Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ilyen létezhet?

Ilyen létezhet?

Figyelt kérdés

Nem dohanyoztam sosem viszont a baráti körömben sokak igen. Ez azzal jár ugye hogy ha velük vagyok a füstöt érzem elég sokszor. Egy ideje kevesebb időnk van találkozni így nem is kell a dohanyzasukkal járó füstös érezném. Viszont egy úgymond hianyerzetem van és hiányzik az illata és ki is próbálnám egy ideje. A cigi füst okozhat ilyen "függőséget" vagy késztethet rá hogy kipróbálja az ember? Számomra is eléggé érdekes ezért lennék kíváncsi hogy más tapasztalt e ilyesmit vagy hasonló helyzetben járt e már.

Nem szeretnék rá szokni se kiprobalni csak mégis érzem ezt a késztetés hogy úgymond a szervezetem arra utal hogy próbáljam ki.


19/L



2018. jún. 26. 15:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen.Passziv függőség.

Családom aktiv és láncdohányosokból állt,én párszor kipróbáltam.De nem szívom.

A füst nagy mértékbe zavar,de " hiányzik" is

2018. jún. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2018. jún. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanebben "szenvedek", valami belső szorongást érzek a mellkasomban, ha a cigizésre gondolok, de nem olyan nagyon zavaróan, csak érzem, hogy belőlem kifejezetten nagy dohányos tudna válni, ha elkezdenék cigizni.
2018. júl. 1. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A dohányfüstben is van nikotin, a nikotin pedig méreg, függőséget okoz.

Illetve lelki késztetés is lehet, egy kis nosztalgia azon idők iránt mikor gyakrabban találkoztatok és ahhoz hozzá tartozott a cigifüst is.


Ki ne próbáld, mert eléggé addiktív és a kipróbálás után jöhet a "csak még egy szál", majd végül rászoksz.

2018. júl. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!