstölése nem kéne érdekeljen. De ezt a mintát látják a keresztgyerekeim, akikért én is felelős vagyok. Mit tehetek? Barátom nem dohányzik. De a húga néha igen. Szereti testvérét kihívni cigizéshez, akár meg is kínálja. Engem az az egy slukk is zavar, megaláz. Miért pont cigi közben kell beszélgetni? Mit tehetek?

- Rengeteg kamaszt látni füstölögve mindenfelé. Elvileg 18 év alatt be sem mehetnek a dohányboltba. De vannak felnőttek, akik megveszik helyettük és odaadják nekik. Miért nem veri senki agyon ezeket a felnőtteket?



2018. febr. 10. 23:42
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

semmit. aki dohányzik, nem érdekli más véleménye. Akinek nem tetszik, ne nézzen oda :)


engem is nagyon zavar, hogy a buszmegállóban vannak az ilyen dobozok, ahova be lehet állni esőben, szélben. múltkor ott állt bent 1 dohányos. Nem szerettem volna szagolgatni, meg ha dohányszagú lesz a ruhám, így kint fagyoskodam.

Egyébként még soha nem láttam senkit, aki ellenőrizné azt, hogy a megállókban dohányoznak-e, illetve büntetést kaptak volna a szabálytalankodók :/

2018. febr. 11. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Én dohányzom, de tekintettel vagyok azokra, akik nem, szóval nem fújom az arcukba a füstöt és hasonlók. Mondjuk azon csodálkozom, hogy téged már 1 slukk is "megaláz". Elmondom, hogy ha végigsétálsz egy forgalmas út mellett, akkor a belélegzett benzingőz sokkal károsabb, mint a cigarettafüst. Az rendben van, hogy egészségtudatos vagy, de akkor ilyen alapon agyon kéne verni azokat a felnőtteket is, akik pl chipset, kólát, tartósított élelmiszert vesznek vesznek a gyereküknek. Nem bántásból mondom, de kicsit túlreagáltad ezt a cigifüst dolgot.
2018. febr. 11. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

Totálisan egyet értek 2-sel.

Eléggé túlreagálod ezt az egészet. Nem minden körülötted forog, nem mindenki azt nézi hogy neked mi a jó.

2018. febr. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
Sőt, a stressz is sokkal károsabb mint a cigifüst, és ilyen természettel szerintem bőven kijut belőle, szóval ideje átértékelned a dolgokat.
2018. febr. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%
50 évvel ezelőtt vajon miért nem sírtak így az emberek a cigi miatt? Kicsit túl reagálod szerintem is.
2018. febr. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Az egy slukk is megalázt úgy kell érteni, hogy a közvetlen szerettem, aki egyébként nem dohányzik az szív bele és még azt sem teszi meg, hogy megpróbálja előlem eltitkolni.


Ahhoz nem kell konkrétan rám fújni, hogy érezzem.


Az azért mégsincs rendben, hogy nem az megy arrébb, akinek a szokása sokakra káros, hanem mindenki más.

2018. febr. 13. 08:48
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem fog belehalni... komolyan, hogy mekkora gondjaid vannak.
2018. febr. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
45%

"Miért nem veri senki agyon ezeket a felnőtteket?"


Azért agyonveri ezért nem kellene, bár tényleg gáz szitu.


Én a dohányzás ellen annyit teszek, hogy amikor hazamegyek edzés után, (bevásárlóközpontban van a konditerem és a mozgóajtók előtt kint lehet szívni) minél messzebb megyek a dohányosoktól, akkor megyek ha nincsenek, nagy levegőt veszek még bent. Kicsit soknak tűnhet ez, tudom. Szoktam nézni is, hogy figyelnek e, kicsit gáz tudom, de a tudtukra akarom adni, hogy milyen undorító amit csinálnak.

2018. febr. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!