Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Valóban megéri anyagilag a...

Valóban megéri anyagilag a dohányzás?

Figyelt kérdés
Itt a gyik-on olvastam, egy dohányos akár 2 órát is dohányzással tölt a 8 órás munkaidejében és legtöbbször ugyanannyit keres, mint a nem dohányzó. Vagyis ugyanannyit ér egy óra dohányzás, mint egy óra munka.

2018. aug. 31. 18:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Hülyeség. Én dohányzom a munkahelyemen, viszont egy cigit nem 10 percig szívok. Kb. 3 perc alatt megvan, mivel sietek, mert a munkahelyemen vagyok, illetve jó, ha 7-8 szálat elszívok átlagosan. Van, hogy ennek a felére van lehetőségem. És az ebédidő, ami nálunk fél óra, ott pl. a felét munkával töltöm, mert 10 perc alatt megkajázok. Plusz mikor más már rég elhagyta az épületet, én még dolgozom. Viszont rengeteg kolléganőm, akik nem dohányoznak, a fele munkaidőt a kávézóban töltik, míg én dolgozok. Szóval nem csak dohányzással lehet elütni a munkaidőt ám...
2018. aug. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

A 7-8 szál általánosan igaz egy műszakban. "3 perc" a szívási idő, viszont kijelölt helyre kimenni, majd vissza, így már meg van 10 perc/szál. Elhiszem, hogy te ilyen jó munkás ember vagy, dehogy a nem dohányos többet kávézna és enne, az nem igaz. A többi lazsálos időt ugyanúgy kiveszi a dohányos, mint a nem dohányos.


Kérdező, a válaszom igen, ha 1 doboz cigi 1000ft, 1200 ft-os órabérrel, 80 perc cigarettázással 1600 ft-ot kereshetsz, pedig csak fél doboz cigi fogyott! Így a mérleged plussz 1100ft/műszak!

2018. aug. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Soha nem jó az általánosítás. Soha.

Vannak a "szorgalmas dohányosok", mint ahogy az első válaszoló is írja. A második meg téved, mert nem mindegyik kávézik is egyúttal, és nem biztos, hogy 10 perc egy cigi stb.

Vannak a "lusta nem dohányosok", akik fél órákig kávézgatnak, teázgatnak - naponta többször is akár, szóval simán lehet, hogy több időt "lógnak", mint a "szorgalmas dohányosok".

Sőt, még csak kávézgatni sem kell igazán, szépen el tudják szúrni az időt pletyózással, ablakon kibámulással, bármivel.

Vagy egyszerűen csak lassúak, mint a csiga, így sokkal több idő alatt készülnek el egy-egy munkával, mint kellene. Folyamatosan késésben vannak. Vagy ha olyan dologról van szó, amit senki sem ellenőriz, akkor meg se csinálják.

Szóval munkától, munkahelytől és embertől függ minden.


Nem védem a lusta dohányosokat, viszont a lusta nem dohányosokat sem.

De én speciel irgalmatlan gyors vagyok, és többet dolgozom, mint a kollégáim kb. 80%-a, annak ellenére is, hogy a napi munkaidőből 30-40 percet dohányzással töltök. Plusz megcsinálok olyan feladatokat is, amiket senki sem ellenőriz, és ez hetente kb. 6-8 óra, amikor a hátsómat is vakarhatnám, mint a többiek... Akkor ki dolgozik többet? :P

2018. aug. 31. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Mivel nem jó az általánosítás, ezért a dohányzással töltött idődet le kéne vonni a béredből. A nemdohányos, még ha a "tökét is vakarja, a munkavégzés helyén csinálja, vezetője bármikor számíthat rá, nem úgy, mint a kijelölt helyen üldögélő, kv-gató, beszélgető, "szorgalmas dohányosra!
2018. szept. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"a dohányzással töltött idődet le kéne vonni a béredből"


Én benne vagyok, HA a többieknek is levonják a kávé-/teaidőt, PLUSZ az el nem végzett feladatokra jutó időt (tudod, ami nekem heti 6-8 óra), PLUSZ a pletykálással töltött időt (napi 1-2 óra).

