Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Elektromos cigisek, valaki...

Elektromos cigisek, valaki fel tud világosítani?

Figyelt kérdés

Még soha nem volt dolgom elektromos cigivel, és nőként a technikai dolgokhoz sem értek, de most át szeretnék térni, és ezt néztem ki egyelőre [link] mert azt írja hogy kezdőknek ideális, és hogy könnyű kezelni.

Ha most megrendelem, gondolom belevaló folyadék nélkül fog jönni.

El tudná nekem valaki magyarázni, hogy mit kell hozzá rendelni még? Láttam a webshopban, hogy vannak alapok, meg aromák. Rendelni kell hozzá alapot és aromát is, össze kell keverni a kettőt, és úgy beletölteni? (Egyébként nehéz feltölteni liquiddel, vagy még egy műszaki analfabéta is meg tud birkózni vele?)


2018. júl. 4. 11:02
 1/5 anonim ***** válasza:
60%

Megnéztem az oldalt: tartalék porlasztó nem árt, hiszen azt mindig cserélni kell 2-4 hetente, annak 1200 Ft darabja.

Szóval ez így összességében már nem olyan olcsó - bár lehet, hogy megéri, nem ismerem.

Nekem EgoAIO készülékeim vannak, a létező legegyszerűbbek voltak ezek tavaly. Azelőtt is a legegyszerűbb, legolcsóbb Ego volt, kettő is, mert egy kellett tartaléknak (pl. ha úton vagyok valahol, és nem tudom feltölteni, vagy eltörik stb.)

Ez most 10 ezer újonnan, tavaly még 10-13 ezer között voltak.


E-cigis boltban nekem gyönyörűen megmutatták, hogyan kell tölteni stb., meg ha bármi gond volt, segítettek (porlasztócserénél is).

Nem tudom, ilyen boltok léteznek-e még legálisan; de amúgy a nemzethy mutyiboltokban is lehet venni e-cigit - készüléket és folyadékokat is -, szóval ott is tudnak segíteni.


A liquidet nem nehéz beletölteni. Vehetsz készen is, amivel már nem kell pancsolni. De vannak azok is, amiket írtál, veszel alapot, aromát, és indulhat az otthoni boszorkánykonyha. :D

Én nem pepecseltem régebben, rengeteg íz van, kipróbáltam sokat, és amelyik bejött, abból vettem utána többet.


Egyébként vannak Facebookon e-cigis csoportok, ha belépsz, bármiben tudnak tanácsot adni, ill. ha nincs kifogásod a használt készülékek ellen, akkor akár olcsóbban is vehetsz egyet. (Hátha nem jön be pl.)

Összehasonlításként: én eladtam egy jóformán csak pár napig használt AIO-t 5 ezerért, teljes felszereléssel (töltő, két porlasztó), ajándék likviddel.


Ja, és a YouTube-on is vannak videók, amiken megmutatják, hogyan kell használni, bár szerintem egyszerűbb, ha személyesen mutatja meg valaki.

2018. júl. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi, sokat segítettél! :)

Rendeltem hozzá tartalék porlasztót is. Fogalmam sem volt, hogy cserélgetni kell. Egy újabb dolog, amitől retteghetek, hogy nem fog menni :D

2018. júl. 5. 11:19
 3/5 anonim ***** válasza:
25%

gratulálok az elötem szóló amatőrnek.

Üdv.

bocsánat kegyetlen leszek, de igazságos.

Sosem volt dolgom e-cigivel? akkor mért akarunk áttérni rá?

ócsó? jólnéz ki? nagy gőzt tud?

Ha már "van dolgunk vele"... minimum meg fogtuk. Az enyém 80dkg mindennel együtt... lehet vele szkanderozni rendesen.

0. kérdés. legalább próbáljuk ki,(sajna megszűntek az e-cigi(s-hopok) ahol meg lehetett ízlelni a liquideket.)

1. miért jó? (mivel egyéni izés dönt) nagy gőz, magas nikotin arány miatti anyagi megfontolás, jobb ízű mint a fránya (analóg)bagó?

2, ami az első lépés, (kezdő) csomagot illik venni elsőre, meg is kell tanulni használni. ha rögtön egy hiper-szuper 80ezer forintos masinával kezdünk, meg a pancsoló szerekkel, azonnal el megy a kedve mindenkinek, tőle, és a hajához kap ,hogy te jó ég ez ennyibe kerül?

egy gyerek sem olcsó még is szülünk. mert nem az a lényege...

