Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Leszokás érdekelne. Ha beteg...

Leszokás érdekelne. Ha beteg az ember, hamarabb le tud szokni a dohányzásról?

Figyelt kérdés

A férjem napi 10 szálat szívott eddig...kábé. Már tini kora óta dohányzik, most elmúlt már 40.

Próbáltam rávenni, hogy szokjon le, de eddig mindig csak azt mondta, igazam van, le kéne, le akar...stb...de láttam rajta, hogy nem tenné meg

Aztán kábé 1.5 hete azt mondta, a kollégájával eldöntötték, hogy leszoknak...na, hát tudjátok mennyire hittem el:D Vasárnap elszívja az utolsót és hétfőtől egy darabot se. Kicsit betegeskedik az utóbbi időben, feszt nem tud kimászni a náthából, köhögésből. Hétfőn, mikor hazajött, kérdeztem, volt e valami, azt mondta, volt még 5 szála, azt odaadta egy másik kollegájának, de nem is kívánta. Az a kollegája, akivel eldöntötték, hogy leszoknak, már első nap alig bírta és elektromost szívott. Egész héten így ment, nem is kívánta, azt mondta. Hétvégén se, de hétvégén rosszabbra is fordult a betegsége. Lázas lett, nemsoká megy is az orvoshoz időponttal. Lázas, hány, hasmenése van, köhög, kicsit náthás is.

Szerintem a betegség miatt se kívánja annyira a cigit, de nem tudom, mi lesz, ha kilábal a betegségből, akkor kívánni fogja e.

Szerintem 2-3 napig még eltart a betegség szegénynél, jó, ha hétvégére teljesen kilábal a hányás-hasmenés-lázas részéből. A köhögés, ha végre tud majd valamit rá szedni, talán abból is, de még az is eltarthat 1-2 hétig.

Egy kicsit egyébként ingerültebb is, ami szerintem nem csak azért mert beteg, hanem így jöhet ki a nikotin hiány.

Szerintetek mennyi esélye van, hogy ha elmúlik a betegség, kívánni fogja a cigit?

Olyan büszkén mondta az első pár napban, hogy nem kell neki cigi-még mikor jobban volt az egészsége-, látszott rajta, hogy tetszik neki, hogy folytatni akarja, hogy elszánt.


2018. febr. 19. 12:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Az elhatározástól függ.

Én ha beteg vagyok, nem dohányzom. Nem kívánom. És nem azért, mert elhatároztam, hogy leszokom. Egyszerűen csak rosszul esik.

Ha meggyógyul, akkor majd kiderül, hogy mennyire volt komoly ez az elhatározás.

2018. febr. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha betegség áll fenn, sokan nem kívánják a cigit, és már örülnek, hogy ők "leszoktak", mert pár napig nem gyújtottak rá, de egy beteség nem befolyásolja a leszokást, mert az fejben dől el, betegségtől függetlenül.

Esetleg ha valakit már komolyabb betegség fenyeget, ami visszavezethető a dohányzásra, akkor szoktak megijedni, és leszokni.

2018. febr. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Értem, de igazából biztos, hogy hétfőn és kedden még csak köhögött, meg náthás volt. A hasmenése az péntek éjjel kezdődött, a láza is. Talán szerdán vagy csütörtökön kezdett el rosszul lenni kicsit.

És máskor is volt már, hogy beteg volt és dohányzott közben....igaz, kevesebbet.

Szóval azt nem hiszem, hogy csak a betegség miatt, csak úgy gondolom, hogy a betegség rásegít arra, hogy könnyebb legyen.

Azt pedig úgy értem, hogy betegség után kívánni fogja esetleg a cigit, hogy a szervezete kérni fogja e a nikotin adagot...

Na mindegy, meglátjuk.

Köszönöm a válaszokat.

Remélem sikerül tényleg leszoknia.

2018. febr. 19. 15:59
 4/5 A kérdező kommentje:
Eddig semmi, pedig már majd egy hete jól van, de azt mondja, nem is igazán kívánja. Eldöntötte, hogy nem szívja. Na, azért még jó pár hónapnak el kell telnie, hogy megnyugodjak, hogy biztos nem szokik vissza.
2018. febr. 25. 20:51
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Mi lett végül? Sikerült leszoknia?Nekem az apám csinálja, hogy leszokik egy évre aztán vissza 3 hónapra, most leszokott 2 hónapra, de megint újra csinálja, és a leszokása csak 2 hétig tart. Mikor megszülettem leszokott 8 évre. Most meg tessék, nem tudom hogy adjam tudtára, hogy 44 éves és nem kéne ezt csinálnia...
2018. okt. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!