Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 15 éves korom óta cigizek,...

15 éves korom óta cigizek, nemsokára 22 éves leszek, ennyi idő alatt alakulhatott ki valami valami betegségem?

Figyelt kérdés

Napi 15-25 szál töltött cigit szívtam el. Mostmár leszokóban vagyok, már csak napi 5 öt szívok el.

Amúgy rendszeresen sportolok, vékony testalkatú vagyok. Azért cigiztem mert szerettem az ízét, meg a füstöt.

Ennyi cigizéstől lehet már valami bajom, én nem érzek semmi gondot.

Fiú vagyok.


Köszönöm!


2018. ápr. 28. 12:31
 1/5 anonim ***** válasza:
97%

Az összes cigaretta által okozható betegség előfordulását jóóóval megnöveli.Főleg ha hajlamos vagy rá.Nyugi nem most fog előjönni.Majd 20 év múlva.

Ilyenkor örülök hogy annó én voltam egy ideig a "lúzer" mert nem kezdtem el cigizni általános iskolában.

Bezzeg amikor érettségin már mindenkinek pangott a tüdeje az már nem volt olyan "menő".

Bocsi a monológ miatt. :D

22f

2018. ápr. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%
Remélhetőleg nem.
2018. ápr. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
95%
Egyértelműen igen. Ha csak a függőséget vesszük, ami igenis kialakult, hiszen nem tudod egyik napról a másikra letenni, már az is épp elég baj. De egy csomó betegség nagyon alattomosan kezdődik, csak évek, évtizedek múlva jön elő. Napi 15-25 szál 7 éven kereszül rengeteg.
2018. ápr. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Napi 15-25 szál.. atyaég

Most nem érzel gondot, mert még fiatal vagy, majd pár év múlva.. kizárt, hogy ennyi cigizés ne károsította volna a szervezeted

2018. ápr. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd abba teljesen minél hamarabb.

Habár jóval nagyobb esélyed lesz majd a rákra az elkövetkezendő években.

15 év múlva kitisztul majd annyira a tüdőd, hogy az esélyeid a nemdohányzókhoz közel lesznek.

Persze már most rengeteg betegséged lehet, de nem valószínű. Még nem vagy elkésve.

2018. ápr. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!