Tehát kölcsön kérni, valakitől meg kérdezni,kóstolás előtt ,milyen erősségűt használ. a 6os egy addig csak analóg cigit használónak, a cigi lájt (nem irhatok márkát, mer kicenzúráznak) a 12es az már komolyabb adagban dohányzóknak, a 18as lánc dohányosoknak, erős nikotin függőknek, mint én vagyok.

3. meg kóstoltuk, remek, milyen ízűt szeretnénk,ez is egyén függő, (az e-cigi sosem fogja ízben pótólni az analóg cigit, nincs benne pl a papír. az csinálja a kátrányt.

3a gyümölcsös ízűt, fanyar ízűt, dohány ízűt.

4 a gyári kezdő tanuló készlet, szinte azonnal használható, a boltos meg fogja mutatni, meg tölti,ha neem! ott kell hagyni a boltot... nem fog segíteni a késöbbiekben sem, ez egy teszt , boltosoknak. (az ő érdeke ,hogy ott költsem a lóvém, (ebből él)).

4. ha meg tetszett, hogy olcsobb, hamar útközben is tőlthető , tetszik az egész filing, nem vágtuk a sarokba a több ezer forintos, kütyüt.(huhu, de jó nem rendeltem, nehéz tíz ezrekért ilyen vacakot,)kérdés el hangzik, akkor elég a kezdő csomag is. max 10e ft.

(mielött jön a bugyta kérdés, "dee, meddig elég" nekem pl soha nem elég, csináltam, egy kézí tekeréses verzíot 8mgos löttyöt, amit2 óránként kellett tölteni, mert jó ízű volt, és nem volt túl erős, és el találtam, a VG/PG arányt.

Nem írom le, tele van vele a net.

"bázis folyadék" amiben elegyítjük az ízt.

Az "bázis" tartalmazza a nikotint, (méreg engedély köteles) a behozatala is.

Mivel a "b" folyadék tartalmazza a nikottint, tudni illene, hanyas erősségű a jó.

tehát elöször a boltin tessék meg tudni, hanyas kell.

Lehet a netről is rendelni, olcsóbb valóban. csak ott nem biztos hogy van segítség. ez a tanuló pénz. Ha meg be döglik, nehéz a neten vissza küdeni.

Illik, az alaplé "bázis mellé" rendelgetni, több féle izt is, aromát. aztán ,van a komplex, amiben már minden össze van keverve, azonnal fogyasztható. Ha már valaki haladó szintű akkor tudni fogja, miből mi kell.

részletezzem? hogy japán vatta vagy üvegszál? 4xes fűtő szál, khantál, vagy stenli stel? táróló edények... pg, vg,. aksik, 18650 es a barna 30Ah mer a többi gagyi. fecskendők, tűk amivel kiadagolom, a számított adagokat.

És ha kész minimum 3 napot érni hagyni.

jó vapelést.

2018. júl. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"gratulálok az elötem szóló amatőrnek"


Miért is, nagyarcú okoska?

2018. júl. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

3-as, neked is köszönöm a választ, voltak benne hasznos részek, (meg voltak olyan dolgok is, amikkel nem tudok mit kezdeni, tekintve hogy én a legalapabb kezdő készletre kérdeztem rá, de ha csak azért tértél ki ennyire rá, hogy lássuk hogy mekkora profi vagy, akkor sikerült.) Igen, látszik hogy te tapasztalt vagy, én meg csak egy kezdő, de a hangnemet nem értem. Valóban szükséges ilyen stílusban, ennyire arrogánsan válaszolni, vagy csak rossz napod volt, és így jött ki? Mindegy.

Erre a részre külön szeretnék reagálni: "Sosem volt dolgom e-cigivel? akkor mért akarunk áttérni rá?"

Egyrészt ebből a szösszenetből nekem az jön le, hogy te már e cigivel a kezedben jöttél a világra :)) (Nyilván valaha te is kezdő voltál, egyszer benned is megérett a gondolat, hogy áttérsz.) Ha lenne olyan ismerősöm aki használja, akkor nyilván előbb hozzá fordultam volna, de nincs ilyen.

Ha valóban érdekel, azért szerettem volna áttérni, mert már nagyon untam hogy cigiszagom van.

Ez a te szemedben valószínűleg egy újabb ostobaságnak tűnik a részemről, de ez az igazság.

Amióta megérkezett, már csak ezt használom, teljesen meg vagyok vele elégedve, és nem érzem magam többé élő hamutartónak.

2018. júl. 12. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!