Tehát akkor heti összesítésben a levonások:

- nekem 150-200 perc, azaz 2,5-3,3 óra;

- nekik 11-18 óra.

Fognak örülni biztos. :D


<A nemdohányos, még ha a "tökét is vakarja, a munkavégzés helyén csinálja, vezetője bármikor számíthat rá, nem úgy, mint a kijelölt helyen üldögélő, kv-gató, beszélgető, "szorgalmas dohányosra!>


Ez abszolút munkahelyfüggő, egyrészt a hely miatt is, másrészt meg az ellátandó feladatok miatt is. Nálunk pl. egyáltalán nincs olyan, hogy "most azonnal kellene valami"; amúgy is nehezen tudok olyan helyet elképzelni, ahol 5 perc számítana.


Nem mellesleg mi van, ha valaki épp a wc-n üldögél 10 perce? :D

Vagy mi van azokkal, akik ugyan nem dohányoznak, de mégsem a munkavégzés helyén kávézgatnak/teázgatnak?

Vagy azokkal, akik ugyan a munkavégzés helyén vannak ugyan, csak nem a munkájukat végzik, amit pedig kellene?

2018. szept. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ne mentegetőzz, nincs semmi szégyelni valód. Természetesen nem lehet mindenki olyan jó munkásember, mint te, de ne általánosítsunk. Magaddal csak egy ugyanolyan képességű embert hasonlits, mint amilyen te vagy, csak éppen nem dohányzik. Ha te 10 percig ülsz a wc-n, akkor ő is. Ha te a tököd vakarod pletyka közben, akkor ő is, de amikor te dohányzol, ő dolgozik!
2018. szept. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
egy évbe az a4 ezer forint belefér :'D
2018. szept. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hogy jött ki a 4ezer ft?
2018. szept. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#6.:


Nem mentegetőzésnek szántam.


Az összehasonlítás meg, amit írtál, azért nem jó, mert hiába van ugyanolyan vagy hasonló kvalitásokkal rendelkező ember, mint én, akkor sem dolgozik többet nálam, ha nem dohányzik. Ugyanis adott feladatok vannak, amiket meg kell(ene) csinálni - de mint írtam, a többség nem csinálja. Én viszont a kisebbséggel együtt igen, MINDENT, tehát ha marad még szabadidő (maradni szokott), akkor az alatt azt csinál mindenki, amit akar. Tehát a kisebbség nem dohányzó tagjai sem dolgoznak többet, mert nincs mit... Vagyis elvileg lehet "magánszorgalomból" pluszokat csinálni, de azt se nagyon szoktak.

A másik meg, amiért nem stimmelne egy ilyen összehasonlítás, nem tudom, írtam-e már, hogy nagyon gyors is vagyok. Tehát egy adott feladatot az átlagnál sokkal gyorsabban megoldok (van, amit nem lehet gyorsítani, de jó pár feladattípust igen). Szóval az kevés, hogy valaki "ugyanolyan jó munkásember, mint én" - azaz becsületesen megcsinálja az összes feladatot, még azokat is, amiket nem ellenőriznek, és szorgalmas is - mert ugyanolyan gyorsnak is kellene lennie. :D

Így végiggondolva az összes kollégát, nem tudok olyat mondani, aki biztosan kevesebb időt töltene pletyózással és egyebekkel, mint én a cigivel.

Ma egyébként csak kb. 15 percet "lógtam", így jött össze. ;)

Szóval ha van olyan fehér holló, aki gyorsaságban is felveszi velem a versenyt, minden kötelező feladatot megcsinál, és még az összes lehetséges szorgalmit is, akkor igen, ő a jobb. :)

2018. szept. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Te egy igazi főnyeremény vagy!


Szóval ha 6 órában elvégzed a 8 órás munkádat, haza is mehetsz? Tök jó helyen dolgozol. Nálunk nincs olyan, hogy végeztél mindennel, hatékonyság van.

2018. szept. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!