Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Cigizés hatása az éneklésre?

Cigizés hatása az éneklésre?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, egy éve éneklek, viszont ki akartam próbálni a cigit, hogy mégis milyen.

9 hónapja volt az első, azóta összesen 15 körül szívtam el, mikor néha összejöttünk barátokkal.


Komolyan gondolom az éneklést a jövőre nézve, és attól tartok, hogy a dohány nem segíti ezt elő.

Mennyire káros az, ha éneklés mellett havi 1-2 szál elmegy?


Abszolút nem függtem rá, mert negatív élvezet, mikor összejövünk, akkor hangulatos társasággal, alapból nem is tartok magamnál.



2018. máj. 20. 11:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A cigi az énekléstől függetlenül is káros. Azokon a területeken megy keresztül, ami egy énekesnél nem elhanyagolható hátrány, ha épségben van (hangszálak pl.) A füstben lévő anyagok lerakódnak, az évek folyamán elkezd mélyülni a hang, és rekedtes lesz.


Én a helyedben abszolút mellőzném, még amíg lehet.

2018. máj. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 szamo77db ***** válasza:
100%
Az biztos, hogy a hangszálakat károsítja!
2018. máj. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem nem éri meg. Sokkal gyorsabban rontja az egészséget mint ahogy javítja a hangot. Nekem speciel nagy kedvencem Charlie,bár neki a sok whisky is közrejátszott.
2018. máj. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem csak az éneklésnek fog ártani.
2018. máj. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor mehet az absztinencia :)
2018. máj. 20. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!