Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Fehér üröm, szegfűszeg,...

Fehér üröm, szegfűszeg, zsálya, ezeket a növényeket beletölthetem cigarettába? Boltban kapható cigaretta papír helyett mibe lehet tekerni?

Figyelt kérdés
Van más, amit javasolnátok? Kifejezetten gyógynövények érdekelnének. Köszönöm a válaszokat!

2018. ápr. 25. 13:26
 1/4 anonim ***** válasza:
61%
Persze! Minden szirszart betölthetsz akármibe, ha magad szívod el! Gyógynövény a kutyabengekéreg, vérehulló fecskefű, ebvészmag, meg még sok minden. Jó egészséget hozzá!
2018. ápr. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló! Nem tudom, hogy szánt szándékkal ajánlottál-e hashajtó, hánytató, valamint fogyasztva mérgező növényt. Ennek ellenére én jó egészséget kívánok neked, minden rosszindulat nélkül.
2018. ápr. 25. 14:17
 3/4 anonim ***** válasza:
30%
A fehér üröm is nagyobb adagban hányást és hasmenést okoz valamint izomrángásokat és görcsöket. Én tuti nem szívnám el. Lehet kísérletezgetni de nagyon csúnyán meg lehet szívni az ilyen dolgokat. (Tapasztalat) Van egy szerelem füveskertje c. Könyv. Ha kísérletezni akarsz szerezd be. Abban legalább le vannak írva a mennyisegek. És mindig moss kezet ha valamihez nyúlsz. Nem kellemes mikor kitágul a pupillád egy hétre mert veletlenül belekented a csattanó maszlagot. De a jelen, hogy a dohanyzás tüdőbetegséget okoz. Sajnos ez tény és fulladni nagyon xar.
2018. ápr. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Phoney ***** válasza:

Amit gyógyteaként is árulnak, abból bármit nyugodtan beletölthetsz, ugyanis mind nagyságrendekkel ártalmatlanabb a dohánynál, elszívva a hatóanyagok legnagyobb része elég a parázsban. Ezekből teát lehet főzni, tinktúrát lehet készíteni – ha egy kanál dohányból főznél teát, nikotinmérgezést kapnál.

Olyan orvosi eset egyébként nem is ismert, hogy valaki fehér ürömmel mérgezte volna meg magát. Elvben lehetséges volna, de amíg nem volt száz éve a (jórészt áltudományos) cirkusz az abszint körül, addig nem is tudták, hogy mérgező is lehet... ha mondjuk megennél belőle két marékkal. Olyan már történt, hogy tehenek lelegeltek egy fél bokrot belőle, és felfordultak ;)


Olyan értelemben nincs értelme tisztán szívni őket, hogy csak füst jön belőlük, hatásuk semmi nem lesz.

nov. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!