Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 16 éves vagyok, dohányzok....

16 éves vagyok, dohányzok. Mennyire rossz ez?

Figyelt kérdés
Tisztában vagyok azzal hogy káros hatással van a szervezetre, de sok stressz ér a családon belül folynak a pereskedések, a gimiben a többiek, a tanulás, stb... Még friss "kezdő" vagyok, 3 hónapja szívok napi 2-3 szálat. Mindíg várom azt a pillanatot amikor rágyujthatok. Szégyenlem, hogy így van, de nem tudom letenni mert hiányzik. A jövőben ebből lehet nagyobb gondom? Nagyapám is cigizett, de ő 13 éves kora óta egészen 58 éves koráig, azóta leszokott, s nincs baja.

2017. júl. 24. 22:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Azt teszel amit akarsz. :D A te tested.
2017. júl. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem értem mit szeretnél válaszul kapni.

Papoljunk, hogy milyen káros, stb? Felesleges.

Ez a te életed, ha a szüleid tudják, akkor nincs gond, cigizz, aztán, ha egyszer rájössz, hogy értelmetlen, vagy esetleg az egészséged rovására megy leteszed, ha lebírod.

Én 15 éves koromtól dohányoztam, nem sokat, leginkább csak amikor ittam, akkor is maximum 5-6 szálat, és most jöttem rá, hogy nem olyan jó dolog, engem például le sem nyugtat, csak a 'szertartás' tetszett, meg egyfajta pótcselekvés volt számomra.

Ehhez mondjuk már egy kicsit meg kell világosodni.

2017. júl. 25. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

13 éves korom óta cigizek és ha tehetném visszacsinálnám mert totál nem menő.

Szokj le amíg még könnyebben letudsz.

22/N

2017. júl. 25. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nagyon rossz.

remélhetlőeg nem lesz tőle komoly bajod, de egy csomó betegségnél hajlamosító tényező a dohányzás. és most itt nem a tüdőrákra gondolj...


ennek ellenére megértelek.

én 12 évesen kezdtem szívni, kezdetben csak alkalmanként, 13-14 évesen már napi 4-5 szálat, 17 évesen már napi 1 dobozzal.

a mai napig szeretek dohányozni, bárhol, bármikor rá tudnék gyújtani. Ehhez képest méágis úgy hozta az élet, hogy az elmúlt 7 évben összesen 2 szálat szívtam el.

Nem, nem szoktam le, mert szerintem nem lehet. egyszerűen csak most nem dohányzom. 7 éve a táskámban van a fél doboz cigim...

2017. júl. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

15 évesen én is így kezdtem :3 régi szép idők.


Egybk nagyon rosz. A cigi rossz! Értem?

2017. júl. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hosszútávon eléggé.
2017. júl. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is dohányoztam 16 évesen, sőt már korábban is, 14 voltam, amikor először rágyújtottam. Nyilván megélnék nélküle is, mert előtte se hiányzott, meg csomóan nem cigiznek. A dohányzás egy szokás. Egészségtelen szokás, ez igaz, de hát mi nem az? Több, mint tíz év alatt úgy az életem része lett, hogy már el se bírnám képzelni nélküle.. Reggeli kávé, cigi, elszívni egyet amíg várod a buszt, ha leszálltál a buszról, cigiszünet a munka közben. Én még nem próbáltam leszokni. Ha újrakezdeném az életem, lehet, hogy nem szoknék rá, mert sajnos tényleg sokba kerül. De ki tudja. Anya most 46 és kamaszkora óta cigizik. Azt is szokta mondani, hogy már annyira az élete része lett harminc év alatt, hogy már csak azért se akar leszokni, mert annyira újra kéne szerveznie az életét. Mindig is nagy társasági életet élt és kábé minden barátnője cigizett, bárhányszor átjöttek hozzánk, vagy mi átmentünk vendégségbe, akkor is cigiztek. Szóval kislányként ezt láttam, hogy a nagyok cigiznek. 14 évesen is úgy próbáltam ki, anyától loptam, hogy középsulis leszek, menstruálok már egy ideje, megvan az első magassarkúm, kábé ez járt a fejemben, hogy akkor cigizzünk. Aztán persze hiányzik az embernek, várja, hogy rágyújthasson, persze. Ha újrakezdeném lehet, nem szoknék rá, de most már így alakult. Leszokni nem akarok. A barátnőim, kolléganőim is szinte mind cigiznek, anya is, meg a két tesóm. Hárman vagyunk lányok, ketten ikrek, meg van egy húgunk, aki két évvel fiatalabb, szoktunk együtt cigizni. Meg amúgy szeretek cigizni, ahogy megfogom, szájba veszem, aztán kattan az öngyuszi, utána meg érzem az illatot, végül meg az ízét. Ezek így sorban ilyen kis varázslat nekem, egy kis nyugi a nap bármelyik pillanatában.

De persze, drága és egészségtelen. Ha sajnálod rá a pénzt, vagy félted az egészséged, akkor ne cigizz. El lehet élni nélküle is. De amúy szerintem tök mindegy, hogy most cigizel vagy nem. Nem ezen múlik semmi :-)

2017. aug. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!