Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A dohányzás okozhat asztmát?

A dohányzás okozhat asztmát?

Figyelt kérdés
2018. márc. 4. 16:44
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
A dohányzás bármit okozhat. És ez nem vicc..
2018. márc. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem csak bármit, de még mást is!
2018. márc. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
Akár még mit is okozhat!
2018. márc. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen.
2018. márc. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A légzőszerveket cseszi szét elsősorban, ezért elég valószínű, hogy okozhat.
2018. márc. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 szamo77db ***** válasza:
Igen. És mindenféle egyéb betegségeket is. Szokj le róla!
2018. márc. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A testünknek a fennamradáshoz, és eredményes működéshez többféle anyagra és tápanyagra van szüksége, az egyik ilyen az oxigén a légzéshez.

A légzés során a belélegzett levegő a tüdőbe kerül, onnan a folyamat végére a vérkeringésbe, melyet a szív pumpál. A vérkeringés következtében a friss oxigén eljut mindn egyes sejthez, melyek a szöveteket, szerveket alkotját, és melyek a testünk mükődésének alapvető funkcióit látják el. A sejtek ekkor leadják a vérnek a salakanyagokat, és méreganyagokat, a kibocsájtott széndioxidot is, és a vérárammal a gyűjtőhelyekbe kerül, majd kirülül a szervezetből - a széndioxid visszakerül a tüdőbe, ahol kilélegezzük. Ez a légzéskör.


Az asztma egy légzéssel kapcsolatos betegség.


Azt sokan tudják, hogy a cigaretta általánosan káros az élő szervezetekre. Tudjuk, hogy több, mint 100 féle méreganyag van általánosságban benne. Rengeteg prevenciós videó van a neten, ingyen, a legnagyobb megosztókon.

Ha minden gyerek, aki látta ezeket megértené, és átlátná a dolgot, sokkal kisebb mértékű lenne a dohányzás ebben a korban.


Alapvetően a cigifüst már, mint égéstermék nem szükséges a szervezetnek semmilyen formában. Amikor a cigifüst a tüdőbe kerül ("letüdőzés"), akkor a méreganyagok bekerülnek a szervezetbe. Itt már olyan anyagokról beszélünk, amelyek semmilyen formában nem szükségesek a szervezet számára.

Nem csak a szervezet oxigenizációs folyamata romlik, hanem az összes élettani folymat. A cigifüst, és a méreganyagok bekerülnek a véráramba, és eljuthatnak mindenhova a szervezetben (ahol csak vér an, és ugye, mindenhol van vér, az egész testben, minden egyes, a testet alkozó sejt a vérárammal kapja meg az utánpótlást, oxigént, tápanyagokat, és azzal is "küldi el" a felesleges méreganyagokat, salakanyagokat, kibocsájtott széndioxidot, stb). A sejtműködés hátráltatása távolabbi mértéket tekintve a szövetek, izmok, szervek, az egész test hátráltatása.

Mit jelent ez? Egy fejlődő szervezet esetében azt jelenti, hogy a fejlődés lassulását, a fejlődés minőségének romlását (teljesen ki nem alakuló intelligencia, vagy pszichológiai minőség, stb.), testi fejlődés romlását, elégtelenségét, általános egészségügyi problémák kialakulását eredményezheti, és sajnos eredményezi is.

A kamaszok nagyon nagy gonddal vannak a külsejükre: így itt a másik rossz hír, az egészség szépség, a szépség nem egészség. A cigaretta (ahogy fentebb is olvashattuk) általános hatással van az egészségre, a sejtekre, így az általános szépségre is.

Tudjuk, hogy a szépség nem egzakt, mindenkinek más a szép, de valahol vannak általánosan elfogadott tényezők, melyek mindenkinek szépnek bizonyulnak, ilyen: az általános egészség, ha valaki nem levert, energikus, "jó húsban van" (szép a bőre pl, formás az alkata), szép a haja, az arcbőre, a fogai, stb.

Itt jön a rosszhír: a dohányosnak mindez folymatosan kockázatnak van kitéve, és vissza van tarta a teljes egészségtől. Kamaszkorban, fejlődő korban még fel sem tűnhet, de a fejlődés rovására megy, és ha nem dohgányozna, eredményesebb fejlődést érhetne el.

Szépség továbbá az értelem, az egészséges érzelmi világ is. Ahogy fentebb olvashattuk, a dohányzás kihat az általános oxigenizációra, és az agyyunknak is szüksége van oxigénre az intellektus működéséhez testi szinten.


Nem véletlenek a tünetek, melyet a cigarettafüst-mérgezés tünetei: fulladásos tünetek, köhögés, émelygés, hányinger, hányás, (ez utóbbi három mérgezési tünet) fejfájás, szédülés (hipoxiás tünetek), levertség, gyengeség, szíverés, stb.


A cigaretta és annak összeteviő alapvetően méreg a szervezet számára, éppúgy, mint a cigifüst, mint égéstermék - ezt nem győzöm eleget hangsúlyozni.


Összességében: arról, hogy közvetlenül asztmát okozhat-e a dohányzás, nem tudok, viszont azt igen, hogy egy asztmás embernek semmiképpen nem ajnálott a dohányzás, mert tovább rontja a tüdeje (amúgy is gyengült, sérült) állapotát, és súlyos kockázatoknak teszi ki, arról nem is beszéle, hogy a hörgők a dohányzás során a gyengébb állapotban könnyebben eltömődhetnek, nehezebben tisztulnak.

Végeredményében, ha közvetlenül nem is vezet asztma kialakulásához, hasonló végzési elégtelen állapothoz vezethett (pl a tüdő daganatos megbetegedése, és egyebek), valamint az asztmakor jelentkező fulladásos, légszomjas állapothoz, valamint annak gyakrabbi előfordulásához.

2018. márc. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Simán. Még a dohányos szülők gyerekei között is sokkal több az asztmás.
2018. jún. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

És felnőtteknél is kialakulhat tőle?

Úgy hogy gyerekkorban nem volt?

2018. júl. 17. 18:19
 10/10 anonim válasza:
csak a tüdődet teszi tönkre, szerintem nem KAPPA
2018. szept. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!