Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Babák és kisgyerekek mellett...

Babák és kisgyerekek mellett dohányzó szülők. Ezt csak én reagálom túl? Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék provokálni, véleményekre vagyok kíváncsi.


Az utóbbi pár napban rengeteg apukát és anyukát láttam babák mellett dohányozni.


Lejjebb a példák:


1. Apuka mellkasára volt fektetve a baba és úgy szívta a cigit.


2. Dohányzó terhes nők.


3. Egy borzasztóan elnyúzott arcú és apró testű (koraszülöttnek tűnő) babát fogott apuka,anyuka pedig velük szemben egy lépésről fújta közvetlen a gyerek arcába a füstöt.


4. Játszótéren dohányzó szülők, a nagyobb gyerekük magában játszik, ők pár lépéssel odébb tologatják a baba korú tesót, közbe anya és apa felváltva füstölt be a babakocsiba. A játékok közé is bevitték a cigit.


Szerintem ez az egész borzasztó. Az ilyen szülők ezt nem tartják károsnak, vagy csak nem érdekli őket sem a gyerekük, sem az,hogy mit gondolnak róluk?


2018. aug. 26. 09:04
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
90%
Borzasztó? Igen. De nincs velük mit tenni.
2018. aug. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonymousreview60 ***** válasza:
53%

Engem is undorít.

Egyszer egy terhes csajt láttam az utcán. A párja rágyújtott, és láttam a csaj mozdulatàn, hogy 5 s-cel késöbb átveszi majd a cigit. Átvette, szívta. Fel akartam pofozni, mert a gyereket veszélyezteti, és a gyerek növelt TB-igényén àt engem és a leendő gyerekeimet terheli.

De végül gyáva, konformista módon nem pofoztam meg. Amikor ezt az érzésemet kollégáknak elmondtam, lehülyéztek, és hogy képzelem én ezt. Az az ő teste, stb.

Mondom, faszt. Onnan, hogy nincs abortusz, az a test nem csak az övé, hanem egy leendő ember inkubátora is. Abba sem szarunk bele.

Pedig a pofon keresztényibb lett volna, mint az elmaradása.

2018. aug. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
45%

Amíg nem a közelünkben szívják a cigit, addig úgy teszik tönkre a saját és gyerekeik életét, ahogy akarják. Ehhez joguk van.


(Egyébként fizetőssé tenném a dohányosok azon egészségügyi ellátását, ami a cigihez kötődik)

2018. aug. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
74%
Az összes példa amit felhoztál undorító.Sajnos ennyi eszük van.Van sok dohányzó szülő,akinek van esze is,és képes megoldani, hogy azt a cigit ne a gyerek képe előtt szívja el,vagy megállja,hogy terhesen meg szoptatás alatt ne gyújtson rá.Akiket te felsoroltál,azok sz.rnak bele.Sajnos megtehetik.Itt tart a gyermekvédelem,sehol.Ennél súlyosabb dolgokkal se tudnak mit csinálni,pedig ez is a kiskorú egészségének veszélyeztetése.De ma itthon,azt lehet.Szomorú.
2018. aug. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
95%

Meg fizetőssé az egészségtelen kaját evoket és a túl keveseket mozgókét és az úttesten rosszkor atszaladoket, stb.

Ez így nem működne.

Amúgy szörnyű, de a megelőzésen volna a hangsúly.

2018. aug. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim válasza:
38%
Az ilyeneket kivégeztetném. Betenném őket egy mérgező füsttel teli kamrába, és szívjátok...
2018. aug. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
56%
Bár én nem dohányzom, azt azért látom, hogy gyerekkoromban sokkal több szülő szívta, sokkal egészségtelenebb cigiket, mégse volt ennyi tápos, beteg, allergiás gyerek. Kicsit túl van ez is ragozva.
2018. aug. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
59%
Persze nem támogatom, de átestünk a ló másik oldalára. Kérdező, te vagy az akit zavar ha két emelettel lejjebb rágyújt valaki az erkélyén?
2018. aug. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Először is azt leszögezem,hogy én itt egy választ sem fogok pontozni,mert a véleményekre vagyok kíváncsi. Csak hogy tisztázzuk, egyik oldal iránt sem vagyok elfogult, bár szerintem az tisztán látszik én melyik oldalon állok.


A cigisekkel semmi bajom, soha egyre se szóltam rá emiatt. Viszont ez a gyerek arcába füstölés engem kiakaszt. Ez nekem olyan szinten mozog, mintha valaki alkohollal itatná a pár éves gyerekét.


Nem, nem én vagyok az, akit a két emelettel lentebb dohányzó szomszéd füstje zavar. Nem írtam ki még kérdést soha ezzel kapcsolatban.

2018. aug. 26. 09:36
 10/29 anonim ***** válasza:
82%
#7 40 vagyok, húgom 39, mindkét szülőnk dohányzik, mindketten csontfejlődési rendellenességgel születtünk (nekem emiatt a terhesség sem ajànlott, még jó, hogy nem akartam sose gyereket, húgomnak császáros szülései voltak emiatt) és mindketten rövidlátók vagyunk, nekem konkrétan -8D a szemem, annak ellenére, jogy egyik szülőnk családjában sincs rövidlátó vagy csontfejlődési rendellenességgel született gyerek... attól, hogy kivülről egészségesnek látszik valaki, nem biztos, hogy az is valaki
2018. aug. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!